Přiznání

01. prosince 2016 10:57
Offline slniecko admin
Avatar
17576 příspěvků moje polička 10. srpna 2019 13:38

slniecko to není pravda, v OP je to čistě dobrovolné

(a možná bych se zamyslela nad tím, proč chlapík vlastně lhal)

​No, tak nad tým sa práve zamýšľam.

OT: keď je to dobrovoľné, prečo si to niekto uvádza?

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 10. srpna 2019 13:38

slniecko v OP je rodinny stav volitelnou polozkou, muzes si vybrat.

Ale jinak souhlas, RP i manželství pro vsechny .

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 10. srpna 2019 13:41

viktorka_od splavu protoze jeste pred par lety to byla myslim povinna polozka

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46059 příspěvků moje polička 10. srpna 2019 13:43

Krehutka když jsem se vdávala já a měnila si OP, tak (i pro slniecko ) nezávisle na sobě jsme s mužem zvolili tu viditelnou verzi. protože pro mě je to čest, být vdaná za mého muže.

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 10. srpna 2019 13:48

viktorka_od splavu nevim, kdy ses vdala, ale ja dohledala pouze udaj, ze od roku 2012 jiz neni povinne uvadet rodinny stav v op, z cehos mi vyplyva, ze predtim to povinne bylo. Je to teda informace z novinovych clanku a urcite se da hledat hloubeji v §,  ale nepovazuju to za tak podstatne. 

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 10. srpna 2019 13:49

viktorka_od splavu a ze to povazujes za cest je vlastne hrozne hezke. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30584 příspěvků moje polička 10. srpna 2019 14:13

Mutziputzi 

Já s autorem souhlasím. Dneska se každej ohání právem na všechno, jak ta tetina v metru co má právo sedět přičemž většina ale zapomíná, že na to právo musí splňovat taky určitý požadavky.

Slepec nemůže bejt pilot, hluchej sólistou orchestru, a negramotnej nemá nárok na univerzitní vzdělání. Proč? Je to diskriminace?

A pokud je zákonem stanoveno, že manželství je svazek muže a ženy... (mimochodem omezení věkem je taky diskriminace?)

Ty argumenty třeba o majetku stejně neplatí (můžete mít společné vlastnictví i s cizím člověkem, můžete si navzájem odkázat co jen a komu chcete... darovat ještě za života apod.), ani ten častý o nemožnosti informací v případě nemoci (v každém špitále si sami určíte, koho smí informovat, byť by to byl jen soused z pátého patra)... adoptovat dítě dnes může i jednotlivec (v případě reg. párů jen jeden z nich, což je podle mě velká výhoda v případě rozchodu - odpadnou tahanice!) atd. atd. Není snad nic, co by se nedalo vyřešit i bez manželství vždyť spousta hetero párů žije spolu bez manželství a stěžují si snad pořád na nějaké klacky pod nohy, na nemožnost takového života? Jak to jen dělají?! 

Chápu tyhle požadavky jen jako snahu o proklamaci rovnoprávnosti, ale jednak jim ji nikdo (v běžných záležitostech) neupírá - manželství je specifický úkon a ne, není ani zdaleka pro všechny bez rozdílu viz třeba omezení věkem, způsobilostí k právním úkonům... ale naopak se mi zdá, při existenci registrovaného partnerství (které platí u nás jen pro homosexuální páry), by uzákoněním manželství získali oproti majoritě vlastně práv víc... 

Offline barbucha blogger
Avatar
30584 příspěvků moje polička 10. srpna 2019 14:18
Reakce na slniecko:

​Inak toto je zaujímavé, lebo dedo vravel, že sa za vojny, keď ho a aj iných utečencov snažili schovávať (ušiel z ruského lágru a schovávali ho niekde pri Alma Ate), tak tam bol strašný hlad a susedom sa vraj podarilo chytiť vranu, ale pri všetkej snahe to bolo neuvariteľné, že to bolo tak tuhé. Tak ale holt nemali Rettigovej kuchárku so sebou, možno tá mala nejaké finty.

