design a architektura

09. října 2016 22:17
Offline Garfie
Avatar
23900 příspěvků moje polička 10. října 2016 14:52
Reakce na Lamicka:

Ono bohužel to dřevo v koupelně chce asi zalakovat :-( My máme taky nějakou exotiku (nevím co, ale teak to není) a v pohodě, na starým bytě jsem měla na podlaze teak a umyvadlo na nějaké úplně levné desce, tuším že borovice, ale byla zalakovaná a taky to vydrželo věky. 

Offline Ginevra
Avatar
853 příspěvků moje polička 10. října 2016 17:30
Reakce na Malvin:

Kromě zmíněného Sketch Up a Floorplanner znám ještě Homestyler.

Offline Victoria
Avatar
851 příspěvků moje polička 11. října 2016 08:48
Reakce na jinx:

Tenhle barák jsem už kdysi dávala na peklo, je dokonalý. Je snad kousek od Stockholmu a před lety byl na prodej... "Hraje" v americké verzi filmu The Girl with the Dragon Tattoo.

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 11. října 2016 09:03
Reakce na Victoria:

Fakt jo? To uz si nepamatuju. Je opravdu dokonaly, se na ten film snad podivam. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 11. října 2016 09:34
Offline Garfie
Avatar
23900 příspěvků moje polička 11. října 2016 09:38
Reakce na Victoria:

Tohle je on? Fakt krásný, i když bych ho raději trochu víc na jihu :-)

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33680 příspěvků moje polička 11. října 2016 09:39
Reakce na Lamicka:

S tím souhlasím. Vlastní zkušenost. Vše máme doma v bílé, šedé, černé, dubová podlaha. Líbil se mi barevný koberec, po dvou letech mě začal hrozně rušit. Stál dost pěněz, tak si ho ještě necháme, ale příště jedině neutrální barva.  

já mám barevný koberce ráda, trpím na kilimy, přivezla jsem si jeden z Jerevanu a jeden z Diyarbakiru, ale protože mě nebavilo denně luxovat chlupy a (čistit kočičí blitíčka - menší písmo už bohužel nejde a zvlášť na ten arménskej jsem teda dost háklivá), tak jsou v ložnici, kam zvířata nechoděj.

I jsem je tuhle dávala Jiné Realitě do bydlícího vlákna na MP, když se ptala, jak se orientálně vybavit. No a k těm světlým a neutrálním barvám a dřevu to jde podle mě úplně skvěle!

Offline Garfie
Avatar
23900 příspěvků moje polička 11. října 2016 09:41
Reakce na barbucha:

Mě překvapilo, jak blízko má další sousedy, myslela jsem, že je to takové to "široko daleko ani živáčka". 

Offline Lamicka
Avatar
13347 příspěvků moje polička 11. října 2016 09:43
Reakce na Potrefenáhusa:

Ty jsou krásné. Ani nejsou křiklavé. Já tehdy vybrala hodně růžový, chtěla jsem kontrast k tomu našemu minimalismu. Bylo to po narození dcery, takže jsem měla asi nějaké růžové období .

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 11. října 2016 09:46
Reakce na Garfie:

Ta oblast - kousek do Stockholmu - je asi dost zadana. Ale ten prosklenej obytnej trakt je obracenej na vodu, odtamtud jim nikdo do oken zirat nebude 

Navic s tim si nikdo mistni starosti evidentne nedela, zaclony se tu nenosi, i kdyz je okno metr od chodniku.

Offline Garfie
Avatar
23900 příspěvků moje polička 11. října 2016 10:29
Reakce na barbucha:

Já jsem se asi nevyjádřila úplně přesně, mě to překvapilo spíš v dobrém. :-) Vždycky mi přijde zvláštní mít tak úchvané bydlení daleko od lidí. Tohle se mi naopak líbí. Ta oblast bude asi perfektní, ve Stockholmu je hezké jen samotné centrum, předměstí jsou dost skličující (asi jako všude).

