design a architektura

09. října 2016 22:17
Offline Sweet Potato
Avatar
34825 příspěvků moje polička 23. ledna 2022 16:52

barbucha 

lapidární mřížka dlažby, která se vesele rozlila také na stěny!

Oltář vaření!

Offline Sweet Potato
Avatar
34825 příspěvků moje polička 23. ledna 2022 16:54

rasaNori Smekám. Do tohohle se pustit za provozu, klobouk dolů.

Offline rasaNori
Avatar
7719 příspěvků moje polička 23. ledna 2022 17:32

Sweet Potato nam nic jineho nezbylo, potrebovali jsme dum kvuli firmy, a v te dobe uz jsme si nemohli dovolit cekat nez se postavi novostavba. Tak holt predelavame za provozu, no.

Offline martek01
Avatar
1438 příspěvků moje polička 27. ledna 2022 10:53

Přesouvám se sem:

Máte některá venkovní žaluzie? A můžu je vidět? Ne vážně, jste spokojené? Uvažujem o nich, ale furt si nejsem jistá. Jako 250k za podle mně designovou věc, která (podle mně) nemá užitnou hodnotu.

A máte někdo na střeše FVE? Ty užitnou hodnotu mají, nějaká úspora energie, ale nic moc návratnost.

edit: na jaře nás čeká komplet rekonstrucke naší "novostavby". Co jsme v roče 2007 vobchcali a nepohlídali, to se nám vrací jak buzerant. Takže novej zateplovák, nová fasáda, obkopat barák, odvodnit, nový okna, dveře, plot. A právě řešíme, jestli dát i žaluzi a FVE. Jenže budget máme omezenej a já starej židík otáčím každou korunu desetkrát, než ju investuju. Škoda, že se takhle stránka neprojevuje v mých impulzivnách nákupech hadrů

Offline martek01
Avatar
1438 příspěvků moje polička 27. ledna 2022 10:57

add nová fasáda... jaké jsou trendy? Chceme bílou a nejspíš zádvěří, cože je takovej přístavek dát tmavě šedej. Okna taky tmavě šedý

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 27. ledna 2022 11:05

martek01 .  Fasada atd potreba uz tak brzo? To predelavate stejne jako my barak castecne predelany predchozim majitelem nekdy v 90. letech. U nas probehlo to same a ted delame postupne vnitrky....Jinak solarni kolektory maji rodice uz asi 30 let, puvodne na ohrev vody a nyni to tata predelaval a vyrabi si i elektrinu. Manzel nam FVE objednal nekdy loni, ale firma nestiha, tak zatim cekame a osobni zkusenost tudiz nemam. Nicmene by se to snad melo vyhledove vyplatit, znamy se v oboru roky pohyboval a tvrdi, ze delame dobre...

Offline martek01
Avatar
1438 příspěvků moje polička 27. ledna 2022 11:12

Jos hele, máme drřevostavbu a zateklo nám špatně udělanejma parapetama do konstrukcí a je to v prdeli. a když už budem opravovat jednu zeď, tak to uděláme všude. jestli se to má udělat leto nebo za pět let, tak to uděláme teď

Offline dynda
Avatar
7261 příspěvků moje polička 27. ledna 2022 11:14
Reakce na martek01:

 zateklo nám špatně udělanejma parapetama do konstrukcí a je to v prdeli. 

​Jak se tohle pozná? S tou druhou částí souhlasím...

Offline martek01
Avatar
1438 příspěvků moje polička 27. ledna 2022 11:15
Reakce na dynda:

​Jak se tohle pozná? S tou druhou částí souhlasím...

​vyrostla nám u okna houba

a pak to pravidelně sjíždím termokamerou a vím, kde jspu problémy

Offline dynda
Avatar
7261 příspěvků moje polička 27. ledna 2022 11:18

martek01 

Díky, já zažila zatékání do cihlového domu, příčina v podstatě stejná a tam se to kolik roků vůbec nepoznalo. Až jsem jednou stála v přízemí a pršelo mi na hlavu... Že je starý barák vlhký se bralo jako normální.

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 27. ledna 2022 11:21

martek01 Aha, tak to chapu. No my chteli "jen"fasadu, ale po sundani omitky se zjistil stav a bylo. Zatepleni, odkopani taky, strecha, v oknech vymena skel, cela terasa...Co se tyce fasady asi neporadim. My mame typove stary velky barak, ktery jednobarevne vypadal jako sokolovna . Chteli jsme odrevovani, ale technicky bychom se z toho asi zblaznili (dum je zdeny). Tak mame casti domu bud svetle nebo tmave sedou s oramovanim oken vzdy tim druhym odstinem, aby se ta plocha nejak "rozbila". Behem asi dvou let se tahle varianta rozsirila tak, ze je vsude plno stejnych fasad...

