Přiznání

01. prosince 2016 10:57
Offline Kokoska
Avatar
28270 příspěvků moje polička 25. července 2021 18:23

viktorka_od splavu kdyz se musi rict diteti, ze se nenarodilo tem lidem, u kterych vyrusta, tak se mozna zepta proc neni u tech, kterym se narodilo? Nejde o to, co to bylo za lidi a proc se ditete vzdali, ale jak mu nejak setrne vysvetlit, ze s nima neni.

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 25. července 2021 18:27

viktorka_od splavu Ty to sice možná nevíš, ale dítě to vědět chce

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46058 příspěvků moje polička 25. července 2021 18:29

Kokoska jasne, ale kdybych to nevedela, tak bych zkratka rekla ze nevim, co jinyho... Karja no vedet to to je asi blby.. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46058 příspěvků moje polička 25. července 2021 18:29

mirajo chapu, ale ja si nikdy nevymyslela, nesnasim to

Offline DruI
Avatar
3248 příspěvků moje polička 25. července 2021 18:46

viktorka_od splavu Kamarádka adoptovala a říkala, že k malému nějaké informace o původní rodině dostali. zmiňovala, že tam snad i byl důvod, proč se rozhodli ho do adopce dát. Ale teda ze zřejmých důvodů se o podrobnostech nešíří.

Offline Karja
Avatar
35823 příspěvků moje polička 25. července 2021 20:00

DruI viktorka_od splavu Ano taky myslím vědí důvod čímž něco málo o té matce samozřejmě. Ono zas je asi dobry něco vědět, v tomhle případě se asi trochu uklidnili, že si to matka pravděpodobně nerozmyslí, plus až se dítě zeptá, tak mu řeknou zřejmě co vědí a nebude třeba vyrůstat v nějakých svych třeba těžkou pubertou vyfabulovanych pohádkách, že ta maminka se vzdát musela, nebo byla mladá, vykopnuta z domova atd atd

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 25. července 2021 20:23

Kokoska úplně malému dítěti můžeš třeba říct, že se o něj nemohla starat. Určitě se někdy zeptá i na podrobnosti, ale s takovými otázkami se setká skoro každý (proč s námi táta nebydlí třeba)

Offline Brioso
Avatar
627 příspěvků moje polička 25. července 2021 21:20

shark Ze preju vsechno nejlepsi.
bram dynda Vsem 3 dekuju za uprimnost. Az po precteni odpovedi mi doslo, ze jsem se mozna ptala na dost osobni otazku, protoze jste tim priznaly, ze mate za sebou IVF, takze o to vic ocenuju, ze jste mi odpovedely.

Jinak jsem mela na mysli situaci, kdy geneticky material je vlastni. V pripade darce/u bych casem rekla urcite prave z duvodu, ze se nevi rodinna historie a choroby.

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 25. července 2021 21:37

Brioso 

Já jsem IVF zatloukala, dokud jsem neotěhotněla. Bála jsem se, že to nevyjde. No, když jsem to na nás práskla, ukázalo se, že je v blízkém okolí několik párů také v procesu. Od té doby se o tom docela dost mluví. Ani si nejsem jistá, jestli jsem synovi už nevyprávěla, že se někdy spermie a vajíčko spojí mimo břicho. Určitě jsem mu říkala, že se narodil jinak než jeho sestřička. Je ve věku, kdy ho to všechno zajímá, ptá se, ale je vidět, že spoustu věcí ještě neumí zpracovat a spíš je ukládá. Někdy se ho musím zeptat, jestli si pamatuje, jak přišel na svět.

A materiál je náš, doufám .

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 25. července 2021 21:38
Reakce na mirajo:

viktorka_od splavu Ty to sice možná nevíš, ale dítě to vědět chce

​Tak, že to vědět chce ... A co jako? 

viktorka_od splavu Přesně, když bych nevěděla, tak bych nepátrala (myslím teď ze strany rodiče). Děti někdy šťouravé jsou. 

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 25. července 2021 21:40

whiskas A nic. Třeba, že se nespokojí s odpovědí nevím. 

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 25. července 2021 21:42

mirajo Myslím, že dítě může být rádo, že není v děcáku. A když současní rodiče neví, tak prostě neví. A taky bio rodiče asi nestojí o to, aby o nich to dítě vědělo více a např. jim tím komplikovalo nový život.

Offline Pinot Noir
Avatar
24440 příspěvků moje polička 25. července 2021 21:43
Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 25. července 2021 21:46

whiskas Když v té situaci nejsi, nech to raději plavat. 

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 25. července 2021 21:47

Pinot Noir A není to snad pro něj lepší? Já myslím, že adopce je vždy lepší řešení než dětský domov, nebo být v rodině, kde o něj moc nestojí (z jakéhokoliv důvodu). 

Offline AprilTwelve
Avatar
930 příspěvků moje polička 25. července 2021 21:51

whiskas nezlob se, ale to je mimořádně necitlive... jak jako může být rádo, že neni v decaku... ono si to preci nevybralo. to pro začátek...

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 25. července 2021 21:55

AprilTwelve

Co je necitlivého na faktu, že kdyby nebylo adoptováno, bylo by v dětském domově? Já nepsala, že mu rodiče mají toto říci. Já psala o pohledu, že je pro dítě lepší, když mu najdou vhodné rodiče, protože asi ne každé dítě je umístěno v rodině. A pak jsem zmínila, že nevím, jestli je vhodné pátrat po bio rodičích.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 25. července 2021 21:55

dynda Úplně chápu, že si to zatloukala, dokud to nebylo "jisté", musí to být náročná situace. Můj šéf má taky děti "ze zkumavky" a ten to teda vykládá na potkání, až jsem si říkala, že to ty lidi asi fakt vědět nepotřebovali

Offline Torrah
Avatar
2570 příspěvků moje polička 25. července 2021 21:57

Přiznám se, že po všech těch záběrech z Německa se teď, když se tu přes nás žene ta bouřka a leje jak z konve, v tom našem údolí trochu bojím. Snad tu žádná taková vlna jako tam nepřijde. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 25. července 2021 21:57

whiskas tak nějak nevím, co na to napsat. Pro dítě je samozřejmě lepší, když vyrůstá v milující rodině. To ostatní je fakt blbost.