Přiznání

01. prosince 2016 10:57
Offline jitřenka
Avatar
672 příspěvků moje polička 20. května 2020 10:21

Pinot Noir - ty jsi nikdy nebyla v pozici zaměstnavatele, viď. Já nikdy neměla problém se zaměstnancem se domluvit, ale jsou kolektivy, kde už může vznikat problém, např. to školství. To přece není o despektu k ženám, ale o řešení problémů.  Vše je o komunikaci. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 20. května 2020 10:21

Pinot Noir porad to prekrucujes, fakt nechapu. tvrdis ze to ma uchazec proste vyresene a zamestnavateli do toho nic neni. ja tvrdim ze vhodnejsi je domluvit se predem, nez se pak divit/zbytecne hadat

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 20. května 2020 10:21
Offline Pinot Noir
Avatar
24494 příspěvků moje polička 20. května 2020 10:23

jitřenka zaměstnavatel ne, ty ano? Byla jsem deset let šéfkou týmu sedmi žen, za ty roky jich tím týmem prošlo nepočítaně (a jeden muž ).

Offline jitřenka
Avatar
672 příspěvků moje polička 20. května 2020 10:24

Pinot Noir - ano, jsem zaměstnavatel.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 20. května 2020 10:27
Reakce na Aranel:

DruI Dobrá poznámka s tím psem. Někdo zas má po práci angličtinu... někomu jede jedinej autobus do vesnice... zjišťujou zaměstnavatelé opravdu tohle všechno?

​tjo nevim, asi by mel.. ja to vzdycky rekla sama, protoze to jsou moje podminky se kteryma se o tu praci zajimam - napr jestli mam zajem pracovat po vecerech nebo jestli preferuju tu pevnou dobu a volna odpoledne atp. to je snad preci dvoustranna zalezitost, tady mam furt dojem ze se bere jako by zamestnavatel kladl podminky a ubozatko se prizpusobovalo... kdyz tu praci za danych podminek nechci, tak nastupovat nemusim snad!

Offline continuity
Avatar
33722 příspěvků moje polička 20. května 2020 10:28

Aranel no pokud bych měla psa, nemocné rodiče, něco nevím co zasahující do pracovní doby, tak to na pohovoru normálně řeknu.

Offline Pinot Noir
Avatar
24494 příspěvků moje polička 20. května 2020 10:29

viktorka_od splavu mám teda pocit, že překrucuješ naopak ty.

jitřenka dobře, a ptáš se tedy i jiných uchazečů, jak často bývají nemocní, jestli se starají o starou babičku, deset psů, mají nebezpečné koníčky, jak často zaspí, kolik vykouří cigaret, atd.? 

Offline Pinot Noir
Avatar
24494 příspěvků moje polička 20. května 2020 10:31
Reakce na continuity:

Aranel no pokud bych měla psa, nemocné rodiče, něco nevím co zasahující do pracovní doby, tak to na pohovoru normálně řeknu.

​Bingo! Řeknu. Dobrovolně. Ale zaměstnavatel tohle obvykle nevyšetřuje. Narozdíl od počtu a věku dětí. Dokud nám tohle bude připadat v pořádku, tak se nic nezmění.

Offline Aranel
Avatar
4511 příspěvků moje polička 20. května 2020 10:32

continuity Já tady vlastně mluvím o něčem, s čím nemám prakticky žádnou zkušenost, jako správná diskutérka na internetu ale to asi člověk ví předem, ne? I to, že má psa, i to, jaká bude pracovní doba. Tak si to porovná dopředu, podle toho životopis pošle/nepošle a nemusí se zaměstnavateli ze všeho odhalovat.

