design a architektura

09. října 2016 22:17
Offline martek01
Avatar
1438 příspěvků moje polička 27. ledna 2022 22:10

Sweet Potato žaluzie jsou prostě žaluzie, jak ty vevnitř, ale větší.

no nalomily jste mně, dámy

Offline Sweet Potato
Avatar
34877 příspěvků moje polička 27. ledna 2022 22:17

martek01 Tak to jsou rolety. Máme je jen na dvou oknech, kam se opírá odpolední slunce. Ohřívání ve vedrech výrazně snížily. 

Offline Nadja Kochanski
Avatar
příspěvků moje polička 27. ledna 2022 22:55

martek01 venkovní žaluzie jsou geniální věc a neznám nikoho, kdo by litoval investice. Máme na tlačítka a v obývací části na ovladač. Do balkónových dveří se dají rozdělit, aby zůstaly průchozí dveře a zbytek zatahnuty, to ale nemáme. Ke všem plusům výše bych ještě přidala vyšší ochranu proti zlodějům. A k minusům- máme antracitové a prach jde vidět teda dost, ale mě to nevytáčí.

Offline Makara
Avatar
2272 příspěvků moje polička 28. ledna 2022 09:28

martek01ovládání v mé terminologii "blbé" znamená drátové propojení tlačítka a motoru, tzn. jednodušší motor (tedy i výrazně levnější, s méně prvky, které se mohou pokazit), žádný bezdrátový přenos, tlačítko/společný ovladač se nehledá Sweet Potato . Obyvatel místnosti si ovládá sám, podle potřeb, nemusí nahánět společný ovladač, který je někde na chodbě, v obýváku... Moje děti jsou z toho trochu zpruzeny a taky nelibě nesou, když použiju tlačítko "Vše" a třeba jim ty žaluzie otevřu v sobotu už v 10. Nevýhoda - více elektrických kabelů, ale zase jestli položí 1 nebo 3, tak po zaomítaní je to jedno. Pokud ale budete dělat i fasádu, tak se snad dá táhnout venkem pod tou fasádou a do místností jen provrtat k tlačítku u okna.

Ovládání "chytré": V okamžiku, když ti nabízí tlačítko, které se dá dodělat, tak to znamená, že motor je na bezdrátové ovládání, a pak ho tedy můžeš ovládat aplikací z mobilu přes router, ovladačem třeba na 6 žaluzií, centrálním tlačítkem nebo bezdrátovým tlačítkem na každou jednu žaluzii, napojit větrné čidlo pro vytažení při silném větru (nám za půl roku ještě pokyn neposlalo).  Milovníci hračiček ocení, já úplně ne. Ano, otevírám a zavírám najednou 3 žaluzie ve dvou místnostech, ale zvlášť by mě neobtěžovalo to udělat tlačítkem.

Ohledně ochrany proti zlodějům ale nevím, že by žaluzie měly efekt. Zvenku ji zvedneš rukou. Pokud vím, tak ochrannou funkci maji rolety, které se dají "zamknout". 

Nadja Kochanski fakt myslíš žaluzie?

Offline Makara
Avatar
2272 příspěvků moje polička 28. ledna 2022 09:42

martek01 a jak jsi psala, že máte hodně oken. Nemyslím, že žaluzie musí být na všech. Na severní fasádu bych je nedávala, protože tam hlavní funkcí odstínění slunce neplní a izolační schopnosti žaluzií (na rozdíl od rolet) jsou zanedbatelné, ne-li nulové. Máme profil Z.

Fotky sem dát můžu, ale až po víkendu.

Offline Sweet Potato
Avatar
34877 příspěvků moje polička 28. ledna 2022 09:47

Makara Tak my máme něco mezi tím, takhle chytré určitě není. Prostě dvě místnosti = dva ovladače. Jeden může ovládat i to druhé okno.

Offline Candance
Avatar
5355 příspěvků moje polička 28. ledna 2022 10:04

martek01urcite ano. Pripadne se to da na fasadu predpripravit, pokud treba ted na tu investici nemate a chcete nejaky cas pockat.

