design a architektura

09. října 2016 22:17
Offline DruI
Avatar
3306 příspěvků moje polička 30. ledna 2022 11:13

Evaeva No ona je bohužel v normě výjimka pro bytové domy, že můžou být ty hlavní dveře zamčené na klíč, což mě děsně štve, protože u nás se člověk bez čipu z hlavních dveří nedostane a na schůzi mě přehlasovali, když jsem se je snažila přesvědčit ke změně :)

Offline continuity
Avatar
33829 příspěvků moje polička 30. ledna 2022 11:16

barbucha běž hlavním vchodem. My budeme radši skákat. I když, než se sejdou pěšky duchodkyne z vyšších pater, nám se třeba ty dveře povede otevřít a zajistit. No radši nad tím moc nepřemýšlet, naštěstí tu alespoň nemáme plyn. 

Offline DruI
Avatar
3306 příspěvků moje polička 30. ledna 2022 11:24
Reakce na continuity:

DruI až bude v Praze tolik sněhu, že nám to zatarasi dvere pod stříškou, tak bez obav skočím z okna.

​Tak normy platí i jinde než v Praze ;) A vždycky se můžeš bát, že ti ty dveře někdo zaterasí popelnicí nebo autem.

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 30. ledna 2022 11:32

continuity 

Plyn taky nemáme Do metru sněhu bych z druhýho patra i skočila, ale na sucho radši ne!

Offline continuity
Avatar
33829 příspěvků moje polička 30. ledna 2022 11:40

DruI já jsem myslela, že ty argumenty musí trochu odpovídat lokální situaci. 

Offline Malvin
Avatar
1034 příspěvků moje polička 30. ledna 2022 11:57

Bydlím v bytovém domě z roku 2018 a dveře z bytu i hlavní dveře z domu se všechny otvírají směrem dovnitř. Požární kontrola to byla na podzim. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 30. ledna 2022 12:06

DruI u nás samozřejmě starousedlíci trvali na klíči a na zamykání. Ale teď se tu trochu hnuly ledy, tak uvidíme. U švagrové mají čip a dveře zevnitř se otvírají tlačítkem.

Offline mnum
Avatar
2139 příspěvků moje polička 30. ledna 2022 12:39

U nas v novostavbe z r. 2020 se taky prvni dvere oteviraji dovnitr, pak je kratka chodbicka a druhe dvere otevirajici se ven. Snehem byt ty prvni zataraseny nemuzou, vchod je zastreseny. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 30. ledna 2022 13:49

continuity my tu bohužel plyn máme.

Offline Karja
Avatar
36016 příspěvků moje polička 30. ledna 2022 21:24

martek01 Potrefenáhusa No tak jsem si dneska prohlížela vstupní dveře a jako zjistila jsem, že je nemáme nic moc:-D. Že určitě se na tím dalo víc zamyslet, jsou takový nesymetrický, rozhodně nejhnusnější v celý ulici:-D. Takže jako asi se vyplatí premejslet na všem. Ale i jsem viděla takové jak popisuje Husa, obyčejné plastové, to je fakt hodně zvláštní. 

Jinak my (já) teď vybíráme koupelny a jako tvl. Asi si to rozpočítám, mně to všechno přijde stejný, navíc ještě tihnu vnitřně k barvám a vzorum, takže stojím s otevřenou hubou před zeleným obkladem za dva a půl tisice metr, nebo před nějakou barevnou mozaikou. No naštěstí to si nemůžeme prostorove dovolit, ale jinak ty decentní věci mi přijdou všechny stejný a žádný se mi nelibej, už se v tom měsíc placám a nikam jsem nepostoupila:-D

Offline notna
Avatar
6574 příspěvků moje polička 30. ledna 2022 21:50

Karja A nemáš nějakou kamarádku nebo sestru apod., kterou by to bavilo a pomohla by ti ty věci vybírat? Je to velká investice na dlouho, škoda dát peníze za něco, s čím nebudeš spokojená viz ty dveře.  Já tohle dělala pro bratra. Koupil být, ještě si tam mohl diktovat ve výstavbě úpravy. Ale vůbec nevěděl.

