Přiznání

01. prosince 2016 10:57
Offline Karja
Avatar
35700 příspěvků moje polička 25. července 2021 21:57

whiskas Tak ty to víš, ale děti mají vážně své světy a taky jiné možnosti chápání. Navíc puberta, před tím různé ty tvrdohlavosti....no nevím nevím tenhle argument ,,lepší jak v decaku,, to možná není ani pro dospělého natož pro dítě....

Myslím, ze odpověď nevím, je blbá, to hodně svádí k tomu,ze druhá strana si myslí, že víš, ale nepovis. Podle mě je lepší vyklopit nějakej ten základ, všechno co víš ty. A hlavně aby se za pár let neukázalo, že přece jen víš něco víc. 

Offline whiskas
Avatar
19503 příspěvků moje polička 25. července 2021 21:59

Karja Viz výše ... já nepsala, takto mu to vyložit, to je snad jasné .

Offline AprilTwelve
Avatar
930 příspěvků moje polička 25. července 2021 22:02

whiskas ok já chápu,  že myšlenka je správná a s tvrzením,  že je to pro dítě lepší,  se nedá než souhlasit,  ale tón  toho tvého vyjádření má  silně negativní zabarvení. jakože s nějakým zájmem o Bio rodiče nema co otravovat, a má být rádo že je rádo.  ale prostě celá ta problematika je mnohem komplexnější. však tady ostatní psaly o svých zkušenostech..  I jim bys řekla, že mají být rády, že nejsou v decaku a nemají se zajímat o svůj původ? já tuším,  že jsi to nemyslela takhle zle,  ale prostě to tak vyznělo. 

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 25. července 2021 22:03

Torrah Rozumím. Pořád sleduju meteoradar a místo, kde jsou děti

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 25. července 2021 22:05

whiskas omg...navíc jsi totálně minula, o co jde....

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 25. července 2021 22:08

Torrah 

Nedivím se ti, já se smiřuji s tím, že ze strany počasí je všechno možné. V den tornáda jsem odpoledne malinkou dceru uklidňovala, že doma se bouřky bát nemusí. Už se ve vyjádřování krotím.

Offline Karja
Avatar
35700 příspěvků moje polička 25. července 2021 22:08

Torrah Já se ti nedivím, já bydlet někde u řeky, tak jsem taky takhle nervozni. Já byla i v tom bouřkovem období po tom tornádu, jakože sice racionálně víš, že nic takového nebude, ale prostě je to celé nepříjemné, jak slyšíš, že se žene bouřka... To jsou prostě ty citlivé povahy, ale bude to v pořádku;-)

Offline 999
Avatar
17525 příspěvků moje polička 25. července 2021 22:12

whiskas To, co jsi napsala, je hrozný.

Offline whiskas
Avatar
19503 příspěvků moje polička 25. července 2021 22:17

nolita Omg, když si to myslíš ...

Offline whiskas
Avatar
19503 příspěvků moje polička 25. července 2021 22:20

Vy neumítě číst? Co je hrozného na napsaném faktu. Nikde jsem nenapsala, že se to takto má podat tomu konkrétnímu dítěti. Jen jsem konstatovala, že je fajn, že se najdou lidé, kteří jsou ochotni děti adoptovat. Chápu, že je následně nelehké dítěti vysvětlit, jak k té situaci došlo. 

Ale předvedeme zde citlivost duše a hned najdeme problém a zlou narážku i tam, kde není, že? 

Offline whiskas
Avatar
19503 příspěvků moje polička 25. července 2021 22:23
Reakce na 999:

whiskas To, co jsi napsala, je hrozný.

​Hrozný je to, jak některé osoby čtou mezi řádky (a hned vědí, samozřejmě), hlavně, aby se mohly pohoršit.

Offline 999
Avatar
17525 příspěvků moje polička 25. července 2021 22:25

whiskas Myslíš mě?

Offline whiskas
Avatar
19503 příspěvků moje polička 25. července 2021 22:32

999 Nejen.

Offline whiskas
Avatar
19503 příspěvků moje polička 25. července 2021 22:37

AprilTwelve Pokud to tak blbě vyznělo, tak mě to mrzí. Samozřejmě jsem nemyslela mu to takto říci, to je snad logické. Jen jsem splácala dvě věci dohromady. Výhodu adopce, oproti děcáku a dojem, že bio rodiče asi netouží o svém odloženém dítěti vědět. Ano, už zase to slovo odložené, ale tak to prostě je. Ať už jsou důvody jakékoli. Věřím, že ani pro tu bio matku to v daný okamžik nebylo jednoduché, ale když už se tak rozhodla (sama, nebo pod tlakem) nevím, jestli by ji potěšilo, kdyby se po ní pátralo. 

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 25. července 2021 22:56
Reakce na whiskas:

mirajo Myslím, že dítě může být rádo, že není v děcáku. A když současní rodiče neví, tak prostě neví. A taky bio rodiče asi nestojí o to, aby o nich to dítě vědělo více a např. jim tím komplikovalo nový život.

​Nikdo tady neumí číst, protože z tohoto úplně jasně vyplývá, ze je fajn, ze lidi adoptují děti

Offline whiskas
Avatar
19503 příspěvků moje polička 25. července 2021 22:57

nonemy Jak málo někomu stačí k pousmání. Šťastná to žena.

A nepřijde ti to poněkud necitlivé, až nekorektní, někomu podsouvat, jak co myslel a jaký je Herodes, jen proto, že napsal sdělení, které bylo překrouceno? 

Offline Pinot Noir
Avatar
24383 příspěvků moje polička 25. července 2021 23:01

whiskas To už neokecáš. Dokonce i když ty původní posty trochu přikrášlíš, to nebude lepší.

Offline whiskas
Avatar
19503 příspěvků moje polička 25. července 2021 23:08

Pinot Noir Já to nepotřebuju okecávat, vím, co jsem chtěla říci. Myslíš, že bych se jako měla omlouvat za názor? Fakt ne, protože jsem nic nevhodného nemyslela. Ale je to zde časté. Dav spravedlivých a všeznalých se hned seběhne, aby člověku vysvětlil, co si vlastně myslí a jak je špatný. Korektnost až za hrob. 

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 25. července 2021 23:12

whiskas hele nic nebylo prekrouceno, pokud jsi to myslela jinak, nez jsi to napsala, tak za to nemuzeme my, ale ty... a neni to o tom, ze bychom neumely cist nebo ze ti neco podsouvame...

Offline Tak Betty
Avatar
4968 příspěvků moje polička 25. července 2021 23:17

Tak už jste si všechny do whiskas kolektivně koply a popojedem.