Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Online Potrefenáhusa
Avatar
33767 příspěvků moje polička 25. dubna 2021 21:20

A do zoo bych šla úplně hned, my byli naposled v Ústí nad Labem nějak krátce před tim, než se dite narodilo a byl to mazec valit se do těch kopců. Radi bysme do Děčína, já tam nikdy nebyla a prý je to krásná zoo, ale nesmi tam pejskové

nase dite zatím úplně strašně miluje naše psy a kočky (až moc), myslím, ze by se ji v zoo mohlo líbit 

a v Chomutově, tam maj takovou průchozí stáj plnou rozmanitých ovci a koz, to je nejlepší z cely zoo

Offline Zuzuli
Avatar
2167 příspěvků moje polička 25. dubna 2021 21:21

Tak ja kocar vetsinu casu vozila prazdny a cekala s nim pred vybehy, kam se dalo zajit. Mala v nem byla jen hodinu, kdyz jsme ji do nej vyklopili spici. Jinak slouzil jako vuz s proviantem byt otevrene pavilony, jdeme bez nej, tam by byl na obtiz. Loni jsme byli jen s nositkem. I mi prislo, ze by z nej pres ploty nic nevidela. Mala si to uzivala s tatou na zadech, v jeho naruci, pripadne stala u skla sama a nadsene povykovala na zvirata. Sami jsme byli prekvapeni tim, jak moc ji to bavilo. I kdyz ona povykuje i na ulici na vsechny psy a kocky

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 25. dubna 2021 21:23

Jos správně je, že nakročí jednou nohou. Starší si stoupal tak, že se přitáhl rukama, nohy měl pořád "snožmo". Synek je teda rychlíkMě na rehabilitaci říkali, že nemá smysl bránit mu stoupat, když to umí, už nepřestane, ale nenechat ho stát, hned ho sundat a odnést do prostoru. Ale starší stál dřív než lezl, nebyl na to ještě fyzicky připravený, hodně padal a celkově to dělal blbě.

Offline žluťásek
Avatar
7644 příspěvků moje polička 25. dubna 2021 21:26

Karja já vubec nevím, kde bydlíte, ale myslím že jsi jezdívala nakupovat do Prahy na Chodov dřív? Kdybyste byli z tohohle směru, tak na Hájích je u lesa moc hezkej zookoutek. Mají tam hlavně domácí zvířata, kozy, ovce, husy, králíky, prase, slepice, krávu. Ale je tam taky rybníček s kacenkama, pár volier s nějakýma bazantama a veverkama apod, mají lišku, velkej výběh s nutriema a v jezírku vodní želvy. A z tý jakože trochu exotiky mají surikaty a maru stepní a nějaký velký ptáky, vždycky zapomenu co jsou zač.

Není to tam moc velké, ale syn to tam má hodně rád. Je tam i malé občerstvení, pro děti nic extra, spíš takový ty hranolky a párky, pivo, limonády, brumíky a nanuky. Je tam wc a kromě zvířat i koutek pro děti s pískovištěm. 

Kolem jsou ještě louky s ohradama s koňma, ovcema, kozama. Hned potom pak rybník a na kraji lesa milý malý dětský hřiště. Plus několik jiných hřišť v okolí, na kraji sídliště. 

Vstupne 20 Kč a dřív mívali pondělky zavřeno, nevím jak teď. 

Jsem se nějak rozepsala my to tak máme moc rádi, tak třeba tip i pro ostatní. MHD nejblíž je bus horcickova nebo metro háje 

Offline 711990
Avatar
17165 příspěvků moje polička 25. dubna 2021 21:30

Jos pokud uz leze i sedi, tak prece je v pohode, ze i vstava:) spravne je to pres pozici rytire. V ockovaku je to tusim vzadu nakresleny. 

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 25. dubna 2021 21:31

Evaeva Dik, to on nakroci nejdriv jednou nozickou. Jeste se zeptam detske. Na sezeni a lezeni pred 6.m nic nerikala. Akorat nechci, aby se naucil nejaky spatny pohybovy stereotyp. A ty jsi maleho nejak to stani "preucila"? 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 25. dubna 2021 21:32

žluťásek díky za tip, to by se líbilo i u nás.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 25. dubna 2021 21:34

Jos ano, přeučila. Vždycky jsem mu tu nohu nakročila násilím, za 14 dní to dělal sám. Ale jak píše 711990 , je jedno, že to syn dělá dřív. Důležité je provedení a pořadí.

