design a architektura

09. října 2016 22:17
Offline rasaNori
Avatar
7715 příspěvků moje polička 23. ledna 2022 12:40

notna budeme, protoze se az se postavi stodola kopne tady do hlavniho obytneho prostoru, a pujde se az pod zem. A bude se to delat az po hlavni dvere, takze se nedostaneme do patra kde jsou loznice a pokoje, nebudeme mit kuchyn atd:)

Offline Tabea
Avatar
4676 příspěvků moje polička 23. ledna 2022 12:43

brrr ty dlaždičky by mě zabily...

Offline notna
Avatar
6529 příspěvků moje polička 23. ledna 2022 12:44

rasaNoriVy to teda máte pestrý! Já myslela, že dům, kde bydlíte, jste už rekonstruovali. Nedávala jsi sem fotky koupelny, schody? 

Offline barbucha blogger
Avatar
30588 příspěvků moje polička 23. ledna 2022 12:52

Lilly_Ku 

Dispozičně je to dost divný taky. Že by to původně bylo jen 1+1? Těžko říct.

brrr 

Ty nenavazující kachlíky úplně trhaj oči

Karja 

Jo, ty futra... já myslela že je to stav před rekonstrukcí

Offline rasaNori
Avatar
7715 příspěvků moje polička 23. ledna 2022 12:53

notna no, jdeme postupne:) dum je 8+2, je udelana spodni koupelna, spodni pokoj kde maji holky hernu a slouzi jako hostinsky, je predelana predsin a chodba ve hlavni casti, jenze to neni vykopane do hloubky, takze se podlaha zvedla a drhnou dvere. Patro ma nove podlahy, je vymalovane na bilo, misto cervene, hnede a oranzove:D Vrchni koupelna neni vykrik moderny, ale da se tam fungovat, takze bude jako posledni. Mame nova okna, okno navic v obyvaku, nove oboje vstupni dvere a fasadu. Vejminek je uz teda taky hotovy, at se mame kam presunout. Nicmene do toho jsme zjistili drevomorku ve stodole, takze hura akce stavime stodolu:D takze zbytek domu tak za 2 roky nejdriv...A pak nas ceka jeste strecha.

Offline Lilly_Ku
Avatar
4129 příspěvků moje polička 23. ledna 2022 12:54

barbucha ja myslim ze to je dva plus jedna a ze maji kuchyn, obyvak/loznici a detsky pokoj. Ale postradam neake pohodlne posezeni, nedokazu si predstavit kde si treba ctou, u stolu nebo v posteli?

Online Karja
Avatar
35834 příspěvků moje polička 23. ledna 2022 13:02

Lilly_Ku Myslím, že v posteli, ale nějaký sofa by se jim tak určitě vešlo. Ale asi nejvíc vegetej mezi kuchyní a dětskym pokojem. J

Offline notna
Avatar
6529 příspěvků moje polička 23. ledna 2022 13:03

rasaNori To vás teda čeká ještě pěkný záhul! Tak hlavně ať to jde bez potíží podle plánu. Taky máme starý dům a o překvapení tu není nouze. Nás čeká koupelna a v dětském pokoji je pozůstatek staré chlebové pece, tak tu vybourat. A modlím se, aby to už bylo vše. Když jsme viděla ty vaše vykopané podlahy, úplně se mi udělalo spatně. Máme ještě původní dřevěné podlahy a fakt si moc přeji, aby vydržely dalších desítky let a my do toho nemuseli sáhnout.

Online Janulik03
Avatar
16692 příspěvků moje polička 23. ledna 2022 13:03

eless my sme biokrb mali na byte, ze teda atmoska ale nakoniec to dalo aj dost tepla. Nie ze to vyhreje cely interier ale teplo z toho je. Len sa musi vetrat primerane, berie to kyslik . Krb v dome je super, mame maly aby neprehrial priestor aj ked dost otvoreny a velky . 

