Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline žluťásek
Avatar
7611 příspěvků moje polička 03. listopadu 2019 14:38

Mutziputzi neexistuje nic jako česká a francouzská výchova, vždyť i tady vidíš, že každej vychovává trochu jinak. Navíc jsem alergická na zkratku biomatka rovná se kráva, co neumí dát dětem hranice. 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 03. listopadu 2019 14:43

žluťásek Tak ale obecne uz i systemem, napriklad nepraktikovanim IMO nesmyslne dlouhych rodicovskych dovolenych tam zrejme pristup jiny je

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 03. listopadu 2019 14:46

žluťásek no vsak na kafe.cz pisou matky na matersky. Nektera precetla knihu a vyplodila clanek za190kacek :D:D

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 03. listopadu 2019 14:49

ice dalsi duvod proc maj mazat do rachoty!

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 03. listopadu 2019 14:51

Mutziputzi tak s tim souhlasim

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 03. listopadu 2019 14:53
Reakce na kocoureksuggy:

slniecko 

Tak syn sebou taky seknul na chodník a řval jak o život. Ale udělal to jen jednou.

​Tak to máš šťastie. Môj syn to urobil možno 2x a dcéra to spravila raz manželovi v supermarkete. Ale naozaj si nemyslím, že by to bola moja zásluha. Navrch mali zas iné.

Offline Pinot Noir
Avatar
24436 příspěvků moje polička 03. listopadu 2019 14:53
Reakce na Mutziputzi:

žluťásek A v cem napriklad je to blabol?

​Už v té míře zobecnění, jak jsem psala. Četla jsem podobnou knížku, Francouzské děti jedí všechno, taktéž od Američanky. Její údiv nad stravováním francouzských dětí a jejich výchovou byl nekonečný, ale mně přišlo, že se ten fr. styl našemu životu podobá velmi. Byla třeba v šoku z toho, že batolata jedí mrkev nebo okurku. Při čtení jsem ovšem pochopila, že ona sama tam viděla spoustu druhů zeleniny a dalších surovin poprvé v životě a sama byla v jídle značně vybíravá. Z té knížky bych taky mohla vyvodit nesmyslný závěr o všech skvělých a vychovaných Francouzích a všech blbých Američanech, kteří v životě neviděli mrkev. A přitom vycházela jen ze zkušeností s jednou francouzskou rodinou a svým vlastním životem.

Offline žluťásek
Avatar
7611 příspěvků moje polička 03. listopadu 2019 14:54

Mutziputzi tyjo, já moc zahraničních matek neznám, ale ty s nimiž jsem mluvila nám naši RD fakt hodně záviděly.

Ale v tomto se asi neshodneme, tys tu myslím nedávno psala něco o 2letých, co patří do školky. S tím absolutně nesouhlasím, přestože výjimky co potřebují a vyžadují společnost se určitě najdou :) 

Offline continuity
Avatar
33626 příspěvků moje polička 03. listopadu 2019 14:54

Mutziputzi ale do prace prece muzes hned po sestinedeli, nikdo ti jiste branit nebude. Jenom neni nutne to vnucovat vsem. 

Na zapad od nas je sice kratsi rodicovska, ale podstatne vic zen v domacnosti.

Offline Gatita
Avatar
7144 příspěvků moje polička 03. listopadu 2019 14:55

Mutziputzi Iscatu knihu jsem cetla, neni to zas az tak uplne kniha o vychove. Je to o expatce ve Francii, popisuje tam, jak to tam chodi ve vztahu k detem,  v jeslich, jak se tam stoluje a tak. Sama autorka tam pise, ze popisuje jen svoje dojmy a ze ani nevychazi z zadneho extra sociologickeho vzorku, jen popisuje pristup svych znamych, sousedek atd. Knizka me bavila, ale prislo mi, ze ten pristup, co tam popisuje, je uplne normalni. Proste deti maji svuj zivot, rodice taky, normalka. Jedine teda ve Francii se zenska vraci do prace po par mesicich, takze se tam nemuze doplazit nevyspala po 10 nocnich kojenich - v tom mi prisel ten rozdil, ze holt ty deti narvou vecer sunarem a detskou postylku vyexpedujou za zvukotesny dvere;)

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 03. listopadu 2019 14:58

Pinot Noir Tak neni to patent nebo letitej vyzkum, ale pristup uz prave tou ranejsi socializaci jinej proste je a na ty deti to efekt musi mit dle meho, verim ze jsou proste spolecensky obratnejsi rekneme, umi lip kooperovat.