Online Karja
Avatar
35932 příspěvků moje polička 25. dubna 2021 21:35

žluťásek To je pěkny tip, ale to máme taky daleko. My to máme daleko do civilaze každým směrem;-). Ale dám to na tip dvěma kamarádkam, co kousek od Haji bydlí, třeba to neznají;-). Ty jo, to úplně závidím. My tu v okolí pár věcí taky máme, ale teď je kvůli holkám a vydržení v autě bezpečná vzdálenost tak 20 minut. Jinak malamala ječí a velká se z té frustrace odpasava:-D. Do toho ještě starší nesmí klimnout, člověk pak neví, s jakou se probudí;-). Minulý týden jsem jela ke kamarádce, 15 minut a byla jsem docela unavená, jak jsem furt na ně mluvila, abych je zabavila;-)

Offline Myrtila
Avatar
3020 příspěvků moje polička 25. dubna 2021 21:36

Potrefenáhusa Jos My jsme minule potkali u detske doktorky takoveho chlapecka, tipuju, ze mu bylo tak 7 mesicu, strasne rval a pri tom bylo videt, ze ma uz snad vsechny zuby! Akorat teda jeste ani nesedel, ani nelezl. Jinak teda fakt koukam na sedmimesicni stojici deti, okolo sebe mam spis druhy extrem, ze se postavi treba az v roce a pul - ale zaroven i rovnou jiste chodi a mluvi v rozvitych vetach. Nas maly vypada, ze mu to taky bude trvat spis dyl. 

Offline mnum
Avatar
2139 příspěvků moje polička 25. dubna 2021 21:45

Jos roztomily skritek  nase mala je o neco malo starsi od nej a taky si uz nekolik tydnu stoupa. Netusim jak bych ji v tom zabranila, to bych ji asi musela drzet. Ona ale i hodne leze a hezky rovne sedi, tak se neznepokojuji

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 25. dubna 2021 21:51

mnum Snad jo, asi to nebudu dal resit. Dik. 

Offline Aranel
Avatar
4525 příspěvků moje polička 25. dubna 2021 22:47
Reakce na letfenixa:

žluťásek my sme boli v zoo len raz, syn mal presne 3 roky. Mali sme kočík, tak sa v ňom zavrel, lebo zvieratá smrdia!

Kokoska Myčka s kartáčema je nej!!

Offline Sairon
Avatar
1855 příspěvků moje polička 25. dubna 2021 22:56

Karja až se ti zvětší dojezdova vzdálenost, tak dej vědět, máme to do Jihlavy taky 40min. Mužem tam všechno vypustit na to spodní hřiště,,pít kávu a předstírat že nejsou naše

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 25. dubna 2021 23:07

Myrtila jo, to byla moje dcera. V 7 měsících se sotva otočila z bříška na záda a naopak, v 10 měsících si sedla, stoupla, a začala lízt v jeden den, a v 16 měsících "vstala a šla". To samý s mluvením, určitě jsem si i tady stěžovala, že se slovní zásoba ve dvou a půl sestává z Mňau a Ne, a pak najednou tak nějak kolem tří let spustila, a dneska už si fakt nemůžu stěžovat, že by nemluvila. Naopak, tuhle jsme jí v autě vysvětlovali, co je to bobřík mlčení. Neulovila

A dneska mi říkala: Maminko, to jsi udělala záměrně?? Já na to Cože? A ona: No jako jestli jsi to udělala záměrně, jako schválně!

Online Karja
Avatar
35932 příspěvků moje polička 25. dubna 2021 23:14

Sairon Je, to by bylo dobrý. No já doufám, že ta malamala do toho doroste. S velkoumalou se už ty hodinové vzdálenosti jezdí na pohodu. Teď se spokojím s místní záchrannou stanici, ale zas tam můžeme být každý týden a je to tak akorát program pro klidné odpoledne;-)

Offline žluťásek
Avatar
7644 příspěvků moje polička 25. dubna 2021 23:21

Mohučanka syn dneska tatínkovi řekl: "teď necvič, udělej pro mě něco mimořádného." Za mnou ráno přišel do ložnice a povídá: "maminko, to jsem rád, že tě zase vidím." A do třetice, venku mi vykládal, jak rostou jahody a zavšil to: "a když dozrají, jsou sytě červené a lahodné."

Já vůbec nevim, kam na ty řeči chodí. Slovo lahodný jsem snad v životě nevyslovila nahlas

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 26. dubna 2021 00:04

žluťásek ze syna taky občas vypadne něco, co vůbec netuším, kde slyšel. Je to hrozně vtipné, teď často používá u slovesa koncovku -ti. Tříleté dítě přijde a říká "Co budeme dnes dělati?"

Online letfenixa
Avatar
8028 příspěvků moje polička 26. dubna 2021 00:43

žluťásek lahodná som bola dnes aj ja! Bolo mi to smiešne, ani som ho neopravila, že na ľudí sa to obvykle nepoužíva.

A veľmi vtipné je počuť 'ľa ľa' v ukazovacom zmysle

Online letfenixa
Avatar
8028 příspěvků moje polička 26. dubna 2021 00:45

Mrakoplas a automaty sú skvelá vec, občas mám problém umiestniť parkovací lístok, lebo syn ho 'potřebuje'