Oni aj tie krby musia byt nadimenzovane na priestor. A bordel nevadi, vysavace ma dnes kazda domacnost

Offline Kokoska
Avatar
28293 příspěvků moje polička 23. ledna 2022 13:10

barbucha to je teda priserny. Ty omlaceny steny ve spojitosti s orvanym sektorovym nabytkem ze 60-70 (?) let, priserny kachlicky, vsechno dohromady to je jak vybydleny prostor pred rekonstrukci a ne po. Navic to ve mne vyvolava vzpominky na nekdejsi rekonstrukci panelakoveho obyvaku, kdy se misto tapet delala omitka, strasny to bylo.

Offline barbucha blogger
Avatar
30588 příspěvků moje polička 23. ledna 2022 13:29

Kokoska 

Takovej nábytek je teď in, ale nesmí holt bejt v takový pastoušce, to pak tak nevynikne. Tapety v paneláku jsme taky dávali pryč... dyk byly všude! Práce pro vraha... 

(teď zrovna jsem dostala chuť na nějaký pěkný do obýváku i jsem našla... ale malíř/tapetář pravil ať si chuť nechám zajít, že se mi to stejně okouká a že mi to radši vymaluje na nějakej pěknej odstín... toho se trochu bojim aby ten odstín trefil, teda žádná divočina - béžová nebo taková ta skořápková by šla, ale při mý klice to bude do žluta a mě raní mrtvice...)

Offline Lilly_Ku
Avatar
4129 příspěvků moje polička 23. ledna 2022 13:34

Karja v tomhle na tvuj nazor fakt dam, panc predpokladam, ze z tebe mluvi vlastni zkusenosti :)

Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 23. ledna 2022 13:35
Reakce na Kokoska:

barbucha to je teda priserny. Ty omlaceny steny ve spojitosti s orvanym sektorovym nabytkem ze 60-70 (?) let, priserny kachlicky, vsechno dohromady to je jak vybydleny prostor pred rekonstrukci a ne po. Navic to ve mne vyvolava vzpominky na nekdejsi rekonstrukci panelakoveho obyvaku, kdy se misto tapet delala omitka, strasny to bylo.

​s tymto suhlasim. A z kachliciek nad sporakom mam nervy!

Offline Lilly_Ku
Avatar
4129 příspěvků moje polička 23. ledna 2022 13:36

eless ten sektorovej nabytek je designove o tridu vys nez prumerna soucasna tvorba a ty kachlicky jsou nahodou vtipny.

Offline moora
Avatar
7535 příspěvků moje polička 23. ledna 2022 13:55

Lilly_Ku to mas jako s hadrama, kdyz uz jsi to jednou nosila, tak to cool retro neni :)

Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 23. ledna 2022 14:03

Lilly_Ku moze byt ale mne to dokopy takto "zladene" nejak negunguje. Videla som tento styl nabytku v interieroch kde to vyzeralo super

Offline Kokoska
Avatar
28293 příspěvků moje polička 23. ledna 2022 14:17

Ten sektor, pokud je to ten stary original, by byl fajn, kdyby na nem nebylo videt, jak je opotrebovanej. Trochu udrzby by se tomu venovat melo. A byl by fajn, pokud by byl v normalnim interieru jako viditelne chtenej retro kousek v jinak modernim prostredi, tady to na me pusobi, ze jim nezbylo na nic jinyho nez stary skrinky po teticce. 

Taky jsem nekde videla priznany betonovy steny a stropy, namatkou treba tady, ale bylo to teda mnohem lip udelany,  i kdyz muj vkus to neni ani tak.

Offline Lilly_Ku
Avatar
4129 příspěvků moje polička 23. ledna 2022 14:19

Kokoska to taky teda vubec neni muj vkus, vypada to tam jak v hotelu.

Offline Lilly_Ku
Avatar
4129 příspěvků moje polička 23. ledna 2022 14:20
Reakce na moora:

Lilly_Ku to mas jako s hadrama, kdyz uz jsi to jednou nosila, tak to cool retro neni :)

to je asi pravda.

Offline Kokoska
Avatar
28293 příspěvků moje polička 23. ledna 2022 14:39

Lilly_Ku ale s tim betonem se mi zda pracovali trochu jinak, v tom prvnim pripade to na me pusobi jak kdyz omlatili omitku a prestalo je to bavit.