Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Kokoska
Avatar
28388 příspěvků moje polička 02. listopadu 2019 14:32

Mutziputzi bohuzel k nim v porodnici nedavaj zarucni list a stitek pro bezplatne vraceni

Offline dzizisketa
Avatar
7489 příspěvků moje polička 02. listopadu 2019 14:36

barbucha

TTo se nedá říct, že přítomnost rodiče je to, co dítě chce. Většinou dítě ten záchvat proživat nechce, ale neumí si s ním poradit, přítomnost rodiče může tu situaci buď zlepšit, nebo nijak nezměnit, ale určitě ne zhoršit. Nedávno jsem o tom četla v chytré knize, AHA! rodičovství, kdyby to někoho zajímalo, tam je to vysvětleno přesněji. Jde o to, že taková blbost je spoustecem frustraci, které v sobě dítě schraňuje delší dobu a právě taková drobnost, drobná odchylka od normálu, na který se dítě může spolehnout, to odstartuje. A je to úplně přirozený a žádoucí proces, než aby se dítě nějak vnitřně užíralo, a to se projevilo hůře, třeba různými neurózami apod. Rodič by pak měl být průvodcem v takovém stavu a nebrat si to osobně, ony ty děti moc projevů ještě v repertoáru nemají. Víc v té knize, jsou tam postupy, jak se chovat, dle věku dítěte. 

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 02. listopadu 2019 14:37

Pinot Noir Hele me mama s babi pri hysteraku strcily do sprchy a studene striky...pamatuju si to dobre, ale trauma ani z tohohle fakt nemam...Takze zavreni v mistnosti fakt zlaty jeste.

Offline letfenixa
Avatar
8047 příspěvků moje polička 02. listopadu 2019 14:41

dzizisketa Ale ved presne takto fungujeme vsetci! Clovek ma nejaký problém, riešenie v nedohladne, pribudne dalsi a nový, zije, funguje a stane sa nejaka blbosť a človeka zloží.

Presne, dieta si poradiť nevie, tak potrebuje rodiča. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24583 příspěvků moje polička 02. listopadu 2019 15:13

Jos Studenou sprchu tu někdo vytáhne pravidelně. Z mého pohledu je to týrání.

Offline dzizisketa
Avatar
7489 příspěvků moje polička 02. listopadu 2019 15:42

letfenixa

PPrávě, a po dvou- či tříletých dětech chceme, aby se tak nechovaly, a místo toho, aby jsme je nechaly si tu emoci prožít, hledáme způsob, jak jim v tom zabránit. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46119 příspěvků moje polička 02. listopadu 2019 15:45
Reakce na dzizisketa:

letfenixa

PPrávě, a po dvou- či tříletých dětech chceme, aby se tak nechovaly, a místo toho, aby jsme je nechaly si tu emoci prožít, hledáme způsob, jak jim v tom zabránit. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30681 příspěvků moje polička 02. listopadu 2019 15:47
Reakce na Kokoska:

Jo a moje deti nijak vztekle nebyly, samozrejme taky svou vuli projevovaly, ale nejaky vztekly zachvat az k hysterii nebo valeni se po zemi neexistovalo. Kdyz brecely kvuli nejake blbosti a nedaly si rict, tak jsem je nechala a za chvilku je to preslo. Obcas kdyz to ke vzteku smerovalo, stacilo houknout a zle se podivat, v nejhorsim teda podle dnesnich pravidel zcela zavrzenihodne placnout pres zadek a trochu mrnousem zatrepat a bylo. Asi oba vedeli, ze na nejake sceny me nedostanou, tak se nesnazili.

​To je přesně to, o čem mluvím... dneska je ovšem zjevně jiná doba!

