Přiznání

01. prosince 2016 10:57
Offline Karja
Avatar
35823 příspěvků moje polička 24. července 2021 14:08

Sairon Ty jo, jako ve třinácti, to je fakt nestastnej věk. Já si myslím, že by to chtělo tak nějak brzo, aby dítě chápalo, oč jde, ale zároveň si nějak do toho neprojektovalo to, co není pravda třeba. A pak by postupem dospívání tak nějak víc pobíralo to okolní chování. S tím dědečkem je to fakt smutné;-(. 

Evaeva Pravdu díš, dokonce mě teď napadlo zainzerovat maloumalou společně s kotatama, jakože připlete se na fotku....a....:-D:-D Zlatý jesle. 

Offline rozarka
Avatar
3976 příspěvků moje polička 24. července 2021 16:08

Máme v příbuzenstvu adoptované dítě (teď už tedy dospělou). Od ranneho věku jí  po kapkách přiznávali pravdu, někdy mi připadalo, že je na to ještě malá. Ale v hlavičce si to podržela a třeba za rok chtěla objasnit něco, čemu tenkrát nerozumněla. Vypadalo to, že je pyšná na to, že byla ta vyvolená z mnoha jiných dětí. Pak najednou, obrat, hrozně toužila poznat biologickou matku. Obviňovala adoptivní rodiče, že nejakym způsobem donutili mámu, aby se jí vzdala...horor. Nakonec jí existenci matky odtajnili, ona ji bez úspěchu kontaktovala, nakonec zdrhla z domu, mámu někde našla a ani po letech z holky nedostali, co se tam odehrálo.Vratila se domů,pochopila, kdo je pro ni rodič. Ovšem, příbuzná skončila na psychiatrii, začala mít vážné zdravotní problémy. A při tom už zůstalo. Odskákala to hrozně :(

Moc si vážím lidí, kteří se pro adopci rozhodnou. Vychovat dítě je vždycky náročný úkol a tady hrozí ještě to, že dítě vám vlastně vyčte, že jste mu umožnili lepší život, než by ho pravděpodobně čekal.

Offline Garfie
Avatar
23922 příspěvků moje polička 24. července 2021 18:11

Sweet Potato  to je smutná historka. A Sairon taky, 13 je fakt hloupý věk. :-(

Já si zase pamatuju, že jsme si s mou nejlepší kamarádkou na základce vyfabulovaly, že jsme nevlastní ségry, byly jsme si dost podobné a moje máma se hodně přátelila s jejím tátou, tak jsme si z toho udělaly soukromé drama. Různě jsme je pak šmírovaly, jestli spolu něco nemají a tak, no na palici.  Někdy jí to musím připomenout! 

Jinak moje kamarádka má za sebo takový zvláštní příběh, maminka od nich utekla, když byla malá, její táta si pak našel paní s dvěma dcerami v podobném věku (znám je všechny tři) a vzali se. Rodiče se později rozvedli, ale když už byla dospělá, táta zemřel a vznikly tam potom nějaké rozpory, ona se vydala hledat vlastní mámu, a s tou "náhradní" dlouhá leta nemluvila. Ale pak se to nějak utřepalo, dost tam sehrály roli ty nevlastní sestry a teď se vídají všichni, normálně na oslavy jejích dětí chodí obě maminky, je to moc hezké. 

Offline continuity
Avatar
33639 příspěvků moje polička 24. července 2021 21:34
Offline continuity
Avatar
33639 příspěvků moje polička 24. července 2021 21:34

Musím teda říct, že jsou to někdy neuvěřitelné příběhy, co sem píšete.