Offline jitřenka
Avatar
672 příspěvků moje polička 20. května 2020 10:41

Pinot Noir - pokud měli malé děti, tak jsem se optala, protože v určitém období to může být pro firmu problém. Dnes jsou ve firmě stálý zaměstnanci a sami dobře ví, že po většinu roku mají klid a nehrotím, zda si vyřizují soukromé záležitosti, dávám jim i volno navíc, na druhou stranu ví a berou za samozřejmé, že v sezóně se to musí nějak udělat a nejde to okecat. Jedeme ve stylu, tohle nás živí, tak je to nutné, a to včetně zaměstnanců. Malá firma a zaměstnanci povětšinou ve firmě více jak 20 let.    

Offline tv
Avatar
3540 příspěvků moje polička 20. května 2020 11:08

Já jsem jim teda životopis sama neposlala, protože už je to pro mě příliš z ruky, doporučil mě tam někdo jiný. O nutnosti vyzvedávat děti ze školky jsem rovnou řekla, i jestli by byl problém být tam sedm místo osmi hodin. Posléze jsem se poradila s mužem, že by nakonec mohl vyzvedávat on. A s tím OCR mě to prostě zaskočilo. A jo, letos už jsem na OCR byla, přesně pět dnů, to je myslím slušný vykon na dvě skolkove děti.

Teď jsem se dozvěděla, že bych mohla působit tri minuty od místa bydliste. Plat o třetinu menší, ale fakt přemýšlím, že to vezmu, žádný stres s dojížděním, v klidu si odvedu i vyzvednu ve školce, dovedu a vyzvednu že školy a ještě stihnu nakoupit a uvařit. Asi jsem i líná, nechce se mi vstávat v 5:30, abych stihla jediný autobus, co tam jede.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 20. května 2020 11:10

tv tjo tak to je dobra volba! drzim palce at to vyjde. prachy v tomhle pripade nejsou hlavni...

Offline AprilTwelve
Avatar
930 příspěvků moje polička 20. května 2020 11:10

tv za me s malým dítětem byla ta blízkost práce k nezaplacení a do teď jsem ráda,  že jsem to tak měla,  i za cenu menšího příjmu.  a taky držím palce. 

Offline Catherinne
Avatar
9840 příspěvků moje polička 20. května 2020 11:19

tv pracuju do 10 minut od bydliště a je to naprosto úžasné. A to nemám malé děti. Za to pohodu to stojí.

Offline DruI
Avatar
3250 příspěvků moje polička 20. května 2020 11:19
Reakce na Aranel:

Catherinne To nemusíte, za chviličku vystoupí všichni ostatní

DruI Dobrá poznámka s tím psem. Někdo zas má po práci angličtinu... někomu jede jedinej autobus do vesnice... zjišťujou zaměstnavatelé opravdu tohle všechno?

​Tak já jsem duše čistá, já bych na to rovnou sama upozornila :)

Ale celkem si myslím, že diskuze vznikla z rozdílných pracovních zkušeností. Kdo je zvyklý, že ujednání v původně stanovených podmínkách se přesně dodržuje, ten nevidí problém se podle nich rozhodnout ještě než jde na pohovor. Ten kdo je zvyklý, že se pracuje spíš podle momentální situace, bude mít tendence si to vyjasňovat předem.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 20. května 2020 11:25

Catherinne ano,prace nedaleko domova je fakt vyhra.Usetri se hafo casu i penez.Ja to mam cca dvacet minut.Taky jsem jeden cas dojizdela a ac to byla dobra prace dve hodiny ztracene dojizdenim zato nestalo.

Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 20. května 2020 12:46

tv tyjo, to bych neváhala. Za tu časovou úsporu to stojí. 

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 20. května 2020 12:56

tv jestli tu třetinu toho platu opravdu nepotrebuješ, tak by taky brala blízké místo všemi 10. Vstávat v 5:30!

Offline dzizisketa
Avatar
7465 příspěvků moje polička 20. května 2020 13:10

Já miluju mantru "ženy s malými dětmi jsou nejspolehlivější pracovníci". Je mi jasné, že ve většině případů to znamená, že se je vedení nějak oje* ává a ony se nechají. Dokonce jsou na to nějaké průzkumy, že to tak fakt je.