Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 03. listopadu 2019 11:32
Reakce na Sweet Potato:

Hehe, kde se bere ta představa, že ve školce se děti uměj hodit do klidu? Všechny rozhodně ne. Vlastně to mohu hodnotit pozitivně, že se i ve školce cítila bezpečně

​No to mě taky. Já teda ve školce hystericky a dlouhodobě řvala, narozdíl od domova. Máma tomu vůbec nechtěla věřit.

Offline Kokoska
Avatar
28262 příspěvků moje polička 03. listopadu 2019 11:32

Isca a kdyz to okolnimu svetu nedojde?

Online viktorka_od splavu
Avatar
46054 příspěvků moje polička 03. listopadu 2019 11:36
Reakce na Emi:

Mrakoplas Ne, s tou sukní to bylo: Nebudu ji v COS objednávat, protože mám velmi citlivou pleť a škrábala někoho jiného s citlivou pletí, takže je velké riziko, že bych ji musela vracet, a vracení do COSu je složité.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46054 příspěvků moje polička 03. listopadu 2019 11:36

Kokoska tak si to bude potvrzovat aspoň virtuálně

Online Karja
Avatar
35812 příspěvků moje polička 03. listopadu 2019 11:46

MP Meri Jo no presne, to jsou takove ty plaany, ze jaa to budu delat jinak a bude to jiny. Plus teda dalsi klise je ,,spokojena matka, spokojene dite,,:-D:-D

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 03. listopadu 2019 11:47

Mutziputzi Určitě můžeš mít naprosto pohodové dítě. Potvrzuji z vlastní zkušenosti. Zde popisované hysteráky absolutně neznám a vůbec jsem netušila, že něco podobného může existovat. Já měla ty moje holky vážně za odměnu. Neznám žádné hrůzy s uspáváním, buzením apod.

ALE: vnučka, cca kolem půli roku, měla období, kdy před usnutím cca půl hodiny řvala. Prostě řvala. Drncali jsme kočárem jako diví, abychom ji tam umlátili ke spaní a kdybychom kočár nechali stát, bylo to stejné. Půlhodina řevu a pak konečně usnula.

Když se naopak někdy vzbudila "prdelí nahoru" a vřískala, pomohlo jenom nechat ji v klidu "dopéci"nemluvit na ni, nekoukat se na ni. Potřebovala se srovnat. A pak, za chvíli, z ní bylo zase milé a usměvavé dítě. 

ted je ji 4,5 a občas mívá záchvaty protivnosti a votlemenosti. A to se vždycky ptáme, kde je Malvínka a kdo nám sem prsk toho votravnýho Puchejře. Tak hledáme Malvínku a ptáme se i Puchejře, jestli o ní neví. Moc dlouho to nevydrží a za chvíli už křičí, že je tady zase ona a Puchejř šel pryč.

Offline kocoureksuggy
Avatar
1260 příspěvků moje polička 03. listopadu 2019 12:01

Dadoo 

Omlouvám se za OT, také máš vnučku Malvínku? Já také a vzhledem k tomu, že je to jméno trochu neobvyklé, mě to příjemně překvapilo

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 03. listopadu 2019 12:05

Kokoska tak si to bude potvrzovat aspoň virtuálně

​Neboj, když to bude hajzl, hned to sem popravdě napíšu

Offline Pinot Noir
Avatar
24436 příspěvků moje polička 03. listopadu 2019 12:15

Některé věci musí člověk prožít, aby pochopil. Mám teď tak zlaté, hodné a bezúdržbové miminko, usměvavé, dobře jí, dlouho spí, pláče minimálně, dokonce i tu Vojtovku zvládá s úsměvem. Mít jen toho jednoho, úplně se vidím, jak by mi zdejší osazenstvo připadalo jako neschopné matky ;) Taky už chápu, odkud se berou hlášky "už v porodnici jsem ho naučila na režim", "na co uspávat, položím ho do postýlky a jdu" a "děcko má spát celou noc".

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 03. listopadu 2019 12:16
Reakce na 999:

barbucha Ono asi bude víc těch druhů řevu :-). 

​Tak jasně. Každá příčetná matka dokáže rozeznat pár druhů, od řvaní z hladu přes bolestný pláč až po vzteklý mrčení. Jde jen o to, jak na ně zareaguje

Pořád trvám na tom, že ve školce si bebánek nedovolí ani zdaleka tolik jako doma, to jest že si dost dobře dokáže poručit, ne že je to bezmocný uzlíček nervů, jímž cloumají nezvládnutelné  emoce. A jo, chodívala jsem kdysi i na praxi do mateřský školky, takže vím jak to tam vypadá když je rodičovstvo v nedohlednu...

Rovněž nechápu ty příměry že i dospělej člověk potřebuje upustit páru a nejlépe doma (tam to snášet musej?!), ne v práci. Pokud mě někdo naštve v práci, nevím proč bych to musela nosit domů a vylejvat si vztek na nevinnejch tvorech... a naopak, samozřejmě!

Isca 

I když to bylo patrně myšleno jinak, tak v naprostým nedostatku emoční lability (  Mutziputzi ) vidím spíš výhodu - asi nebude, při prvním fňuknutí potomka, šílet z pocitu viny co zas udělala špatně a jak bude chudák malej nadosmrti psychicky poškozenej když mu ihned nevyhoví

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 03. listopadu 2019 12:18

Dadoo kocoureksuggy 

Krásný jméno!

Offline kocoureksuggy
Avatar
1260 příspěvků moje polička 03. listopadu 2019 12:23

barbucha 

Dík. Několik let jsem si to nemyslela, páč původně vybraný se mi líbilo víc. Ale holt jsem si zvykla 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33688 příspěvků moje polička 03. listopadu 2019 12:26

kocoureksuggy Malvína z Bretaně a Malvína s modrými vlasy!

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 03. listopadu 2019 12:28

Potrefenáhusa 

Tu druhou neznám, co to je?

Offline kocoureksuggy
Avatar
1260 příspěvků moje polička 03. listopadu 2019 12:34

Potrefenáhusa 

Jáznala jen vílu Malvínu, kterou hraje L.Vondráčková, kterou teda nesnáším, tak jak to mohlo dopadnout. A pak už jen ty Malvíny/Falklandy.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46054 příspěvků moje polička 03. listopadu 2019 12:37

moje extchyne si, stejne jako jedna moje babicka, myslela ze deti nejsou lidi

Offline Pinot Noir
Avatar
24436 příspěvků moje polička 03. listopadu 2019 12:40

viktorka_od splavu Blbý je si ale taky myslet, že děti jsou jen zmenšení dospělí lidi ;)

Online viktorka_od splavu
Avatar
46054 příspěvků moje polička 03. listopadu 2019 12:41
Reakce na Pinot Noir:

viktorka_od splavu Blbý je si ale taky myslet, že děti jsou jen zmenšení dospělí lidi ;)

​tak o tom nic nevim

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33688 příspěvků moje polička 03. listopadu 2019 12:44

barbucha Alexej Tolstoj Zlatý klíček

Offline Pinot Noir
Avatar
24436 příspěvků moje polička 03. listopadu 2019 12:49

viktorka_od splavu Ty ne, ale některé názory tady mi tak znějí.