Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Pinot Noir
Avatar
24498 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 10:24

žluťásek Myslím, že to bude mít taky bez baterek. Ze všech vozidel/letadel, kromě statečných autíček, jsme museli vyndat baterky, aby se to ani náhodou nespustilo. Nemá rád ty zvuky a jezdit chce taky sám. K vláčkodráze ani mašinky na baterky nemáme, nemělo by to smysl.

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 10:27
Offline Pinot Noir
Avatar
24498 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 10:30

nonemy Já bych ty hory zrušila.

Offline Garfie
Avatar
23941 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 10:31

nonemy Taky myslím, že je to typická ponorka, kamarádí se spolu ve volném čase, chodí spolu do školy a ještě sedí v lavici? To je trochu moc i na nejlepší kamarádky-a tohle může být i tak trochu vynucené, třeba by si úplně přirozeně v tomto věku, kdy už si nehraješ s každým, k sobě cestu normálně ani nenašly. Já občas řeším podobný problém, jsme tři nejlepší kamarádky z gymplu, máme stejně staré dcery-které si ovšem moc vzájemně nerozumí. I my jsme každá jiná, ale zatímco u nás je to obohacení, u těch holek zatím spíš na překážku. Naštěstí spolu nechodí do školy a vídají se spíš výjímečně, ale je to trochu utrpení a nás matky to přirozeně mrzí. Možná bych se zkusila domluvit ve škole s učitelkou, aby je přesadila a vůbec trochu pomíchala ve škole, u nás na tohle učitelky obou dětí třeba docela dohlíží, až jsem byla překvapená. 

Offline rasaNori
Avatar
7735 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 10:34

nonemy na tohle velke velke bacha. Ani nevim jak to popsat aby to davalo smysl ale zkusim to. Muj druhy otec kdyz se potkal s moji mamkou kamaradil na koleji s klukem, jehoz uz zena pracovala s moji mamkou. To bylo u nas ve meste, narodily se jim decka tak kousek od sebe, takze logicky pratelstvi pokracovalo dal a i kluci meli k sobe blizko, jezdivalo se k tem kamaradum na chatu a tak. Ale bracha je dost cita, jejich syn mu daval obcas dobre kapky i kdyz je o pul roku mladsi. Pak se odstěhovali do jineho mesta, ale stykali se dal.dovolene v lete i v zime a setkavani o vikendech, kluci meli spolecne zajmy takze pohoda. No a pak kdyz mel bracha nastupovat na stredni tak se nasi odstehovali do stejneho mesta a bracha nastoupil na stejny gympl jako syn kamaradu, dikybohu aspon do jine tridy. On ho zacal brutalne pomlouvat a ocernovat pred spolecnymi kamarady, lhal snad uplne o vsem tak ze se to doneslo i mne a to jsem o 10 let starsi a bydlim jinde... Nikdo nechaleme o co mu slo a stale jde, klid mel bracha akorat kdyz byl dotycny na rok v americe... A pritom by se reklo takova blbost, ale fakt ho to trapi i ted. 

Offline Kokoska
Avatar
28322 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 10:35

nonemy   Pinot Noir já bych hory nerušila, však to není akce jen pro dítě, ale pro dvě rodiny. Ale počítala bych s tím, že dcerka se bude držet s rodiči a ne s tou druhou holčičkou.

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 10:36
Offline Sweet Potato
Avatar
34838 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 10:36

nonemy Je to opravdu lhaní, jako konkrétní nepravdy? Nebo vymezování se "zkazila mi prázdniny, je mimino..." S tím druhým těžko něco dělat.

Můžeš promluvit s učitelkou?

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 10:37
Offline Garfie
Avatar
23941 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 10:38

nonemy Dopsala jsem to dřív, než jsem četla tvůj poslední příspěvek. O to přesazení bys asi měla požádat spíš ty, dovedu si představit, že učitelka její žádost nevyslyšela záměrně, právě aby je naučila spolu vyjít. Ale teď už nevím, jestli do toho zasahovat, asi ne. Ale s učitelkou bych o tom promluvila, u nás ve škole se tedy učitelky o atmosféru ve třídě dost zajímají.  Vlastně jak působí ta kamarádka na tebe? Já třeba mezi dceřinými kamarádkami mám oblíbenkyně, některé naopak moc nemusím a zatím se vždycky trefím a ty vztahy se vyvíjí, tak jak tuším od začátku...

