Přiznání

01. prosince 2016 10:57
Offline rasaNori
Avatar
7705 příspěvků moje polička 16. ledna 2022 20:16

A priznavam, ze dneska jsem poslala natvrdo uspavat muze, protoze mam tech mych kopretin po tomhle vikendu plne kecky, nejak se to seslo nedobre zase. A mam pocit, ze kdybych si misto deti poridila treba morcata, ze bych udelala lepe... 

Offline Sweet Potato
Avatar
34801 příspěvků moje polička 16. ledna 2022 20:26

continuity Snad mi promineš, ale když už jsme v tom přiznání. Skvěle česky opravdu nepíšeš, mírně řečeno, a to ani ve srovnání s jinými Slováky, které znám. Ale ty to víš, proto to ani nepíšu. Jen mi přijdou úsměvné ty lichotky, kterými tě tu za češtinu zasypaly, jak kdybys přijela od Eskymáků nebo Hotentotů.  (A mám podezření, že podobné lichotky byly třeba zrovna důvodem, proč Jinx zmizela)

Offline Kan
Avatar
6949 příspěvků moje polička 16. ledna 2022 20:29

Sweet Potato Já to říkám pořád, nedělejte z toho tady komnatu ozvěn, to je zabiják všeho, všeho! 

Offline Lav
Avatar
381 příspěvků moje polička 16. ledna 2022 20:36

Sweet Potato snad promineš taky, ale tak moc ujetý příspěvek od někoho, kdo obvykle až tak mimo nebývá, jsem tu už dlouho nečetla. Zkus se přenést přes tu matematiku.

Offline continuity
Avatar
33581 příspěvků moje polička 16. ledna 2022 20:41

Prosím vás, nechte už toho. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34801 příspěvků moje polička 16. ledna 2022 20:43

Lav To je mi líto, asi to vyznívá jinak, než jsem to myslela. Ale Continuity snad zná mne a já jí, a vím, že ví, že ty  lichotky nemůže brát vážně. Nepíšu vůbec proti ní, naopak. Nepotřebuje být chlácholena.

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 16. ledna 2022 20:44

 Sweet Potato Jistě promineš - ale nesouhlasím s tebou. Příměr s Eskymáky nesedí, čeština, kterou se prezentuje continuity, zcela jistě bezchybná není, ale jak už tady zaznělo - pokud bych takto vládla cizím jazykem slovem a písmem, byla bych navýsost spokojená. 

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 16. ledna 2022 20:50

Mha Co je to medokíš?!

Offline continuity
Avatar
33581 příspěvků moje polička 16. ledna 2022 20:57

Hanka H kyselka. 

Akorát, když už tady řešíme ten pravopis, píše se to medokýš.

Offline Sweet Potato
Avatar
34801 příspěvků moje polička 16. ledna 2022 20:58

Hanka H Napsala jsem to fakt blbě. Nejde o příměr s  češtinou, ale o příměr s těmi lichotkami. Jakoby vychválily do nebe někoho, kdo nemá šanci něco umět, aby z toho nebyl smutný.

continuity Promiň.

Offline continuity
Avatar
33581 příspěvků moje polička 16. ledna 2022 20:59

Sweet Potato v pohodě

Offline Janulik03
Avatar
16660 příspěvků moje polička 16. ledna 2022 21:02

Tak ja som pred chvíľou dopozerala film Karel a priznávam že ma to vzalo. 

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 16. ledna 2022 21:04

continuity

Cože? Celý život to píšu špatně? 

Ve Spišskem Štvrtku to psali s í. 

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 16. ledna 2022 21:05

Sweet Potato OK!continuity Díky, marně jsem hledala na papíru i online!

Offline continuity
Avatar
33581 příspěvků moje polička 16. ledna 2022 21:05

Mha to mnohé vysvetľuje.  Spišskom Štvrtku sa predovšetkým nehovorí slovensky.

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 16. ledna 2022 21:15

continuity Kam se ale asi Spišský Štvrtok hrabe na Veľké Kapušany! V mládí jsem z této lokality znala jednoho slovenského Maďara, a to byl tedy pokec!

Offline Karja
Avatar
35790 příspěvků moje polička 16. ledna 2022 21:47

Ta slovenstina tady je super. Já nastoupila do první práce, Slovenka se mě u kopírky zeptala, zda toho mám vela, já řekla jo, okopírovala jeden papír a odešla:-D. Vůbec jsem nevěděla a o pár let později jinde jsem se hrozně chytala za hlavu, když kolegyně říkala nějaký storky a ta druhá chtěla ta slova vysvětlit. Občas se pokouším použít slovenštinu jako tajnej jazyk (ehm aby tomu děti nerozuměly, že jo, se sambem máme Aj, a NJ, takže nějakej ten lolipop, hund když je nezvěstnej, protože doga nam už děti prokoukly....atd). Tak jsem zkusila tu slovenštinu na mámu, jakože něco ,,neříkej jim o tom kočíku,, a ona vůbec nevěděla. Přišlo mi to tak divný!:-D:-D. Úplně automatický, že to přece lidi musej znát! 

S pravopisem mám sama máslo na hlavě, takže jsou mi podobné debaty značně nekomfortni, furt čekám kdy mě někdo vytáhne. Hrozně jsem se zhoršila. Na gymplu jsem nedostala nikdy horší známku z češtiny než 1- a v práci jsme taky hrozně moc dbali na pravopis. Tak nic no. Je to v háji, podle mě za to můžou všechny tyhlety internety a mobily! 

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 16. ledna 2022 22:27

Karja najlepší spôsob, ako sa daný jazyk dieťa naučí:)))....takto sa môj ote naučil po maďarsky, lebo vedel že sa rodičia rozprávajú o niečom, čo nechcú aby vedel, tak napínal uši a raz-dva to nachytal. Jazyky ktoré sa ho snažili naučiť nie .

Offline Karja
Avatar
35790 příspěvků moje polička 16. ledna 2022 22:36

slniecko No víš co, my se nebavíme nějak na úrovni. Hlavně děti jsou ještě malé, pak to pochopí hned;-) 

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 16. ledna 2022 22:37

Karja a tak jasné:)