Pravé české i světové peklo

01. prosince 2016 11:05
Offline coralline
Avatar
2158 příspěvků moje polička 07. června 2018 17:05

Já octový brambůrky miluju od prvního kousku. Ale naposled jsem si koupila v MaS nějaký hand-made a ty jim tam teda příště nechám Každej kus jinak ochucenej (hand-made přece!), takže některý nebyly vůbec kyselý, zato mi přišly dost mastný.

Marmite bych chtěla někdy ochutnat, ale nechce se mi kupovat celou pikslu. Kdyby to bylo hnusný, tak to není nejlevnější pokus Leda bych to pak nabídla tady k adopci.

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 07. června 2018 17:13

nolita no marmite už sem nměla roky, tak nevim (a bojim se ji ochutnat )

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 07. června 2018 17:13

coralline nekupuj si tam hand made ale takový ty vlnkovatý, ty sou lepší..

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 07. června 2018 17:16

Ounz já relativně nedávno jen opravdu trošičku na ochutnání a teda nee :-)

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 07. června 2018 17:19

nolita dík za info :) možná bych se mohla rozdělit s coralline ? 

Offline coralline
Avatar
2158 příspěvků moje polička 07. června 2018 17:30

Ounz Hehe, zorganizujeme hromadnou ochutnávku marmite - "přineste si vlastní lžičku"

A ty vlnkovaný už jsem jednou měla, ty byly fakt dobrý, ale hand-made byly ve slevě. To mám za skrblictví.

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 07. června 2018 17:33

coralline no neboj, já na ty handmade taky jednou naletěla, no nechutnaly mi..takže zatím co děvčata budou mít parfemový sraz,my se budem hrbit nad skleničkou marmite 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33819 příspěvků moje polička 07. června 2018 19:01

Ounz coralline vlastní lžičku a kyblik pod stůl, kdyby nechutnalo? 

(Vypada to jak mazut a chutná to jak maggi)

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 07. června 2018 19:06

Potrefenáhusa já to znám, jen sem to dlouho nejedla, mám dojem, že mě to neohromilo, ale ty o tom píšeš tak sugestivně, že mám chuť to zkusit..

Offline JanieB
Avatar
532 příspěvků moje polička 07. června 2018 20:36

Potrefenáhusa To je asi nejpřesnější popis marmitu, co jsem kdy četla :D já jsem vždycky říkala, že to chutná jako zahuštěné maggi;-) V 17 letech jsem nebyla schopná pozřít a nevěřícně jsem sledovala dětičky, jak se tím ládují :D Octové brambůrky mi napoprvé absolutně nechutnaly, ale projedla jsem se k nim stejně jako k olivám ;-)

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 08. června 2018 14:02

Potrefenáhusa chutná jako maggi? To bych mohla minimálně ty chipsy zkusit...

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33819 příspěvků moje polička 08. června 2018 14:11

ice no ale podle mě ty chipsy u nás budou nesehnatelný, zatimco klasický marmite mívá tesco, Iceland i MaS.

Offline Malvin
Avatar
1034 příspěvků moje polička 08. června 2018 14:21

Na zájezdě na ZŠ jsem byla jediná, komu ty octové chipsy chutnaly. Dostávali jsme od hostitelských rodin svačinky na oběd, ve kterých vždy chipsy byly a často octové. Snědla jsem jich tehdy spousty 

Offline carries
Avatar
1110 příspěvků moje polička 08. června 2018 14:21

ice Hej chutná to ako maggi, ale tak ja som maggi aj sójovú omáčku schopná piť z fľašky

Žeby som vám pár balní tých marmite čipsov z UK poslala?

Online Samantha
Avatar
1809 příspěvků moje polička 08. června 2018 14:30
Reakce na Potrefenáhusa:

nolita tak mně chutná i marmite, že jo

​Tak tímto (pokud nekecáš) tě prohlašuji za nejstatečnější osobu zde :)

Offline Sweet Potato
Avatar
34882 příspěvků moje polička 08. června 2018 14:42

carries  Uděláme hromadnou degustaci

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 08. června 2018 14:50

Potrefenáhusa jo táák já myslela že mají ty chipsy v icelandu. No ale tak v září jedu do Londýna, tak ti můžu přivézt a nechám ti je na baru v Plachtě jestli chodíš na parfum srazy :D

Offline carries
Avatar
1110 příspěvků moje polička 08. června 2018 14:53

Sweet Potato To vôbec neznie zle, pribalím aj pohár marmite pre tých, čo ešte neodskúšali Lyžičky si donesiete vlastné :D

Keď sme už pri tých divno chutiach, Branston pickle a Salad cream by tiež stáli za ochutnanie

Offline Prosperina
Avatar
714 příspěvků moje polička 08. června 2018 17:18

A já se taky hlásím k těm zvrhlíkům, co jim chutná marmite (a octový brambůrky. A Dr. Pepper. A Ginger Beer (nezaměňovat s Ginger Ale, to  mi přijde hnusný). A haggis i s tou tuřínovou patlaninou, co se k tomu jí. A HP Brown Sauce). To už možná bude skoro diagnóza. 

Když jsem kdysi dávno aupairovala, tak kvůli mě rodina kupovala o balení marmitu tejdně navíc, ale byli tak fascinovaný, že to nějakýmu neanglosasovi chutná, že mi ani nenaznačili, že bych si to třeba mohla kupovat sama. Teď už teda nemám takovou spotřebu, ale tak jednou za půl roku z nostalgie zakoupím, a většinou to jedno balení přežije tak maximálně čtrnáct dní.

Offline razorblade
Avatar
8201 příspěvků moje polička 08. června 2018 18:53

coralline ja mam minisklenicku marmite z teska, asi za 40 korun, to neni zas tak megainvestice :) jinak ja letos v breznu vzala mati do londyna a rano u snidane ji vidim, jak si to pelasi ke stolu s minikelimkě marmite, tak ji rikam, jestli vi, co to je a ona: maslo (neumi anglicky a tohle bylo baleny stejne jako ty margarinky), tak jsem se ji snazila naznacit, ze ji to nebude chutnat (nema rada vystrelky)... a ona si to namazala na toust, cely to snedla a druhej den si dala dalsi :D jsem malem padla pod stul, protoze ji znam - kolikrat jsem ji privezla nejaky pecivo z paula nebo ji vzala na sushi a tak a ona vzdycky, ze jako dekuje, ale ze to zadnej vodvaz nebyl. A pak sporada marmite, kterej je sila i na me