Přiznání

01. prosince 2016 10:57
Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 25. července 2021 13:35

Torrah Taky jeden podpis! Sama jsem žila dost let sama a kdybych nepotkala současného muže, tak to tak možná i zůstalo a můj život jel dál po jiný koleji. Tak se snažím nikomu do života nenahlížet, pokud mě tam sám nepustí, sama vím, jak to může být nepříjemný, obzvlášť pokud ten single život nebo bezdětnost není úplně volba. Rodiče se taky nevyptávali, za to jsem jim byla vděčná. 

Offline Torrah
Avatar
2570 příspěvků moje polička 25. července 2021 13:47

mirajo přesně tak. Jenže někdo se holt rád "trefuje" právě do těch bolavých míst a s oblibou se vyptává na věci, o kterých ví, že toho druhého zabolí. Naučila jsem je sestřást tím, že naopak nadšeně vyprávím, jak je má volba skvělá a příště se jim snažím vyhnout.

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 25. července 2021 14:02

Torrah To já bohužel nikdy neuměla, to nadšeně vyprávět, já vždycky volila rovnou útěk! A za rohem mrzeníAle těch, co měli odvahu vrtat, vlastně moc nebylo, první pracovní kolektiv byl ze začátku čistě ženský a tam se zásadně šuškalo.

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 25. července 2021 14:03

Torrah Souhlas. Ale, když se šťoura najde (vztahuji na aktuální téma), tak mu odpovím a je mi srdečně jedno, co si o tom následně myslí. 

Offline Torrah
Avatar
2570 příspěvků moje polička 25. července 2021 14:16

mirajo já asi tak od cca 33 let vedla vždy čistě ženské kolektivy, větší, menší... jo, to je sakra škola, vybalancovat to tak, aby vše fungovalo :D

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 25. července 2021 14:20

Torrah Ale vzpomínám ráda, prostě začátky. Teď to mám zhruba půl na půl a balancuje to líp

Offline shark
Avatar
45 příspěvků moje polička 25. července 2021 14:41

Brioso Tak shodou okolnosti syn ze zkumavky dnes slavi 16.narozeniny a o jeho poceti jsme mu nerekli a asi me to ani nenapadlo

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 25. července 2021 14:56

shark podle mě záleží, čí byl ten materiál ve zkumavce. Pokud není od dárce, skoro bych řekla, že by to měl vědět, až případně bude on uvažovat o dítěti. Pokud v tom figuruje dárce, může být problém, že jsou neznámé případné dědičné dispozice. Píšu teď obecně, ne že bych ti chtěla radit.

Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 25. července 2021 15:13

Brioso vůbec to nepovažuju za důležitou informaci. Pokud na tohle téma přijde řeč, tajit to nebudu, ale jinak to nebudu sama aktivně říkat. Genetický materiál jsme měli vlastní a problém, kvůli kterému jsem musela podstoupit ivf není dědičný, tak není důvod o tom mluvit. Naši mi taky nepopisovali okolnosti mého vzniku :) 

Offline 711990
Avatar
17124 příspěvků moje polička 25. července 2021 15:31

Evaeva jako ze myslis, ze dite z IVF bude samo mit tytez problemy a proto by o tom melo vedet? Vzdyt je to fuk, ja taky Tondovi asi nebudu detailne popisovat, jak moc byl neplanovanej....

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 25. července 2021 15:39

bram Mě to napadlo jen v případě té cizí gamety, znám i pár, kde obě musely být od dárců, tudíž dítě má geny úplně jiné než rodiče. Nevěděla bych a musela se poradit s psycholegem, kdy říct a jak. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 25. července 2021 15:51

711990 jestli se to nedědí, tak to fakt vědět nemusí. Já bych řekla, že to časem třeba vyplyne z nějakého rozhovoru. I když je pravda, že okolnosti svého početí neznám:) Ale třeba to, že před ségrou měla máma problémy otěhotnět, vím.

Offline shark
Avatar
45 příspěvků moje polička 25. července 2021 16:00

Evaeva jo, uvědomila jsem si, že jsem to měla upřesnit. Genetický materiál je náš vlastní, takže šlo čistě jen o ten proces. V opačném případě s vámi souhlasím a dítěti bych to řekla.

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 25. července 2021 17:06

Brioso 

Já počítám s tím, že jim to řeknu, až na to téma jednou dojde. 

Online Zuzuli
Avatar
2148 příspěvků moje polička 25. července 2021 17:32

Brioso nemam dite ze zkumavky, ale rekla bych mu to. Klidne ve chvili, kdy ho zacne vic zajimat, jak se delaj deti. Nejpozdeji v puberte by to vedelo. Ale ja nejsem zastance z toho delat tabu, nebudu pred dcerou tajit, ze jsme meli problemy a ona je az nas treti pokus. A ze do centra asistovane reprodukce jsem se chodila lecit na imunologii. A ze treba nejaky jeji sourozenec z IVF bude, pokud to jinak nepujde. Sice to neni dedicne, tak i tak nevidim duvod o tom nemluvit, jak s ditetem, tak s kymkoliv. Je to proste zivot. 

Offline Karja
Avatar
35823 příspěvků moje polička 25. července 2021 17:35

Zuzuli Já mám obavy, že bych to do puberty moc nepochopila:-D

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 25. července 2021 18:08

Karja já bych řekla, že by tě to do puberty ani moc nezajímalo. Aspoň mě asi ne, spíš později v souvislosti s vlastní rodinou nebo prostě jen jako součást nějakého rodinného vyprávění. 

Offline Kokoska
Avatar
28270 příspěvků moje polička 25. července 2021 18:11

Ani jsem nevedela, ze se ted detem MUSI rict, ze jsou adoptovane. Klobouk dolu, kdo to zvladl citlive a bez problemu. Vysvetlit, ze jste si ho vybrali, protoze je uzasne, nejlepsi, to je asi ta jednodussi cast, ale vubec si neumim predstavit, jak vysvetlit malemu diteti, proc si ho nenechala jeho prava maminka.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46058 příspěvků moje polička 25. července 2021 18:14

Kokoska tak ja predpokladam ze to nevis, ne? resp. mela jsem dojem ze o te puvodni rodine se nova nic dozvedet nema..

Offline Karja
Avatar
35823 příspěvků moje polička 25. července 2021 18:16

viktorka_od splavu No, teď ve vzdálené rodině adoptovali a něco vědi.