Offline Karja
Avatar
35839 příspěvků moje polička 27. ledna 2022 13:30

martek01 Teď je ,,trend,, bílá fasáda, antracit okna. Ale ty jed se třeba podívat tam na Hamry nebo jak se tam tomu u vas říká, tam to má každej dům. Ale mně osobně se tahle kombinace nelíbí, je to takový ,,firemní,,. Ale záleží jakej máte dům, že;-)

No přeju hodně štěstí ve vybírání. 

Offline martek01
Avatar
1438 příspěvků moje polička 27. ledna 2022 13:49

Karja kruci, ty víš odkud su?

tam jsme právě byli. Já chtěla tuhle kombinaci už v tom roce 2007, ale to bylo příliš ultra hyper moderní. Teď chci něco minimalistickýho. Ta bílá mi přijde hodně univerzální.

Offline Karja
Avatar
35839 příspěvků moje polička 27. ledna 2022 18:52

martek01 Jo, ty jsi to tady psala;-). Bílá se mi líbí moc, nebo jakákoliv světla, těch odstínů bílý je hrozně moc, ale ta kombinace s cernejma střechama, a tmavýma oknama, mně už to přijde moc. Ale tady si to dává fakt 9/10. Pokud už máte tmavou střechu, tak bych popremejslela o oknech, ty dřevěné se mi k tomu líbí víc, má to ségra i kámoška a je to lepší než ten biloantracit. Ale jak říkám tady každej staví klasický katalogovy bungalovy, takze nějaký moderní stavby, to je jiná. 

Offline martek01
Avatar
1438 příspěvků moje polička 27. ledna 2022 19:15

Karja nemáme černou střechu, takovou červen-šedo- středomořskou. Okna nejspíš necháme antracit a místo bílé dáme offwhite nebo lehce do béžova a místo šedé dáme tmavší béžovou. Teda šedou s teplým poddtónem

Offline Karja
Avatar
35839 příspěvků moje polička 27. ledna 2022 19:54

martek01 Tak to bude pěkný;-). 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 27. ledna 2022 19:54

martek01 já myslím, že nějaká ne úplně bílá (do šeda, béžova,...) je praktičtější, ta bílá rychleji zajde, bych řekla.

Offline Makara
Avatar
2233 příspěvků moje polička 27. ledna 2022 20:18

martek01 Predokenni zaluzie mame asi rok. Hlavni funkce stineni v lete se osvedcila. Tma v noci je vitanym bonusem. Fakt se nam spi lip. Investice nelituju, jen bych uz nesla do "chytreho" ovladani" , ale prachsproste tlacitka v kazde mistnosti. Vyznamne by se snizila cena a eliminovaly budouci problemy a naklady Barvu rozhodne stribrnou, protoze na ni neni tak videt prach. (Antracitove parapety bych mohla umyvat kazdy tyden, lituju, ze jsem nezustala u nemodernich "pozinkovanych".) Trochu nepraticke jsou zaluzie u balkonovych dveri, protoze se nekonecvne dlouho oteviraji. Ale zas ze bs se ten balkon uzival, to moc ne. Melinjsem ho zrusit. Na oknech a balkonovkach na terasu predokeni zaluzie nejsou, protoze stineni bude zajistovat pergola.

Fasadu bilou nebo svetle sedou. (Moje mama to tezce nesla, ze je to jak ten puvodni brizolit a neni videt, ze je nova).

Fotovoltaiku zatim nemane, ale kabely ze strechy do sklepa jsou pripraveny. 

Offline martek01
Avatar
1438 příspěvků moje polička 27. ledna 2022 21:47

Makara fakt je to chytrý ovládání naprd? I němu prý jdou dát tlačítka na zeď. A cenově je rozdíl třeba 20k

Mohla bys mi prosím ukázat fotky? Klidně do zprávy. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34825 příspěvků moje polička 27. ledna 2022 22:08

martek01 Máme venkovní něco, nikdy nevím, jestli to jsou žaluzie nebo rolety, spíš to druhé. Geniální vynález.

Ovládání nevím, jestli máme chytré, ale hloupé určitě není, funguje perfektně. Jen ho občas nemůžeme najít.