​Třeba šlo jen o ten vývar a maso nejedli, nebo ho tam nadrobno nasekali...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46059 příspěvků moje polička 10. srpna 2019 14:24

Krehutka jo, to je možné, já měla za to, že jde o nějakou nedávnou diskusi s tím pánem, pokud to bylo okolo cca deset let zpátky, pak se omlouvám. přesto teda nerozumím tomu, že by chtěl být někdo se svým partnerem v právním svazku (ať už se jmenuje jakkoliv) a přitom to tajit slniecko 

Offline Karja
Avatar
35827 příspěvků moje polička 10. srpna 2019 14:26

 Ja jsem stejneho nazoru jako nolita . Ti lide se maji radi, chteji spolu zit cely zivot, tak jako co vadi na tom, ze nesplnuji povinnost - jeden pindour jedna pipina ,(sorry:-D). Znam od videni holky, co ,,spolu,, maji dve deti, kazda rodila jedno, tak ti prece rodinu maji a maji uplne standardni rodinny zivot jako ostatni, jen bez toho pindoura teda, tak proc za sebe nemuzou byt vdane, kdyz vsechno ostatni delaji stejne, a nehlede na to, ze jim by to konkretne asi v nejakem pravnim vztahu k tem detem dost vyrazne pomohlo.....

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46059 příspěvků moje polička 10. srpna 2019 14:28

Karja to si myslím že nemá s manželstvím vůbec nic do činění. my máme taky každý svoje děti a uzavření manželství na tom nic nezměnilo.

jinak teda holky, vychovávající dítě, znám a to chodí normálně na víkend k tatínkovi (který žije se svým partnerem). jak se jejich svazky, mají-li nějaké, jmenují, to nevím a je mi to jedno, hrozně je obdivuju že se takhle zvládají domluvit

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 10. srpna 2019 14:31

viktorka_od splavu tak pokud se o to akzivne nezajimal, je mozne, ze o zmene ani nevedel.

A vnimam rozdil tajit vs nedobrovolne sdělovat na potkani cizim lidem (i s ohledem na potencialne jiny pristup, lidi s predsudky najdes vsude). Ne kazdy homosexual chce byt aktivistou. 

Offline Karja
Avatar
35827 příspěvků moje polička 10. srpna 2019 14:35

viktorka_od splavu No, ale ony maji deti bez tatinku, takze to je jina situace asi, nejezdi nikam na vikend, ony jsou ty rodice. 

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 10. srpna 2019 14:56

Ja se priznam, ze nechapu, proc uz davno manzelstvi neni pro vsechny. A taky se priznam, že doufam, ze ty hnusy, co na konto prague pride ctu, jsou nejake temne zakouti internetu a neni to ve skutecnosti tak strasne. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46059 příspěvků moje polička 10. srpna 2019 15:08

Karja myslim ze tak daleko medicina jeste nepokrocila

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 10. srpna 2019 15:18

Karja myslim ze tak daleko medicina jeste nepokrocila

​Ve smyslu "děti bez tatínků"? To už je realizovatelné, ne? Tedy jistě, dodá se nějaký ten anonymní materiál, ale otec pak jako otec nikde nefiguruje. Nebo je to jinak? 

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 10. srpna 2019 15:22

barbucha ze ty nedavas pozor? prirovnani slepy, negramotny, virtuoz atd... uz naprosto trefne a vecne vyvratila na predchozi strance @nolita. Bez zavadejici dojmologie, ktera je tu dobrym zvykem.

Pokud jde o to, ze zakon definuje manzelstvi jako svazek muze a zeny, nejde nahodou prave o zmenu textace zakona? Jak jinak by se pripadna zmena mela promitnout? takze ohaneni se soucasnym stavem je zcela nerelevantni.

Hadam, ze nesezdane hetero pary si nestezuji, protoze pokud budou chtít, tak do manzelstvi podle prava mohou co? ano, vstoupit. 

Omezeni vekem s tim nijak nesouvisi, je aplikovatelne na vsechny (a bylo by) a ma naprosto zjevny ucel, ktery je v poradku. 

Veta o tom, jak odpadnou tahanice o dite, to je nic nez cira demagogie. 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 10. srpna 2019 15:53

Jako chran buh, ja bych gayum umoznila i adopci, jen si myslim, ze si tim "lpenim" na pravu na manzelstvi delaj spatny PR, resenim je fakt asi vsechno umoznit vsem a nedelat s tim strachy, takhle je to v podstate zbytecna kontroverze.

Offline slniecko admin
Avatar
17576 příspěvků moje polička 10. srpna 2019 15:58
Reakce na barbucha:

​Třeba šlo jen o ten vývar a maso nejedli, nebo ho tam nadrobno nasekali...

​to je možné...

Offline slniecko admin
Avatar
17576 příspěvků moje polička 10. srpna 2019 16:00

viktorka_od splavu je to len tak 2-3 roky dozadu, ale fakt je, že takéto niečo by mohlo aj mne ujsť, ak to pár rokov predtým ešte povinné bolo.

Ozaj, uzavretie manželstva je obmedzené vekom? To prečo?

Edit: potrebujem kávu, už som pochopila, že hranica je spodná, nie vrchná.