Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline continuity
Avatar
33785 příspěvků moje polička 25. července 2019 23:13

Mrakoplas tak ked sa ti vojdu, je to v poriadku. My sme mali hrozne malo miesta medzi prednymi a zadnymi sedackami. 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 25. července 2019 23:29

Mrakoplas my máme strašne malé auto, čo som pozerala, pasuje tam len 1 typ autosedačky na zadné sedadlo (teraz je syn v protismere na prednom sedadle ešte vo vajíčku), ak by sme mali väčšie auto, tak to neriešim.

Lamicka je to možné, ale tá stránka mi už od poobedia nejde zobraziť...Skúsim ráno. 

Mohučanka dnes si asi sedím na vedení, nikde ten štítok na ich oficiálnych stránkach neviem nájsť (ale mám pocit, že presne cezeň som sa minule preklikla k vyhovujúcej sedačke...), ale nejde mi ani zobraziť stránka od lamičky, možno majú dáky výpadok...

Offline Lamicka
Avatar
13369 příspěvků moje polička 25. července 2019 23:35

DrowRanger ja se tam ted dostala, jen mi nejde vlozit z mobilu odkaz 

Offline JankaM
Avatar
2398 příspěvků moje polička 26. července 2019 08:01

Malenge do stareho auta jsme objednavali izofix asi za 500, jen se to nasroubuje zezadu na sedadlo.

Offline Lamicka
Avatar
13369 příspěvků moje polička 26. července 2019 08:22

Karja ja jsem pri puluvazku mela volne pondeli nebo patek a to bylo super. Bud to byl cas jen pro me nebo jsem dohnala doma resty, zaridila plno veci, planovala tam doktory... Zase bych to tak nejak chtela. 

Offline Janulik03
Avatar
16719 příspěvků moje polička 26. července 2019 08:35

continuity mam auto tok 2011 a hadaj co? Isofix nema. 

Offline Karja
Avatar
35955 příspěvků moje polička 26. července 2019 08:37

Lamicka No, jako asi by se mi to taky libilo:-D. I kdyz ja o kolik mam vice casu, o to jsem min efektivnejsi, takz by to zas tak v te domacnosti a volnem case znat nebylo!:-D

Offline Lamicka
Avatar
13369 příspěvků moje polička 26. července 2019 08:40

Karja proto toho volneho casu musi byt malo  ted mam pres prazdniny volno, prokrastinuju hrozne casu. 

Offline Karja
Avatar
35955 příspěvků moje polička 26. července 2019 08:43

Lamicka Noo, ja jak mam volnej cas, padne na me najednou vsechna unava sveta a je z toho prd;-)

Offline Malenge
Avatar
4274 příspěvků moje polička 26. července 2019 08:46

JankaM aha, tak to mě překvapilo, kdysi mi někdo říkal, že je to mnohem bezpečnější proto, že ta sedačka je vlastně isofixem konstrukčně připojená přímo na karoserii auta, tudíž při nárazu to vlastně reaguje hned a ne až s tím zpožděním jako pásy. Tak jsem si z toho nějak vydedukovala, že bude hodně složité a nákladné ho do auta dodávat později. Tak asi ne

Offline MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 26. července 2019 09:03

Tady se člověk nedozví věci. Zrovna kupuju autosedačku a popravdě mě ani nenapadlo řešit vhodnost modelu do daného vozu (máme dodávku, tak nedostatek místa nehrozí, jinak bych to asi řešila). Takže jsem se dozvěděla, že výrobce povoluje u našeho auta umístění jen na dvou sedačkách. Jednu máme vymontovanou a na druhé by musel být isofix, ale vůbecsi nejsem vědomá, že bychom ho tam měli Ale je fakt, že sem ho nikdy nehledala. 

EDIT

Tak ne, obě ty povolené sedačky máme vymontované

Offline Malenge
Avatar
4274 příspěvků moje polička 26. července 2019 09:13
Reakce na MP Meri:

Tak ne, obě ty povolené sedačky máme vymontované

 to je teda kruté zjištění!

Offline VeronikK
Avatar
363 příspěvků moje polička 26. července 2019 10:02

Kokoska Mutziputzi navíc u některých povolání homeoffice fakt nejde... Ale třeba kamarádka pracovala na mezinárodní škole, tam měli systém suplujících učitelů - měli v záloze nějaké lidi (důchodce, ženy na mateřské,...) kteří v případě potřeby zaskakovali za nemocné, v době dovolené mimo prázdniny apod. Takže pro ty zastupující příjemná brigáda a pro ty chybějící bez špatného svědomí :-)

Offline dzizisketa
Avatar
7486 příspěvků moje polička 26. července 2019 10:05

MP Meri

CCo to máte, nějakou dodávku nebo něco jako Alhambra nebo Sharan apod.? TTo si totiž chceme pořídit, protože nacpat dítě, kočár, zavazadla a velkého psa do Fabie, byť kombi, nedokáže ani velmistr v tetrisu. Tak abychom pak nezjistili, až ztoho vyndáme ty zadní sedačky kvůli velkému kufru, že ty naseuz pořízené autosedačky tam pak taky nebudou smět být

Jinak Fabie, byť rv 2004, isofix má. Ale zatím máme vajco na pásy. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46112 příspěvků moje polička 26. července 2019 10:06

VeronikK jo, urcite to jde, ale asi musi byt hlavne zajem to resit, plus zkusenosti.. neze na personalnim zakotvi lidi kteri se na nic jinyho nehodili...

Offline continuity
Avatar
33785 příspěvků moje polička 26. července 2019 10:10
Reakce na Janulik03:

continuity mam auto tok 2011 a hadaj co? Isofix nema. 

​pardon vsem, blbe jsem si to pamatovala. Homologovane od listopadu 2012. 

Offline VeronikK
Avatar
363 příspěvků moje polička 26. července 2019 10:11

viktorka_od splavu jasně, to si musí nějak pořešit ten zaměstnavatel. Ale může třeba oslovit právě bývalé zaměstnance, matky na mateřské na občasný záskok třeba...

Offline Lamicka
Avatar
13369 příspěvků moje polička 26. července 2019 10:29

dzizisketa my mame sharan a nacpeme do kufru pohodlne vse, i 2 detska kola (jedno uz dost velke), driv kocar a cest. postýlka uplne v pohode. Mame ten petimistny, u sedmimistneho se daji slozit 2 ty uplne zadni sedacky, ale tam stejne autosedacky dat nemuzes. Navic se to auto strasne dobre ridi. 

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 26. července 2019 10:30

dzizisketa

i ta moje, r.v. 2001 je ji letos 18

Offline MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 26. července 2019 10:51

dzizisketa VW Caravelle T4 long. Doporučuju všema 10. Je to už několikátá v řadě a nedám na to auto absolutně dopustit. Jezdíme s tím po Praze jako osobákem, příležitostně jako dodávkou zavážíme zboží, na víkendy za našima i na dovolenou jako obytným vozem. Naprosto multifunkční auto, nafukovací jak Hermionina kabelka, se kterým ale v pohodě zvládnu zaparkovat i proplejtat se uličkama na francouzskym venkově. A ten luxus, kdy jsem minimálně do 6 měsíců dítěte ani nevěděla, jak se skládá náš kočár, protože do auta s ním zajíždím jak do garáže

I ta autosedačka tam určitě půjde, my máme ty sedčky vůbec různě přeskládané, ony ani nejsou na původních místech ... třeba tam ten isofix někde bude a bude vyřešeno