žluťásek ani za boha bych nebyla s ditetem 2+ doma, ve svem ani v jeho zajmu

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 03. listopadu 2019 15:00
Reakce na continuity:

Mutziputzi ale do prace prece muzes hned po sestinedeli, nikdo ti jiste branit nebude. Jenom neni nutne to vnucovat vsem. 

Na zapad od nas je sice kratsi rodicovska, ale podstatne vic zen v domacnosti.

​Nikdo mi nebrani, ani ja ve 4letem kvocneni, pokud je o tom nekdo presvedcen ze dela spravne, muj nazor je, ze nikoli a to je cele

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46054 příspěvků moje polička 03. listopadu 2019 15:02

Mutziputzi tak já mám vyzkoušené obojí a fakt bych si netroufla hodnotit, co z toho je správně.

Offline continuity
Avatar
33626 příspěvků moje polička 03. listopadu 2019 15:12

viktorka_od splavu nekdo treba rika, ze by deti neucil za zadnou cenu lyzovat, radsi to hodi do lyzarske skolky a ma to bez prace. To asi jo, ale kdyz nic nevlozis, nic se ti nevrati.

My ucili obe sami. byla to sice strasna drina, ale obe na ty uplne zaklady prisly se mnou a dlouho to byl pro me uzasny zazitek, ktery jsem si pripominala vzdy, kdyz jsem to dite chtela pretrhnout. 

( desclaimer: touto historkou jenom demonstruji ruzny vztah lidi k vychove potomku, nechci nikoho nabadat nebo mu vnucovat, ze to ma delat taky)  

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46054 příspěvků moje polička 03. listopadu 2019 15:34

continuity jo, souhlasím s tebou, i když.. při představě že bych to měla třeba absolvovat teď na starý kolena tak už bych prostě neměla sílu a asi ani chuť (proto taky už další dítě nemám žejo:-) ale je to jeden z důvodů, proč si myslím že je dobrý mít děti co nejdřív

Offline MaeGandal
Avatar
1602 příspěvků moje polička 03. listopadu 2019 15:37

continuity instruktorce plavání jsem říkala, že nás učili rodiče a šlo to, tak na to odtušila, že "nějak" plavat svoje děti naučím, ale nebude to správný styl Tady (na Západě) asi opravdu nikdo svoje děti plavat neučí. Všichni rodiče kamarádů dětí chodí na kurzy.

edit: tím nechci říct, že tvoje děti neumí lyžovat, ona to naše mladší taky nezvládla naučit plavat, takže to stejně bude na mně

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 03. listopadu 2019 15:41

continuity Typický "vyděračský" argument, co dáš to dostaneš, kterej pak lidem co jsou po roce do práce může působit snad černý svědomí. V tom co je delegovatelný dle mého právě ten hlavní vklad fakt nespočívá, dítě má získat sebevědomí, schopnost obhájit si mezi lidmi svoje nároky, umět se vyjádřit, ovládat emoce, slušně se chovat, prostě věci co získá nápodobou a správnými vzorci chování v rodině, nějaký kolo a lyžování, ano, super, ale pro život k ničemu, je úplně šumák kdo ho to naučí.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46054 příspěvků moje polička 03. listopadu 2019 15:46

MaeGandal mě v kurzu plavání naučili nesnášet kurz plavání a maminka mě málem utopila a naučila nenávidět vodu v obličeji. plavat mě naučila bezdětná tetička

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46054 příspěvků moje polička 03. listopadu 2019 15:48

Mutziputzi hele do práce klidně jít můžeš aj dát děcka do kurzů, akorát potom nevím nevím kdy ho budeš učit ty věci který dle tvýho názoru má získat od tebe. sice se to nezdá, ale ten čas hrozně utíká a když s ním nebudeš, tak přesně to co píšeš se naučí úplně jinde a jinak, než by se ti třeba líbilo

Offline Kammila
Avatar
645 příspěvků moje polička 03. listopadu 2019 15:51

Mutziputzi hele osobně tipuji, že akce Dítě bude podobná jako akce Štrúdl. Milión pochybovačných názorů, protože ty nic o tom nevíš a tak to přece nechodí....no a jak dopadl štrúdl?