(jestli měl tvůj vnuk ten záchvat vzteku po "násilným" vzbuzení, tak je to něco jinýho - a vůbec se mu nedivím! )

Offline barbucha blogger
Avatar
30681 příspěvků moje polička 02. listopadu 2019 15:58
Reakce na dzizisketa:

letfenixa

PPrávě, a po dvou- či tříletých dětech chceme, aby se tak nechovaly, a místo toho, aby jsme je nechaly si tu emoci prožít, hledáme způsob, jak jim v tom zabránit. 

​To je něco jinýho - emoci ať si klidně prožije, ale jen tu emoci. Pokud ale pomocí tý emoce hodlá dosáhnout svýho (pokud možno něčeho nežádoucího nebo rovnou zakázanýho), tak v tom bych je teda nepodporovala. I v jejich zájmu - později, na cizí, to nemusí fungovat jako na rodiče, a tihle řvouni nemívají dobrou pozici v kolektivu

Když vidím, že v mý přítomnosti řve desetkrát tolik (a viděla jsem mnohokrát, jak to už téměř utišený dítě začne ihned znova, jakmile se na něj matka podívá!), tak u toho prostě nebudu... nebudu mu zakazovat řvát, nebudu ho mlátit ani sprchovat - ale nebudu to ani poslouchat, natož abych mu ještě vyhověla v tom, co si hodlá vyřvat. To je přece výchova postavená na hlavu.

Ale ono se to všechno mění, tyhlety postoje k výchově. To máš jak s výživou, každou generaci se doporučovalo něco jinýho.

Offline Pinot Noir
Avatar
24583 příspěvků moje polička 02. listopadu 2019 16:06
Reakce na barbucha:

Jo a moje deti nijak vztekle nebyly, samozrejme taky svou vuli projevovaly, ale nejaky vztekly zachvat az k hysterii nebo valeni se po zemi neexistovalo. Kdyz brecely kvuli nejake blbosti a nedaly si rict, tak jsem je nechala a za chvilku je to preslo. Obcas kdyz to ke vzteku smerovalo, stacilo houknout a zle se podivat, v nejhorsim teda podle dnesnich pravidel zcela zavrzenihodne placnout pres zadek a trochu mrnousem zatrepat a bylo. Asi oba vedeli, ze na nejake sceny me nedostanou, tak se nesnazili.

​To je přesně to, o čem mluvím... dneska je ovšem zjevně jiná doba!

(jestli měl tvůj vnuk ten záchvat vzteku po "násilným" vzbuzení, tak je to něco jinýho - a vůbec se mu nedivím! )

barbucha K tomu zvýzarněnému textu - jak nedostanou? Oni nic dostat nechtějí. I pro ně i pro rodiče je to náročný a vyčerpávající, to, že by šálu přispěchal sundat tatínek, by nevyřešilo nic. On si nechce nic vyřvat, nechce ničeho dosáhnout. Mám pocit, že jako obvykle ten, kdo nezažil, prostě nechápe ;)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46119 příspěvků moje polička 02. listopadu 2019 16:07

barbucha to co zmiňuješ jsou klasický případy kdy dítě vyvádí a válí se po zemi v hračkářství, při odchodu ze hřiště a pod, protože mu nechceš něco koupit/dovolit... to jsem ňuňánka nekompromisně drapla a šlo se, jestli někdo v těchhle případech diskutuje a utěšuje, jeho chyba. ale pokud má dítě hysterický záchvat "bez příčiny" např. při probuzení, při únavě, po příchodu ze školky apod, tak to je prostě nával emocí který nedokáže zvládnout

Offline Pinot Noir
Avatar
24583 příspěvků moje polička 02. listopadu 2019 16:12

barbucha O snaze něco si vyřvat tu fakt nebyla řeč ;)

Offline barbucha blogger
Avatar
30681 příspěvků moje polička 02. listopadu 2019 16:19

Pinot Noir viktorka_od splavu 

Tak že je dítě nevrlý, když je přetažený (například), to chápu. Že ho najednou něco/někdo vzbudí, to taky. To přece důvod/příčina je!