S těmi horami teď jen opatrně, aby zase nevyčlenili tu "špatnou", to by ji podle mě jen pobídlo k ještě horšímu chování....

Offline continuity
Avatar
33725 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 10:40

nonemy tak je otazka, co vlastne rika. Kdyz se na to podivam z toho druheho pohledu. Treba ta kamaradka taky nechce travit kazdou dovolenou s tvoji dcerou, a treba ji prijde prilis i detska ( kdyby to rekl kdokoliv o mych detech, tak to neni pomluva, ale prosty fakt). A to se takto projevuje, navic nevis, co si o tom mysli jeji maminka.

Mame v jedne parte holcicku a ta s tema detma priserne cvici. Vzdy si vyhlidne nejakou kamaradku a ostatni pak odhani, ze si s nima nesmi hrat ( zakazaneho nejvetsi krajic, takze hlavne prtata pak breci a nechapou). Kdyz jsou v tom zapojene moje deti, tak to dost razantne resim a vysvetluji, ale jeji maminka, navic ucitelka, tomu klidne prihlizi.

Ja jenom deti ucim (ehm spis muz, je v te aktivni sebeobrane lepsi), ze se bud maji efektivne(!) branit nebo to projit absolutni ignoraci. 

Na presazeni bych se domluvila s tou druhou maminkou a spolecne pozadala ucitelku. 

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 10:43
Offline Kokoska
Avatar
28322 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 10:47

nonemy jen aby je holčička nezkoušela rozeštvat. Kdyby něco zkoušela, možná už by bylo na místě se do toho trochu vložit, ať ty dvě nechá na pokoji. Ale brod je ještě daleko :)

Offline Garfie
Avatar
23941 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 10:48

nonemy Prostě promluv s učitelkou. S těmi dětmi tráví spoustu času, jestli je dobrá, tak ví víc než ty. Vidí i tvou dceru jinak, vidí víc ty vzájemné vztahy...možná je tvoje dcera oblíbenější a ta druhá na ni žárlí, možná tvoje dcera zavdala nějakou příčinu, o které ty (a možná ani ona) nevíš. Možná "bojují" o přízeň nějaké další holčičky a tohle je způsob té kamarádky....pokud je učitelka dobrá, tak s tímto ti může hodně pomoct. Takže bych si spíš přišla pro radu, na přesazení se můžete domluvit podle toho, co z této debaty vzejde. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34838 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 10:51

nonemy No jak to poznáš. Tohle jsou její "názory", kdyby vykládala, že jí dcera ukradla kapesné nebo máte doma kulomet jako viktorka_od splavu , asi bys to už věděla. 
Promluvu s učitelkou, případnou žádost o přesazení, dopředu nevzdávej. 
Dceři (je starší než tvoje) se teď rozpadl vztah z nejlepší kamarádkou, jak se s věkem obě mění. Ona je nešťastná, že druhá se s ní už nebaví. A druhá zase všem vykládá, že jak je nešťastná, že už se s ní dcera nebaví. Ta druhá je holt sociálně zdatnější. Teď si to vyříkat nedokážou, ale třeba k sobě časem zas cestu najdou.

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 10:54
Offline Lamicka
Avatar
13361 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 10:56

nonemy nemuze na tvoji dceru zarlit? a s horami opatrne, aby je nerozestvala... jestli je nechcete rusit, tak bych tam byla ostrazita.

Offline Garfie
Avatar
23941 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 11:02

nonemy Hele, já myslím, že si to sedne. Jde na ni už trochu puberta. Smůla prostě je, že s dcerou chodí do třídy, s tím asi nic nenaděláš. Hlavně se snaž dcerku podpořit, nějak jí i vysvětlit ten druhý postoj, tak aby si z toho nedělala takovou hlavu (třeba ta teorie se žárlením je na toto dobrá). Pokud se proti dceři neobrací i zbytek třídy, tak se to dá přežít. 

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 11:07
Online žluťásek
Avatar
7626 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 11:09

Pinot Noir tak pozor na ten duplo vlak na baterky, ono s ním nejde moc dobře jezdit mechanicky. Syn ted jezdí po duplo kolejích s těmi úzkými klasickými podvozky s barevnými koly, co bývají v sadách pro malé děti. Nesedi na ty koleje dokonale, ale jde to.

Duplo má i obyč vlak bez baterek s kolejovymi podvozky, to jsou ty širší černé, s malými šedými koly. Ty jezdí po kolejích líp.