Offline Torrah
Avatar
2570 příspěvků moje polička 24. července 2021 21:42

Teda já teď nemám moc času na to být na netu, ale narazila jsem na toto vlákno a tak jen koukám, co je za různých příběhů. Já teda start do života taky neměla jednoduchý, otec v rodném listu proškrtnutý, do roku jsem byla v kojeňáku protože mamka se léčila s tuberkulozou... Ale nějak jsme to zvládly a dětství jsem měla fajn. Popud hledat otce přišel kolem osmnáctého roku, ale nebylo jak, jméno jsem neznala a moje matka o tom mluvit prostě nechtěla. Takže netuším vůbec nic. A pak mě to taky rychle přešlo - on o mě nestál, já o něj tady nebudu stát, jsem si řekla. Někdy by mě zajímalo, kdo to byl, ale ta vrátka už jsou zavřená, obávám se.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 24. července 2021 22:00

Torrah to tedy nebyl jednoduchý začátek, pro maminku to muselo být taky těžké, určitě měla o tebe strach. Já bych řekla, že ta chuť poznat biologické rodiče je v dospívání běžná, jak člověk hledá svoje místo na zemi.

Offline Torrah
Avatar
2570 příspěvků moje polička 24. července 2021 22:03

Evaeva pro ni to bylo hrozný, líčila mi, jak z léčebny tbc chodila denně nakukovat do kojeňáku, kam ke mně nesměla, přes sklo, bud jak spím, nebo jak si hraju... Tak důležitý bylo, že se vyléčila. Nevím, jak bych dopadla, kdyby ta nemoc zvítězila.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 24. července 2021 22:04

Torrah to rozhodně! Měla silnou motivaci.

Offline Sweet Potato
Avatar
34821 příspěvků moje polička 24. července 2021 22:07

Torrah  

Offline Akras
Avatar
233 příspěvků moje polička 24. července 2021 22:17
Offline Karja
Avatar
35823 příspěvků moje polička 24. července 2021 22:33

Torrah To je hrozný, ale ještěze té alespoň měla nablízku. 

Offline Torrah
Avatar
2570 příspěvků moje polička 24. července 2021 22:44

Díky všem. Zvládla to, byla to fakt silná žena. Protože tehdy to svobodná matka fakt neměla lehký. Navíc ta blbá nemoc. Ale zvládla to a měly jsme se spolu dobře, a pak byla skvělá babička, kterou moje děti milovaly a dodnes na ni vzpomínají jen v tom nejlepším.

Možná to byl jednodušší život, než s nějakým problémovým chlapem. Kdoví.

Offline Tak Betty
Avatar
4977 příspěvků moje polička 24. července 2021 23:05

A mně je dnes hodně smutno z vašich příspěvků. Vlastně jsem se hodně zamyslela.

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 25. července 2021 00:55
Reakce na jinx:

Luna uprimne, ja jsem nikdy nepochopila, co by na tom melo byt sobeckeho. 

​Přesně tak. 

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 25. července 2021 01:04
Reakce na ionicera:

Lilly_Ku Tohle chce odvahu a vyrovnanost napsat a jsi mi tím moc sympatická. Lidi by se neměli přemáhat a jít proti sobě jen proto, že se to od nich očekává. 

​Odvahu? Doufám, že mít děti (zatím) není povinné .

Offline letfenixa
Avatar
7958 příspěvků moje polička 25. července 2021 07:24
Offline Torrah
Avatar
2570 příspěvků moje polička 25. července 2021 12:50

whiskas já se přiznám, že vůbec nechápu, co lidi vede k tomu, vrtat do života jiných. Když se mě někdo zeptá na názor, odpovím, co si myslím,pokud chce, snažím se poradit. Ale jinak - co je mi po tom, jak kdo žije? Chce žít sám? Ve dvou? Nebo ve velké rodině? Tak ať žije a ať se mu daří. Já se dětí nikdy nevyptávala, jestli už už bude dítě nebo svatba nebo cokoli... žiju tím, co je a raduju se z toho, jak to je. A funguje to.

Offline Brioso
Avatar
627 příspěvků moje polička 25. července 2021 13:06

Jestli se muzu zeptat na osobnejsi dotaz na ty, co prodelaly IVF. Rekly jste diteti, ze je "ze zkumavky"? Pripadne jak a kdy?

Offline Vilemina
Avatar
2264 příspěvků moje polička 25. července 2021 13:07

Torrah to podepisuju!