Ale děsný hysteráky bez jakýkoliv příčiny? Že nic nechce, a řve jen tak? Zas neblbněte, copak tady vyrůstá generace naprostejch šílenců?! Podle mě to vždycky nějakej důvod ... buď je v nějaký nepohodě nebo něco chce... 

A nemluvíme o miminu, pro který je to jedinej projev kterej má k dispozici, ale jak vidim o tříletejch dětech - dělaj to i ve školce? dost pochybuju... a proč ne?  

Offline žluťásek
Avatar
7649 příspěvků moje polička 02. listopadu 2019 16:25

barbucha A tobě někdy neujedou nervy i kvůli nějaký pitomosti? Protože se prostě nashromáždilo už moc jinejch malejch frustrací a najednou si musíš zařvat, do něčeho kopnout, s něčím bouchnout...

Já to teda mám i jako dospělá. A ty děti úplně chápu, vždyť ty tříletý jsou ještě takoví cvrčkové, musí se doma popasovat s tolika věcma, co jim zrovna nejsou po chuti.

Offline dzizisketa
Avatar
7489 příspěvků moje polička 02. listopadu 2019 16:26

barbucha

PProtože ve školce se ne všechny děti cítí natolik sebejiste, aby si mohly dovolit svůj pocit vyjádřit. Pro spoustu dětí je školka další velká frustrace. A děti moc dobře vědí, že tyto jejich projevy nejsou okolím dobře přijímány. Proto si je schovávají na doma, kde je jim nejlíp, jsou tam v bezpečí, nebo když jsou s rodičem, kteremu důvěřují. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24583 příspěvků moje polička 02. listopadu 2019 16:46

barbucha Nezralý děti ve školce sekaj dobrotu a vynahradí si to potom doma. Chodila jsem do všemožných institucí od roka a máma říkala, že doma jsem jim to pak dávala pěkně sežrat. Po někom to ten kluk má, že. A bezjakýkoliv příčiny to není, vždyť tu zaznělo, že je to hromadění frustrací, dojmů a stresů, které musí ven. Třeba je to u nás mladším sourozencem? Zrušením odpoledního spaní? Nedávných prožitků ve školce? Velikými změnami, které právě proběhly v jeho dovednostech a odvaze? Vším dohromady nejspíš. 

Že přijdou řeči o generaci zpovykaných harantů jsem trochu čekala, a tušila jsem i od koho ;)

Offline Lilly_Ku
Avatar
4130 příspěvků moje polička 02. listopadu 2019 16:51
Reakce na Pinot Noir:

Jos Studenou sprchu tu někdo vytáhne pravidelně. Z mého pohledu je to týrání.

​ja jsem to taky zminovala, delali to nasi. Taky si myslim, ze to je tyrani.

Doplneni: ono to je risk, tyhle vychovny metody necitlivy k emocionalnimu vyvoji muzou u nekoho dopadnout bez nasledku, ale u citlivejsich lidi s vyssi neuroticitou to muze mit velkej negativni vliv.

Offline Lilly_Ku
Avatar
4130 příspěvků moje polička 02. listopadu 2019 16:52
Reakce na dzizisketa:

barbucha

PProtože ve školce se ne všechny děti cítí natolik sebejiste, aby si mohly dovolit svůj pocit vyjádřit. Pro spoustu dětí je školka další velká frustrace. A děti moc dobře vědí, že tyto jejich projevy nejsou okolím dobře přijímány. Proto si je schovávají na doma, kde je jim nejlíp, jsou tam v bezpečí, nebo když jsou s rodičem, kteremu důvěřují. 

Offline letfenixa
Avatar
8047 příspěvků moje polička 02. listopadu 2019 17:06

dzizisketaÁno!

Offline letfenixa
Avatar
8047 příspěvků moje polička 02. listopadu 2019 17:07

viktorka_od splavu Presne, nejaky vydieračský rev ma nechava chladnou, ale hysteraky "bez priciny", to je nieco ine.