Zařizování mě baví, ale v bytě se mi nedařilo vyřešit obývák, tak jsem to zadala dedignerce. Byla to povoláním zdravotní sestra a tohle měla jako koníček. Její práce se mi moc libily a bylo to fajn.

Offline DruI
Avatar
3306 příspěvků moje polička 30. ledna 2022 21:54

Karja Hele my máme mrňavou koupelnu i záchod a barevné obklady tam vypadají dobře. Jestli k tomu tíhneš, tak do toho jdi (anebo obejdi známé a obšlehni tu koupelnu, která se ti bude nejvíc líbit ;o)

Offline Karja
Avatar
36016 příspěvků moje polička 30. ledna 2022 21:56

notna Jakoby mám kámošky co je to baví, ale už mají svoje věci cerstve zařízené a mají malé děti, tak na to nemají cas. A hlavně si myslím, že jak to není pro tebe, tak to zase tolik neprožívas. Ale já jsem hrozně náročná, třeba kuchyň mi dělali tři lidi a ani jedno se mi nelíbilo, teď mám návrh koupelny a taky se mi to nelíbí. Prostě nechtěla bych být mou kamarádkou a zařizovat mi to;-)

Offline Karja
Avatar
36016 příspěvků moje polička 30. ledna 2022 21:57

DruI Všichni moji známí mají ten drevodekor s šedou a to se mi nelibi. My tam barevné fakt nic mít nemůžeme, je to tam nahecmane jako blázen,fakt by to bylo přeplácane, my jsme ty koupelny hodně poddimenzovali. 

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 30. ledna 2022 22:06

Karja My mame prvni!!! hotovou mistnost v celem dome a v ramci moznosti jsem spokojena. Okno nebylo v moznostech a zachod oddelit taky nesel, ale konecne to neni tezky retro. 

Offline DruI
Avatar
3306 příspěvků moje polička 30. ledna 2022 22:06

KarjaAni všechno v bílé jen jedna stěna zelená/barevná by nešlo? Tak se na to vybodni udělejte to čistě bílé/smetanové a až vás to bude nudit, kupte holkám barvy do vany, ony to rozčísnou :o)

Offline notna
Avatar
6574 příspěvků moje polička 30. ledna 2022 22:09

Karja Víš , kolik variant já mám, než něco je finální plán? A to ještě většinou těsně před realizací nebo i během ní něco měním.Bratrovi jsem udělala účet na Pinterest a házela tam, co se mi líbí, už jsem trochu tušila. A on potom vyhazoval, co se mu nelíbilo. A až jsme se shodli na designu, tak jsem nakreslila konečnou verzi. A tu mi pak zase upravili v truhlářství.

A úplně nejlepší byla těžce přidávána okna v koupelně a v šatně. Než jsme se na nich dohodli, než nám je tam udělali... A pak přišli na kolaudaci hasiči a okna neschválili a museli je zazdít

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 30. ledna 2022 22:11

Jos pěkná! A ty obklady budou praktické.

Offline Sairon
Avatar
1855 příspěvků moje polička 30. ledna 2022 22:12

Karja My máme obklady neutrální, v 1 koupelně hnědý a v druhé a na wc šedý (stejný vzor jen jiná barva) a u těch šedých mám červenou skříňku a u hnedych oranžovou.  Tak pokud si budeš dělat nábytek do koupelny na míru, tak by to mohlo být řešení.  

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 30. ledna 2022 22:14

Evaeva Ty prave moc prakticke nejsou. Jsou reliefni, takze parni vysavac je nutnost. Ale libi se mi to. Jen podotknu, ze sprchac tam neni, protoze  uz jich nekolik mame. Dum byl driv koncipovan jako penzion, takze bych s klidem dve koupelny zrusila, ale je to komplikovany...