Pravé české i světové peklo

01. prosince 2016 11:05
Offline Lilly_Ku
Avatar
4127 příspěvků moje polička 28. března 2018 08:33

paktofonika prijed na navstevu, uvarim, vydrhnes :)))

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46055 příspěvků moje polička 28. března 2018 08:38

ja bych pro sebe nevarila, nebavi me to. pro muze a deti varim protoze chci, nikdo to po me nevyzaduje. varim rychla obycejna jidla. kdyz je potreba neco “lepsiho” nebo nedejbuh kynuteho:-)) vari muz. a vyborne. to si fakt uzivam

RoSa smutny

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 28. března 2018 08:38

Lilly_Ku Asi rozbehnem www.upratujemzajedlo.com 

Offline Lilly_Ku
Avatar
4127 příspěvků moje polička 28. března 2018 08:40
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46055 příspěvků moje polička 28. března 2018 08:40

Lilly_Ku to je napad! putovni stravnici:-) paktofonika  nakrmime i psy a pritele, prijedte na jarni uklid!;-))

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 28. března 2018 08:47

Lilly_Ku Teraz som si to hľadala v Googli ci to náhodou už neexistuje a prišiel zrovna kolega. No asi na mňa bude ešte dlho divne pozerať 

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 28. března 2018 09:08

paktofonika ja si ťa tiež objednávam

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 28. března 2018 09:19

paktofonika  lol, válím se smíchy 

Offline Aranel
Avatar
4503 příspěvků moje polička 28. března 2018 09:19

paktofonika ANO!!!

betsey Já taky vařím většinou pro jednu, jenže umím vařit spíš pro čtyři. Tak že bychom si vždycky tu jednu porci vyměnily?  Kdysi jsem o tom četla, že si lidi takhle vaří třeba v rámci jednoho domu, to by se mi líbilo, že bych tu polívku roznosila ještě po patrech. Taky bych se asi víc snažila.

(teda cizrnovej salát bych nikomu nedala  )

Offline Lama_z_Lana
Avatar
6124 příspěvků moje polička 28. března 2018 09:28
Reakce na paktofonika:

Lilly_Ku Asi rozbehnem www.upratujemzajedlo.com 

​Tak do toho jdu s tebou :D Ja rada pripravuju drobnejsi jidla - zejmena vecirkovy. Ale klasicky vareni je eeeeeh. Jsem byla nedavno na nejakym kurzu a kdyz mi da nekdo presnej navod a postup tak dobry. Improvizace v kuchyni dopada katastroficky 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33691 příspěvků moje polička 28. března 2018 09:37

Lama_z_Lana no já myslim, že improvizace v kuchyni, když člověk neumí vařit, je dost na houby, třeba jsem se snažila naučit kamarádku péct chleba, byla i u mně na exkurzi, že prej psaný recepty nejsou nic pro ni...a pak že se jí chleba nedaří a nedaří, no a pak jsem zjistila, že vlastně peče uplně podle sebe, nedodržuje ani orientačně časy kynutí, ani druhy mouky...a strašně se diví, že se jí nedaří, tak to mně přijde fajn si to udělat aspoň párkrát podle přesnýho návodu a zjistit, co a jak.

Offline nellielovett
Avatar
5486 příspěvků moje polička 28. března 2018 09:45

paktofonika to by bylo boží  Hrozně ráda vařím, klidně denně, ale do úklidu se musím fakt přemáhat.

Offline Ounz
Avatar
19822 příspěvků moje polička 28. března 2018 09:48

paktofonika já vařím ráda a peču, když mám pro koho. Hlásím se ti do byznysu 

Offline 999
Avatar
17554 příspěvků moje polička 28. března 2018 09:49

Lama_z_Lana Potrefenáhusa  Chtěla jsem napsat to samé. Ve většině případů je improvizace na houby. I na vaření to chce talent, pokud ho máš, můžeš si hrát s ingrediencemi. Jinak jsou z toho Babicoviny ...

Offline dzizisketa
Avatar
7442 příspěvků moje polička 28. března 2018 09:54

999 

Přesně! Jsem tuhle dělala koláč se sněhem, do kterého se vmíchá rybíz a peče se, doku sníh na povrchu nezrůžoví. No jenže já neměla rybíz, ale ostružiny, takže sníh byl fialový a tvl, jak teď jako poznám, že zrůžoví? (Nakonec lehce nahnědl, vypadal jako kakaový)

Offline 999
Avatar
17554 příspěvků moje polička 28. března 2018 09:55
Offline rasaNori
Avatar
7711 příspěvků moje polička 28. března 2018 09:56

dzizisketa ja zkousela beranka, a chybeli mi tam 2 deci mlika tak jsem ta vrzla rum a jak byl dobry:D

Offline dzizisketa
Avatar
7442 příspěvků moje polička 28. března 2018 10:02

rasaNori 

Znám rodinu, kde přidávají rum do všeho sladkého, od palačinek po sachr

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46055 příspěvků moje polička 28. března 2018 10:03
Reakce na 999:

Lama_z_Lana Potrefenáhusa  Chtěla jsem napsat to samé. Ve většině případů je improvizace na houby. I na vaření to chce talent, pokud ho máš, můžeš si hrát s ingrediencemi. Jinak jsou z toho Babicoviny ...

​no, proto nerada vařím neznámá jídla z cizích krajů. u těch klasických to mám ozkoušené léty praxe a vždycky jsem vařila dle receptu od maminky všeho "přiměřeně":-) pokud neznám suroviny, nevím jak chutnají a jak to půjde dohromady, tak se improvizovat nedá - jenže já nejsem dost disciplinovaná na to, abych se držela přesného receptu. na to je expert muž - který vlastně vařit neumí, bez receptu by asi neuvařil vůbec nic. takže se ho drží přesně a z 99 % je to dokonalý:-) to procento padne na vrub případům, kdy já si říkám "tyjo to nemůže být dobrý, když je tam tak málo/moc tohohle..." a z výsledku je pak jasný že autor receptu zaměnil lžičku a lžíci nebo tak něco..

jen jsem tím chtěla říct, že talent není úplně nutný, že se dá nahradit tou praxí:-D

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 28. března 2018 10:06
Reakce na paktofonika:

Asi rozbehnem www.upratujemzajedlo.com 

​To už u nás doma rozběhl manžel.  Neuvaří nic mimo čaje. I teď, když jsem doma a nemůžu už třetí týden nic dělat se zánětem v pravé ruce, tak mi uvaří dle pokynů syn, ale manžel ne. Zase neuklízím a to opravdu nic mimo mytí oken. Naštěstí já teda mnohem raději vařím než uklízím.