Offline Victoria
Avatar
851 příspěvků moje polička 11. října 2016 11:08
Reakce na jinx:

Jo, jo, ale ten sklep s mučírnou tam snad není:-)

Offline Victoria
Avatar
851 příspěvků moje polička 11. října 2016 11:11
Reakce na Garfie:

Tohle je on? Fakt krásný, i když bych ho raději trochu víc na jihu :-)

Je opravdu krásný, ideální trapistická cela:-) 

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 11. října 2016 11:18
Reakce na Garfie:

Já jsem se asi nevyjádřila úplně přesně, mě to překvapilo spíš v dobrém. :-) Vždycky mi přijde zvláštní mít tak úchvané bydlení daleko od lidí. Tohle se mi naopak líbí. Ta oblast bude asi perfektní, ve Stockholmu je hezké jen samotné centrum, předměstí jsou dost skličující (asi jako všude).

Neni to tak hrozny. Teda desny jsou ty vysloveny sidliste, ale spis kvui obyvatelum... jak jsem tak slysela, tak do nekterejch neni radno chodit.

Naopak tam, kde jsou normalni domky, pripadne nizky novostavby, to ujde. Ja osobne ocenuju, jak jsou ty domecky jednak celkem maly a prosty, a taky ze jsou v podstate jednoho razu. Zadny podnikatelsky baroko, zadny procovsky palace.

Offline nellielovett
Avatar
5486 příspěvků moje polička 11. října 2016 13:45
Reakce na 0zero7:

Krásné. Něco podobného se nám teď rýsuje doma. Jen dlažba je modrobílá.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33680 příspěvků moje polička 11. října 2016 13:54
Reakce na nellielovett:

nedáte pak foto?

Já kdybych dělala nějaký obklady/dlažbu teď, tak určitě pořídím tyhle cementový dlaždice, k nám by se to i hodilo, dům je starej.

Jediná možnost realizace je předsíň, kde je taková ne moc hezká skoro 20 let stará dlažba, která jako jediná přežila rekonstrukci, ale když si tu strašnou akci představím, tak se mi do toho vůbec nechce...

(Zkusím to asi hodně potichu nadhodit)

Offline nellielovett
Avatar
5486 příspěvků moje polička 11. října 2016 14:20
Reakce na Potrefenáhusa:

Až to bude komplet hotové, tak se to pokusím nějak vyfotit. Máme malou koupelnu, tak jsem vybrala prosklený sprcháč, malý lavórek na dřevené desce, právě tu cementovou dlažbu, pro větší efekt použili hnědou/rezavou spárovačku, bílé obklady a jedna dřevená vysoká police. Tento víkend by se mělo vše doladodit, už se těším..

Akorát můj sen o volně stojící vaně vzal za své.

K nám se to také hodí, máme byt z 30.let, vysoké stropy, kastlová okna...

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33680 příspěvků moje polička 11. října 2016 14:34
Reakce na nellielovett:

lavorek na dřevěným stolečku máme taky :-D

 

Offline Lamicka
Avatar
13347 příspěvků moje polička 11. října 2016 14:59
Reakce na nellielovett:

Takove koupelny se mi taky moc libi, ale  vzdy si rikam, jak se udrzuji ty malé dlazdice ve sprchovem koute. Zvlast s detmi a tvrdou vodou.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33680 příspěvků moje polička 11. října 2016 15:11
Reakce na Lamicka:

tohle si asi musí každej rozmyslet podle svých podmínek, my máme v celý koupelně malou mozaiku a udržuje se to dobře, ale máme teda asi měkkou vodu, protože mám 17 let starou rychlovarnou konvici, kterou jsem v životě neodvápňovala a je uvnitř skoro jako nová, zato v práci vzdušnou čarou 3 km s teoreticky stejným zdrojem vody myju konev octem co chvíli a konce to nebere.