Přiznání

01. prosince 2016 10:57
Offline Sweet Potato
Avatar
34862 příspěvků moje polička 10. listopadu 2017 00:00
Reakce na barbucha:

Čtení nestačí. Mladým chybí psaní rukou, ten automatismus, kdy ruka rovnou správně píše, aniž by o tom člověk musel přemýšlet.

Amun 

Javor babyka je zcela běžný strom.

A i kdyby nebyl, zrovna jeho psaní dětem obvykle problém nedělá. Právě proto, že to je pro ně nové, zajímavé slovo, zapamatují si ho celkem bez problémů.

Offline Garfie
Avatar
24016 příspěvků moje polička 10. listopadu 2017 00:13
Reakce na continuity:

Já teď dceru učím doma  a mám od učitelky učební plán, na B + F máme celý listopad, a pak každý měsíc další písmeno, přičemž pořád opakujeme i to předchozí. Nakoupila jsem ještě v ČR nějaké ty procvičovací sešity, ditáty moc nepíšu, to jí hrozně dlouho trvá, ale doplňuje písmena a musím říct, že zatím nemá žádný problém. 

Jo a ještě mrkni, jsou různé aplikace do telefonu na procvičování na učivo 3.třídy, jsou dost dobré a dceru to baví, vlastně musím říct, že vyjmenovaná slova po B díky tomu ovládá i ten pětiletý :-). Doma by mě to ani nenapadlo, ale tady mám strach, že ji to špatně naučím a bude to na mě, takže jsem se vybavila 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 10. listopadu 2017 06:40

Už sa vám stalo ze ste zabudli auto v práci a ráno ste ho hľadali pol hodiny na parkovisku pred domom v panike že ho ukradli? 

Orfanik
Avatar
10. listopadu 2017 07:08
Reakce na paktofonika:

To ne, ale jednou jsem šla venčit psa a nechala ho doma

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 10. listopadu 2017 07:31
Reakce na Orfanik:

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 10. listopadu 2017 07:37
Reakce na Orfanik:

To ne, ale jednou jsem šla venčit psa a nechala ho doma

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33780 příspěvků moje polička 10. listopadu 2017 07:40
Reakce na Orfanik:

Kamarádky máma zapomněla psa přivázaného před krámem, přišla domů a prej : "Mami, kde je pes?"

Offline Janulik03
Avatar
16719 příspěvků moje polička 10. listopadu 2017 07:45
Reakce na Potrefenáhusa:

Kamarátkin muž dovenčil psa a povesil ho aj s vodítkom na vešiak. Teda pes dočiahol zadnými nohami na zem a tak tam panáčkoval a čakal až si niekto všimne. Chudák.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 10. listopadu 2017 07:50
Reakce na Orfanik:

To sa mi ešte nestalo. Ale tak pokiaľ viem zabudnúť auto tak už očakávam všeličo  Teraz sa na tom dobre smejem ale ráno som myslela ze ma porazí 

Offline baltik
Avatar
4443 příspěvků moje polička 10. listopadu 2017 08:19
Offline coralline
Avatar
2158 příspěvků moje polička 10. listopadu 2017 09:13

Přiznávám se, že v mých představách byla vždycky babyka něco jako kopřiva, nevím proč

Pamatuju si, že ve škole nám řekli, že je to rostlina, blíže nespecifikováno. Asi ani učitelka nevěděla, že je to javor.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33780 příspěvků moje polička 10. listopadu 2017 09:25

tak těch vyjmenovaných slov zas není tolik, aby se z toho muselo vyřazovat něco, co se podle někoho nepoužívá. Jestli učitelka neumí vysvětlit, co je to babyka a rozdíl mezi bydlem a bidlem, fakt to není chyba vyjmenovaných slov...

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 10. listopadu 2017 09:28
Reakce na Potrefenáhusa:

Souhlas, po vyřazení všeho co se nepoužívá nebo najde na googlu z osnov, teprv by nastal úpadek, už jenom naučit haranty se učit cokoli je dobrý

Offline Karja
Avatar
35955 příspěvků moje polička 10. listopadu 2017 09:30
Reakce na Potrefenáhusa:

Jojo, ale babyku jsem si vzdycky predstavovala jako bylinu podobnou koprive. A uslovi s bydlem se pouziva docela casto, ja osobne ho rikam mozna casteji nez slovo lyko:). Problem bude spis v te rychlosti,bylo by lepsi to rozlozit do delsiho casoveho useku a poradne procvicovat.

Offline barbucha blogger
Avatar
30677 příspěvků moje polička 10. listopadu 2017 09:43
Reakce na Sweet Potato:

"Čtení nestačí. Mladým chybí psaní rukou, ten automatismus, kdy ruka rovnou správně píše, aniž by o tom člověk musel přemýšlet."

Jo, to souhlasím. Prostě aktivní používání jazyka, ne jen psaní sms ve zkratkách.

Orfanik  Janulik03 

Vy mi teda dáváte. Já sakra nemůžu v kanclu chrochtat!

Offline Aranel
Avatar
4530 příspěvků moje polička 10. listopadu 2017 10:32
Reakce na Janulik03:

NE!!! 

Amun
Avatar
10. listopadu 2017 10:37
Reakce na Potrefenáhusa:

Kamarádky máma zapomněla psa přivázaného před krámem, přišla domů a prej : "Mami, kde je pes?"

Budu za kazice zabavy, mne tohle prijde hrozne smutny... 

Offline Janulik03
Avatar
16719 příspěvků moje polička 10. listopadu 2017 10:39
Reakce na Aranel:

No, boli sme u nej na návšteve a zoznámit sa s jej novým partnerom. Pes starý. Kedže ho málokedy venčil a teraz sme tam boli taká babská zostava, chlapík vzal psa na vodítko a išiel. Potom sa vrátil k nám, sadol si na gauč a až ked sa ho spýtala kamarátka kde je pes, tak si zmyslel, ze ho povesil spolu s bundou. Páni to bola scéna. Pán mal evidentne chudák traumu z predstavovania babám a nejaký pes , na ktorého nebol zvyknutý myslieť, ho veru fakt nenapadol. Ešte že tými zadnými packami došiahol na zem. Podotýkam, že už zas spolu nie sú. Vydržalo im to 6 rokov.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33780 příspěvků moje polička 10. listopadu 2017 10:44
Reakce na Amun:

nj, veselý to uplně neni, pes tam furt čekal. Ten polooběšenej na věšáku mi teda přijde zoufalej už hodně...

Offline Emerald
Avatar
2587 příspěvků moje polička 10. listopadu 2017 10:59
Reakce na Potrefenáhusa:

Na druhou stranu nechápu, proč se učitelky snaží děti v diktátech pořád spíš nachytat, než zjistit, co opravdu umí. Taková výška a vížka - v životě jsem slovo vížka v textu neviděla, ale v diktátech se to bude omílat i za sto let stejně jako před těmi sto lety.