Přiznání

01. prosince 2016 10:57
Offline Maureen
Avatar
příspěvků moje polička 10. srpna 2019 08:53

Mutziputzi moje řečkdyž ji slyším,tak se za volantem musím vlnit

Offline Aranel
Avatar
4536 příspěvků moje polička 10. srpna 2019 10:03

Potrefenáhusa O želví polívce už jsem slyšela, ale ježky snad nejedli ani ti Kudrnovi z Babičky Boženy Němcové a prej lahůdka!

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33813 příspěvků moje polička 10. srpna 2019 10:08

Aranel tak ono se driv jedlo vsechno, co bylo kolem a co šlo pochytat, včetně ptáků, raků, šneků...

Online barbucha blogger
Avatar
30702 příspěvků moje polička 10. srpna 2019 11:51

Potrefenáhusa 

Jo, polívka z vrány...

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 10. srpna 2019 12:41

Mutziputzi proti legalizaci sňatku homosexuálů naprosto nic nemám, ale přiznám se, že mě už napadlo, proč trvají natom, nazývat svůj vztah přímo "manzelstvim". Proč by nestačilo upravit formu registrovaného partnerství, resp rozšířit ji.

Takže jsem na tom stejně jako ty, nevím. Ale nejsem proti ničemu.

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 10. srpna 2019 12:59

Zatim mi jeste nikdo nedokazal rict, cim konkrétně by manzelstvi homosexuálů ohrozilo institut manzelstvi a rodinu vubec. 

Dadoo a proc to nenazyvat manzelstvim? Pokud jsem obcanem stejneho statu, plnim si stejne povinnosti vuci statu jako vsichni ostatní, proc bych nemel mit stejny narok?

Ten primer z clanku o muzi chodicim ke gynekologovi

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 10. srpna 2019 13:08

Mutziputzi mluví mi z duše, zejména tedy vyjádřením, že právo být proti je součástí občanské svobody.

ale to PS si mohl odpustit

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 10. srpna 2019 13:10

Krehutka s těmi nároky je to ošemetné, mám já stejný nárok být klavírním virtuosem jako ostatní? když si plním všechny povinnosti?

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 10. srpna 2019 13:13

viktorka_od splavu PS je přiblblý, souhlas...taky se s ním víceméně ztotožňuju, manželství má fakt asi primárně chránit děti, to přirovnání s chlapem a gynekologií mi v podstatě přijde trefný.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 10. srpna 2019 13:16

Mutziputzi já abych pravdu řekla, i jako známý fanda manželských svazků:-)) nemám žádný vyhraněný názor, myslím sice že to je blbost, ale když po tom tak touží (a děti přece mají), nijak extrémně by mi to nevadilo. vadí mi právě ty představy o "nároku" a hlavně to upírání práva na jiný názor pod nálepkou "diskriminace". to se mi vyloženě hnusí, tyhle manipulace

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 10. srpna 2019 13:18

viktorka_od splavu sice primer uplne mimo, ale pokud budes mit talent a pili, nevidim duvod, proc by ses uznavanou hrackou stat nemohla.

Pokud bys nemohla koncertovat v koncertnich halach s dobrou akustikou, ale mohla hrat treba jen na ulici (protoze hrani je prece hrani at uz se provadi kdekoliv), a to jen z duvodu, ze jsi napr. zena, brala bych to jako diskriminaci. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 10. srpna 2019 13:22

Krehutka a co když je to z důvodu, že nemám talent? s tím jsem se už narodila, já za to nemůžu přece!

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 10. srpna 2019 13:23

Krehutka takhle to cítím taky. Určitá skupina požaduje něco, co považuje pro sebe za potřebné. Uškodí to někomu? Ublíží to někomu? Ohrozí to někoho?

Pokud ne, mohlo by se jim vyhovět.

Nicméně, to, co platí už dnes, tedy RP, pokud by se rozšířilo o další faktory, by nemělo vyhovovat proč? 

Pokud chápat manželství primárně jako ochranu dětí, co  když homosexuálové vychovávají spolu deti a tradiční manželství je bezdetna?

A poku by bylo RP rovnopravne s manzelstvim, proč to odlišovat a nesjednotit. 

Manželství homosexuálů porodnost přece nijak neovlivní a tradiční rodinu neohrozí. 

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 10. srpna 2019 13:30

Mutziputzi deti narozene do manzelstvi i mimo manzelstvi dnes v zasade pozivaji stejnou ochranu. Ona by se mozna mela vest i obecna diskuse o definici manzelstvi a rodiny jako takove, protoze ta historicka uz realiim dnesniho sveta podle me proste neodpovida. 

Online nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 10. srpna 2019 13:31

Souhlasim s Krehutka ... nevidim duvod, proc dva lide navzajem se milujici, kteri spolu chteji spojit sve zivoty, by na to meli mit dve odlisne instituty, jen proto, ze jednou jsou ruzneho a jednou stejneho pohlavi... v tom tu diskriminaci osobne vidim. 

Prirovnani s klavirnim virtuosem je na stejne urovni jako to s tim gynekologem... bude na miste, az se bude mozne stat virtuosem na zaklade nejakeho pravniho aktu... dokud to bude o talentu a pili, tak je to dost mimo...

Offline slniecko admin
Avatar
17613 příspěvků moje polička 10. srpna 2019 13:34
Reakce na Dadoo:

přiznám se, že mě už napadlo, proč trvají natom, nazývat svůj vztah přímo "manzelstvim". Proč by nestačilo upravit formu registrovaného partnerství, resp rozšířit ji.

​No, ako mi vysvetľoval jeden chlapík z ČR, u Vás je vraj ešte stále v OP napísaný rodinný stav. Takže v momente, keď by tam bolo uvedené registrované partnerstvo, okamžite pri predložení dokladu by bolo jasné, že ide o homosexuála, čo v spoločnosti, ktorá nie je vždy...tolerantná...môže naozaj byť problém.

U nás to napríklad v OP nie je, ale aj tak, budú to mať v rôznych iných dokladoch a na homofóbnom Slovensku ....

V každom prípade, ja si myslím, že by bolo najlepšie umožniť manželstvo jednym aj druhým a RP tiež jednym aj druhým a hotovo.

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 10. srpna 2019 13:34
Reakce na Dadoo:

A poku by bylo RP rovnopravne s manzelstvim, proč to odlišovat a nesjednotit. 

​No presne, proc? Ja jsem pro sjednoceni. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 10. srpna 2019 13:35

slniecko to není pravda, v OP je to čistě dobrovolné

(a možná bych se zamyslela nad tím, proč chlapík vlastně lhal)

Offline slniecko admin
Avatar
17613 příspěvků moje polička 10. srpna 2019 13:37
Reakce na barbucha:

Potrefenáhusa 

Jo, polívka z vrány...

​Inak toto je zaujímavé, lebo dedo vravel, že sa za vojny, keď ho a aj iných utečencov snažili schovávať (ušiel z ruského lágru a schovávali ho niekde pri Alma Ate), tak tam bol strašný hlad a susedom sa vraj podarilo chytiť vranu, ale pri všetkej snahe to bolo neuvariteľné, že to bolo tak tuhé. Tak ale holt nemali Rettigovej kuchárku so sebou, možno tá mala nejaké finty.