Přiznání

01. prosince 2016 10:57
Offline dzizisketa
Avatar
7489 příspěvků moje polička 09. listopadu 2017 08:39
Reakce na Noren:

Kamarádka z brigády takto taky bydlela na chatě, normálně studovala dálkově a pracovala na té mojí brigádě, akorát před Vánoci jí došlo dřevo na topení a ještě něco se na té chatě pokazilo, tak si ji k sobě vzali na svátky jedni známí, ona se přes Vánoce zamilovala do jejich nejstaršího syna (jsou stejně staří) a on do ní, a pak byla za rok svatba a zatím spolu šťastně žijou na té její chatě

Offline Zina
Avatar
5857 příspěvků moje polička 09. listopadu 2017 09:01
Reakce na dzizisketa:

Já mám zas kamarády, oba rodilé Pražáky, kteří mají v Praze dům a byt a obojí pronajali a bydlí v chatové osadě v chatičce, co postavil tuším jeho děda. Chata je fakt dost malá, takový ten model dole jedna místnost s kamny, stůl, a 4 židle, pididikuchyňka, nahoře 4 postele. U druhýho dítěte trochu vyměkkli a zateplili takovou předverandu, aby vznikla další místnost, vracet se nehodlají.

Na druhou stranu mám taky dost v Praze kolegů, kteří jsou náplava, ale nehli by se z ní ani za nic :-). 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46119 příspěvků moje polička 09. listopadu 2017 10:49
Reakce na Zina:

znami ae do takove pidichaticky prestehovali z bytu na brnenskym sidlisti, kde jsem vyrostla (u priglu, zadnej Jizak), nevede tam asfaltka, nejezdi posta, popelari ani nemaji pitnou vodu coby mlade jsem spavala pod sirakem a klido se i dnes budu par dni myt v potoce, ale dobrovolne nafurt?:-O

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46119 příspěvků moje polička 09. listopadu 2017 10:50
Reakce na dzizisketa:

to je hezky!

Offline Zina
Avatar
5857 příspěvků moje polička 09. listopadu 2017 11:14

Já bych to taky nedala, rozhodně ne dlouhodobě, ale je z toho vidět, že lidé jsou různé :-).

Offline Gellnerova
Avatar
1106 příspěvků moje polička 09. listopadu 2017 14:24

Přiznávám se k umělým nehtům. Je to čerstvé, byla jsem rozhodnutá, že už nikdy. Ale vzhledem k s škrábacím a ďoubacím zlozvykům jsem zjistila, že nic jinýho, než úplně tupej nehet, nepomůže.
Takže jsou. Gelovky. 
Pravda, přes naléhání nehtařky je to jen potah berevným gelem, nikoliv předlouhá modeláž se třpytkama, tudíž vypadají úplně normálně a já z nich mám radost 

Offline Kokoska
Avatar
28388 příspěvků moje polička 09. listopadu 2017 18:11

Přiznám se, že mě dneska dostala tahle písnička, snad se začnu těšit na Vánoce!

https://www.youtube.com/watch?v=y8qQ1Jre9i8

Offline milacka
Avatar
5477 příspěvků moje polička 09. listopadu 2017 18:34
Reakce na Kokoska:

Mala som pri nej “husacinu”, prekrásna pieseň, ukľudňujúca, dojemná...

Offline MP Marge
Avatar
5809 příspěvků moje polička 09. listopadu 2017 18:42
Reakce na Jiná Realita:

had je strašně příjemný na dotek! takový jemný, teplý a měkký (a když je velký, tak vám i příjemně napasíruje krk  vyzkoušeno).

ale doma bych to nechtěla stejně a sednout si vedle něj na palouku už vůbec ne!

Priznam ze, ze jsem zmatena, jak je mozne, ze vam,  Slniecku, a vubec kolika lidem prijdou hadi na omak tepli!? Ja je mam rada a jsou mi prijemni na dotek, ale kazdej had, se kterym jsem mela tu cest, byl vzdycky studenej....

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 09. listopadu 2017 18:44
Reakce na MP Marge:

No hadi sou poikilotermní ne? Nemůže to bejt tím, že zrovna všichni měli štěstí na vyhřátýho hada? 

Offline MP Marge
Avatar
5809 příspěvků moje polička 09. listopadu 2017 18:50
Reakce na Ounz:

Asi jo - anebo tem mejm byla proste zima!

