Přiznání

01. prosince 2016 10:57
Online mitford sister
Avatar
1387 příspěvků moje polička 10. srpna 2019 16:01

řadím se do tábora Krehutka nolita Karja a spol. - a jsesm ráda, že někdo vidí ty argumentační fauly a demagogie - chlap ke gynekologovi atd.

taky mi přijde latentně dost nebezpečný, že autor tam třeba mává "vyhozením z práce z důvodu neakceptování manželství homosexuálů" - to je taková věc, která není autorem doložená, každej ji víceméně přejde, ale zanechá takové semínko "oprávněné naštvanosti naštvanosti slušného člověka", když teda nechci použít rovnou nenávisti. když se nad tím člověk zamyslí, nedokážu si představit scénář, kdy by k tomu došlo. na vrátnici fabriky nebo recepci korporátu: "souhlasíte s manželstvím homosexuálů? ne? tak už zítra nechoďte" - asi takhle?

a k tomu bych ještě dodala, když se lidi ohání jistou (morální, historickou atd.) "svátostí" manželství (myslím jako předurčení k plození dětí a ochraně rodičovství), tak když nadpoloviční většina mých dětných známých žije spokojeně s partnerem, s nímž mají děti, ale záměrně se neberou, aby před státem figurovaly jako samoživitelky a čerpaly nějaký příspěvky...tak to mi to manželství celý dost shazuje (a jsou to zase většinově zastánkyně toho proudu, že homosexuálové nenaplňují definici..., tak ať si mají registrovaný partnerství a nepruděj)

nakonec doufám, že celý manželství je už na ústupu a že třeba i to uzákonění institutu pro homosexuály a související debaty to pomůžou rozložit. doba jde dopředu, ať se nám to líbí nebo ne, a ta římská říše tu taky ostatně už dávno není.

sorry za výlev. leje a trčím doma

Online slniecko admin
Avatar
17580 příspěvků moje polička 10. srpna 2019 16:06
Reakce na mitford sister:

nedokážu si představit scénář, kdy by k tomu došlo. na vrátnici fabriky nebo recepci korporátu: "souhlasíte s manželstvím homosexuálů? ne? tak už zítra nechoďte" - asi takhle?

​No, toto sa u nás stalo jednému kaplánovi - a to nebol v tomto nijako aktívny, len názorovo - a to v situácii, keď mal čerstvo predčasne narodené dvojičky na JISke. Takže zo dňa na deň sťahovanie (tam sa ho ale zastali miestni farníci, ktorí by ho inak chceli aj tak mať naďalej, ale tak sa aspoň vzopreli, že kým tú faru platia, tak ho takto na hulváta vyhadzovať nebudú, tak mal aspoň čas na rozumnejší presun). Dnes spokojne farárči v Čechách.

Ale to bolo na tému "souhlasíte s manželstvím homosexuálů? ANO? tak už zítra nechoďte"

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 10. srpna 2019 16:16

slnieckoporadne jsem si nedocetla ten konec a rikam si: kaplana vyhodili za to, ze nesouhlasi s manzelstvim homosexuálů? Na Slovensku?! Co to je za cirkev?! Az pak mi to teda doteklo. Teda ne, ze by to bylo v poradku, ale prekvapilo by me to .

Offline Karja
Avatar
35834 příspěvků moje polička 10. srpna 2019 16:16

Karja myslim ze tak daleko medicina jeste nepokrocila

​No, tak papirove ani funkcne jaksi neexistuji. A myslim si, ze kdyby se treba jedne neco stalo, tak by treba pozice druhe vuci diteti, ktere nerodila byla v ramci manzelstvi treba lepsi nez v registrovanem partnerstvi? Ale ono je to jedno, ja tim chtela rict, ze ziji uplne normalni rodinny zivot, deti maji vlastni, pokud touzi po tom byt manzelky fakt nevidim legitimni duvod k tomu to neumoznit. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 10. srpna 2019 16:19
Reakce na jinx:

Hadam, ze nesezdane hetero pary si nestezuji, protoze pokud budou chtít, tak do manzelstvi podle prava mohou co? ano, vstoupit. 

Omezeni vekem s tim nijak nesouvisi, je aplikovatelne na vsechny (a bylo by) a ma naprosto zjevny ucel, ktery je v poradku. 

Veta o tom, jak odpadnou tahanice o dite, to je nic nez cira demagogie. 

​1. nesezdané páry právě demonstrují, že manželství není k životu ani k rodičovství nutné (jinak by všichni takoví nutně už dávno co? ano, vstoupili do manželství), ergo ty argumenty o nemožnosti žít v páru/vychovávat děti jsou prostě liché, neřku-li přímo lživé - a to je asi to, co mě na tom sere nejvíc

2. věkový omezení rovněž dokládají jen to, že se nějakým musíme podřídit všichni bez rozdílu, ačkoliv by třeba takovej Bohuš Matuš měl jinej názor

3. demagogie? kdyby k dítěti měl práva jen jeden - víš kolik tahanic by odpadlo, a kolik dětí by mělo klidnější život? samozřejmě rozumný lidi se domluvěj i tak, zaplaťpámbu za to... ale v extrémních případech (a nikdo neví předem) by to bylo vyřešený a šlus. já to pokládám za výhodnou prevenci, no je to utopie...