Offline martek01
Avatar
1438 příspěvků moje polička 28. ledna 2022 10:13

Makara na sever máme jen dvě malá okna do koupelny a tam to potřeba je, protože soukromí. 

no nám se Zka nejspíš nevejdou pod fasádu, jsme limitovaný pergolou, tak to budou asi C.

Offline Makara
Avatar
2272 příspěvků moje polička 28. ledna 2022 11:53

martek01 pro soukromí bych do koupelen jsou varianty: neprůhledná skla, budete-li měnit okna, "piskovaná" fólie na stávající skla nebo vnitřní žaluzie. Ale jasne, 2 okna víc nebo mín na pořízení roli nehraje, jen ty rozbordelené místnosti.

edit: píšeš, že budete i nove zateplovat. To bude míň než 16 cm? Do 16 cm izolace  se Z vleze.

Offline martek01
Avatar
1438 příspěvků moje polička 28. ledna 2022 12:41

Makara 15mm vaty.... je to hraniční...

Offline Makara
Avatar
2272 příspěvků moje polička 28. ledna 2022 12:46

martek01 pokud chcete i horní kastl pod omítku, tak to je jasné.

Offline Makara
Avatar
2272 příspěvků moje polička 28. ledna 2022 12:46

martek01 pokud chcete i horní kastl pod omítku, tak to je jasné.

Offline martek01
Avatar
1438 příspěvků moje polička 28. ledna 2022 12:49
Reakce na Makara:

martek01 pokud chcete i horní kastl pod omítku, tak to je jasné.

​no jasný, že chceme. a místnosti rozdrbaný nebudou. tím, že se bude dělat nový zateplení, vše se bude dělat z venku

add. pískovaný skla.... z té koupelny je jediný výhled na Zelenou horu a tu miluju, takže radši žaluzky ;-)

Offline Janulik03
Avatar
16727 příspěvků moje polička 28. ledna 2022 12:54

martek01 my mame uplne prastare vonkajsie rolety . Podla mna aj hnusne, ale ucel plnia, premyslali sme nad odstranenim, len tie teple letne dni to clovek oceni. Muz sa ich chysta nejako zrenovovať, tak pockam . 

Pre predstavu ,a urobia inak okrem tienenia podla toho ako spustime, uplnu tmu. Vyhoda tiez je zatiahnute rolety a otvorene okno je uplne super.

Offline Nadja Kochanski
Avatar
příspěvků moje polička 28. ledna 2022 13:41

Makara I žaluzie mají na zloděje vliv, i když nejsou se zámkem. Spíš si vybere dům, kde jsou nahoře nebo nejsou vůbec. Dělá to hrozný hluk je nějak odstřihnout a oddělat. Teda ne že bych měla zkušenost

Offline Karja
Avatar
36004 příspěvků moje polička 28. ledna 2022 13:47

Nevím zda jsem to sem psala nebo ne, ale ty žaluzie či co, má ségra a většinou se jí podaří skripnout mezi tu žaluzii a okno kočku, pak je za hodinu probudí mňoukání a kočka je nahoře rozpláclá na celou šířku a delku, jak se snaží po síti na okně vyplazit marně někam nahoru....no to jsou blbky ty kočky;-) 

Offline Nadja Kochanski
Avatar
příspěvků moje polička 28. ledna 2022 13:47

martek01 Posílám fotku žaluzií plus kombinaci barev fasády. Máme úplně světlou šedou, skoro bílou, a tmavě šedou. Okna a dveře jsou antracit zvenku i zevnitř.

 

Offline Nadja Kochanski
Avatar
příspěvků moje polička 28. ledna 2022 13:48
Reakce na Karja:

Nevím zda jsem to sem psala nebo ne, ale ty žaluzie či co, má ségra a většinou se jí podaří skripnout mezi tu žaluzii a okno kočku, pak je za hodinu probudí mňoukání a kočka je nahoře rozpláclá na celou šířku a delku, jak se snaží po síti na okně vyplazit marně někam nahoru....no to jsou blbky ty kočky;-) 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 28. ledna 2022 14:24
Offline katkas
Avatar
257 příspěvků moje polička 28. ledna 2022 15:44