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 09. listopadu 2017 18:52
Reakce na MP Marge:

 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 09. listopadu 2017 19:02
Reakce na MP Marge:

asi jsem měla toho vyhřátého hada - sahala jsem jen na jednoho :) a na studené jsem háklivá, takže studenýho bych si rozhodně zapamatovala 

Offline MP Marge
Avatar
5809 příspěvků moje polička 09. listopadu 2017 19:06
Reakce na Jiná Realita:

Mela jste kliku 

Offline continuity
Avatar
33802 příspěvků moje polička 09. listopadu 2017 19:34

tak se priznavam, ze jsem tento tyden pochopila, proc maji cesi tolik problemu s pravopisem .

dite se uci ve skole vybrana slova stylem: o vikendu se je naucit drmolit, v utery prvni diktat, vcera dalsi a to jsme uz bytosti a by/idla. denne se s ni nekdo uci pres hodinu, z diktatu nosi trojky (a doma je napise kolikrat jeste hur). zadny cas to nejak zazit, akorat se ji uz stihly dve veci spatne zafixovat. bystrina nevedela, co je, jeste kdyz to psala doma uz po treti. (bydlo jsem si tedy musela nastudovat i ja, BTW: vas u vas slepise sedi na tyci, takze s mekkym nebo je od bydlit s tvrdym? ).

desim se chvile, kdyz prijdou s L a doufam, ze to nebude uz zitra, protoze v pracovnim sesitu ty dve stranky s b uz vyplnili.

muz se nedivi nicemu, pry to takto mel i on. ja si pamatuji, ze jsme to ve skole omyleli nekolik tydnu a odvozena slova jsem pribirali o rok pozdeji. i tak to byl mazec, ale toto je korida.

Offline kkristýna
Avatar
139 příspěvků moje polička 09. listopadu 2017 19:56
Reakce na continuity:

To je normální postup, buďte ráda, že tomu dají alespoň pár dní. U nás se jelo všechno strašně rychle. K tomu seznam nejčastějších příbuzných slov, naučit se nazpaněť, napsat si diktát, a šup, další várku. B člověk ještě zvládl, ale nejhorší je v, protože tam je ta předpona, což třeba u nás učili ještě před tím, než se začala probírat slovotvorba, takže nikdo netušil, co si pod tím představit. Česky jsem se slušně naučila, až když jsem si sehnala kamarádky, co mají pravopis tak na úrovni druhé třídy a začala jsem je opravovat. Jedna zvládá alespoň ta vyjmenovaná slova, druhá maturitu z češtiny udělala jen proto, že se tam pravopis nevyskytuje. (Ty dvě otázky v didakťáku se opravdu nedají počítat - a jo, přeskočila je.) 

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 09. listopadu 2017 19:57
Reakce na continuity:

Ptáci sedí na bidle s i, bydlo se už asi jen výjimečně použije jindy než v sousloví pálí ho dobré bydlo. No hodně štěstí, ty máš pravopis dobrý, myslím, že kromě s a z to zvládáš a kdybys tím chtěla trávit čas, zvládneš i to.

Offline continuity
Avatar
33802 příspěvků moje polička 09. listopadu 2017 20:02
Reakce na dynda:

proc se to bydlo uci ve treti tride? stejne jako babyka, rekla bych, ze bez tohoto se da celkem slusne jeste rok dva existovat bez toho, aby melo zasadni vliv na pravopis.

ja to prave nedavam, mam pravopis prijatelny, ale mam to nakoukane, hlavne slova, ktera pouzivam. navic nedokazu vysvetlit tomu diteti, jak jsem k tomu prisla a ona ma takovy zpusob mysleni, ze tomu potrebuje rozumet. uz jsme zvazovala doucovani, jenomze to mi moc nepomuze, pokud neco musi umet ze dne na den.

Offline Kokoska
Avatar
28388 příspěvků moje polička 09. listopadu 2017 20:39
Reakce na milacka:

Tak ještě jedna z jiného soudku a už dám pokoj :)

https://www.youtube.com/watch?v=-V0EGtPZfIU

Offline barbucha blogger
Avatar
30681 příspěvků moje polička 09. listopadu 2017 20:59
Reakce na continuity:

Zkraje se to asi musej naučit nazpaměť, ty vyjmenovaný slova, tomu se nevyhnou... My jsme měli štěstí na luxusní češtinářku, která samozřejmě musela jet podle osnov, ale moc na otrocký učení nevěřila - pročež nás radši naučila číst. Knihy teda 

Četli jsme jak vzteklí, a jakmile jsme polkli pár knížek, nikdo už nikdy problémy s gramatikou neměl. Bez čtení to nejde - proto taky většina mladejch píše jak tataři, protože věčně seděj u pc a u filmů a přečetli s bídou tak Harryho Pottera  Ale my jsme neměli počítače, a v kinech běžely sovětský filmy, tak to bylo jednoduchý rozhodování