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 10. srpna 2019 16:29

1. Zrusme manzelstvi jako takove. Vsak to jde i bez nej, ne?

2. Ano, všichni bez rozdílu. Takže nediskriminujeme. 

3. Samozřejmě, protože dítě je majetek, ktery nema vlastni pocity a naroky. 

Offline Ounz
Avatar
19831 příspěvků moje polička 10. srpna 2019 16:31

barbucha no já tam vidim rozdíl v tom, že nesezdané heteropáry nejsou manželé,  protože nechtěj (i když můžou), kdežto nesezdané homosexuální páry nejsou manželé, protože nemůžou (i když by třeba chtěli) 

edit: mnoho překlepů

Offline Karja
Avatar
35834 příspěvků moje polička 10. srpna 2019 16:33

A jestli to neni cely vo tom, ze jim proste vadi rikat, muj pritel/moje pritelkyne! Jako vite jak to I jen lidi tady sejri! 

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 10. srpna 2019 16:38

Karja ale registrovanej partner neni pritel...

Offline Aranel
Avatar
4506 příspěvků moje polička 10. srpna 2019 16:41

Karja Jakože potřebujeme nový institut "sambo" pro všechny? A bude to obourodé a nesklonné.

A souhlasím s tím, že kdo chce manželství, má mít možnost ho uzavřít, kdo chce registrovaný partnerství, má mít možnost ho uzavřít, nezávisle na tom, jakýho je genderu. Už mi chybí jen ten kreslený vtip "dobrý den, já jsem homosexuál a přišel jsem vám zničit rodinu".

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 10. srpna 2019 16:43

barbucha nez jsem neco udelala, tak viz Krehutka a viZ Ounz a jeste ad 3) vim kolik, nulu. A ano, je to utopie, nastesti. Takova naivita, ze zrovna tohle by resilo tahanice o deti, to se hned tak nevidi.

Offline Karja
Avatar
35834 příspěvků moje polička 10. srpna 2019 16:44

Zarinya No a ty budes rikat, tak jsem byla v sobotu s registrovanou partnerkou na houbach? Ne, chces rict s manzelkou nee asi. Ted nemuzes rict ani se zenou, by na tebe koukali jak na vola...

Aranel Ten vtip je dobrej I nekreslenej:-D:-D

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 10. srpna 2019 16:47

Karja ne,proste s partnerem.....coz ja proste beru i u nesezdanych paru s detma....ja osobne bych rikala muz,protoze jestli sem nebo nejsem vdana je moje soukroma vec.

ovsem kdyz se rekne pritel tak se hned vi+kamarad ?nebo co teda???

Offline Karja
Avatar
35834 příspěvků moje polička 10. srpna 2019 16:50
Reakce na Zarinya:

..ja osobne bych rikala muz,protoze jestli sem nebo nejsem vdana je moje soukroma vec.

​No jo,jako lesbicka ale nemuzes rict se zenou, pac to neexistuje momentalne. A spoustu lidi se tu tocilo na tom, ze pritel/partner nedemonstruje ten vztah. Ale to byla takova legracka na okraj, nic k diskuzi;-)))

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 10. srpna 2019 17:02

Aranel tak ten je dobrej JJak nemam rada vtipny tricka, tohle bych si snad nechala i natisknout. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 10. srpna 2019 17:04
Reakce na Ounz:

barbucha no já tam vidim rozdíl v tom, že nesezdané heteropáry nejsou manželé,  protože nechtěj (i když můžou), kdežto nesezdané homosexuální páry nejsou manželé, protože nemůžou (i když by třeba chtěli) 

edit: mnoho překlepů

​Furt dokola. Já nemluvím o tom, jestli chtějí nebo nechtějí, jestli můžou nebo nemůžou. Jen o tom, že na rozdíl od toho co tvrdí homosexuální komunita, je život v páru i s dětma možnej i bez manželství. Kdyby tomu tak nebylo, kdyby to generovalo tolik nepřekonatelnejch a nesnesitelnejch problémů jak tato komunita argumentuje, tak nesezdaný páry prostě neexistujou!

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 10. srpna 2019 17:10

Nedávno jsem četla, že se někde oženil chlap s mostem nebo jindy se ženská provdala za lustr.

Tak nechápu, proč u nás je problém s manželstvím mezi Lidma! No ní?

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 10. srpna 2019 17:10
Reakce na Karja:

pozice druhe vuci diteti, ktere nerodila byla v ramci manzelstvi treba lepsi nez v registrovanem partnerstvi? 

​fakt ne. myslím, že pokud chtějí rodičovská práva k tomu dítěti oba/obě, tak na to je potřeba trochu jiný právní institut než manželství, prostě to s tím nemá nic společnýho. znovu teda, pro jistotu, opakuju že žádný vyhraněný odpor k tomu nemám, spíš bych jim to klidně umožnila (obojí, jak manželství tak adopci)

Offline Ounz
Avatar
19831 příspěvků moje polička 10. srpna 2019 17:11

barbucha no, já netvrdim ale, že život v páru nebo s dětma bez manželství není možnej. Problém se ale točí okolo něčeho jinýho, jinx to ale myslim napsala poměrně jasně, tady už js)de zase spíš o to, jestli to někdo pochopit chce nebo ne.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 10. srpna 2019 17:11
Reakce na Karja:

A jestli to neni cely vo tom, ze jim proste vadi rikat, muj pritel/moje pritelkyne! Jako vite jak to I jen lidi tady sejri!