design a architektura

09. října 2016 22:17
Offline Candance
Avatar
5342 příspěvků moje polička 10. října 2016 10:23
Reakce na Garfie:

To zvazujeme, jenze u nas ve meste jich moc neni, ale na nabidky cihame. 

Dali jsme si na rozhodnuti cas do konce roku.

Offline Garfie
Avatar
23882 příspěvků moje polička 10. října 2016 10:40
Reakce na Candance:

Budu držet pěsti. Teď jsou bohužel nemovitosti dost drahé, ale mám pocit, že se to týká spíš bytů, než domů (alespoň v našem okolí). Je to vždycky z velké části o štěstí :-)

Offline Malvin
Avatar
1032 příspěvků moje polička 10. října 2016 12:32
Reakce na Garfie:

V rámci mých podnájmů v Praze jsem bydlela v různých typech domů. Starý dům na Petřinách - ne, i když byt byl hezký, tak se mi tam nelíbilo. Panelák u Buďárny byl neklasicky řešený uspořádáním místností, avak okolí to lehce sráželo. Panelák na Střížkvě, jen blízkost metra byla fajn, jinak to byla tragédie. Bydlení v paneláku na Jižním Městě bylo super. Dům klasika, ale všude spousta zeleně, lesopark na Hostivaři přes cestu. A na metro kousek. Dům na Spořilově v té hnusné části (nikoli Starý Spořilov), taky nic moc. Teď starý byt v Libni. Byt ve stavu před rekonstrukcí, ale centrum za rohem, stezkou kolem Rokytky je člověk za chvíli ve Stromovce. Za sebe bych na Jižák klidně zase šla bydlet. 

Offline Garfie
Avatar
23882 příspěvků moje polička 10. října 2016 12:48
Reakce na Malvin:

Však já bych to nikomu nevymlouvala :-) Jen já jsem s tím měla opravdu problém, vystřídala jsem celkem tři sdílené byty na sídlišti a vždycky si připadala tak nějak "stádově", nevím jak to říct. Opravdu jsem měla až fóbii, chodit mezi těmi domy, v baráku všechny byty stejné, neznala jsem sousedy....určitě se najdou i hezká sídliště, ale já vyrostla na vesnici a pak bydlela v historickém centru, celý život u kostela, na místech která mají nějaký genius loci....na sídlišti jsem ho nenašla a chybělo mi to. Ale někdo to má naopak rád, proč by ne? :-)

Offline Malvin
Avatar
1032 příspěvků moje polička 10. října 2016 13:09
Reakce na Garfie:

Já vyrostla na vesnici a strašně mi tam vadí to "kelišovství". Kontrola, kdo kam jede, co dělá, dokdy kouká na telku. I když v poslední době na vesnici pozoruji trend, že si každý staví neprůhledný plot, nebo stávající obalí rákosím. I na vesnici chtějí mít klid.

Offline Garfie
Avatar
23882 příspěvků moje polička 10. října 2016 13:21
Reakce na Malvin:

Jojo, to bohužel asi je, akorát jako dítěti je vám to fuk, nebo z toho máte srandu....dnes nevím. Moji tcháni bydleli ve vilce v Bratislavě a teď "na stará kolena" si pořídili hospodářství v malé díře u Malých Karpat a docela se bavím, jak se učí sžívat s venkovem :-D

Offline Setare
Avatar
942 příspěvků moje polička 10. října 2016 13:59
Reakce na Bledule:

My mame na chalupe taky vanu na nozickach, silne vintage teda a odpad me tam vubec nerusi. Vlastne mi na to pri beznym provozu vubec nepadne oko, nevnimam to. Ovsem bordel se pod tim drzi, to jo. Mne se volne stojici vany docela libi, ale radeji mam ten typ, co nema nozicky, ale doleha celou dolni plochou na podlahu (pisu to jako blbec, snad chapete).

Ale musi k tomu byt samostatna sprcha, takovej ten zaves kolem dokola mi vadi, vzdycky se to tak jako pricucne, kdyz se clovek sprchuje. 

V realu to v Americe moc nevidam, volne stojici vany jsou tu dost drahe a vetsina domu tu ma takovou tu hlubokou, ale kratkou "garden tub". Tu nemam rada, protoze se ve vane rada natahuju, ale v tyhle musi clovek sedet se skrcenyma nohama  Jo a jeste mi vadi, ze u van nemaji baterii s rucni sprchou, myt vanu je tady za trest! 

Offline Setare
Avatar
942 příspěvků moje polička 10. října 2016 14:02
Reakce na nolita:

Poradite segre, ne? 

Online Potrefenáhusa
Avatar
33662 příspěvků moje polička 10. října 2016 14:03
Reakce na Malvin:

já jsem bydlela vždycky ve starých prostorných bytech a co mi na panelácích vadí nejvíc, nejsou ta sídliště, ale ten stísněnej prostor k životu a hlavně nízký stropy. 

Ale třeba rodiče kamarádky mají krásnej velkej byt v paneláku kousek od hostivařské přehrady a je to jeden z nejhezčích bytů, co jsem kdy viděla. Oni teda ale mají oba fakt docela výjimečnej cit, danej i profesně a kamarádčina máma má, stejně jako moje kamarádka, fakt hrozně vyvinutej cit pro zabydlování i neútulných prostor tak, že to hned udělá to teplo domova. Fakt nechápu jak to dělaj :-D

Taky maj paneláky většinou tu výhodu, že jsou na kraji města, kde je blízko do přírody, třeba ten zatracovanej Jižák mi vůbec nepřijde tak špatnej, samozřejmě záleží na konkrétním místě. Mně asi nejhorší přijde současná nová zástavba, když se divně nabourá do původní infrastruktury, hlavně jsou ty byty často nakoupeny jako investice a následně krátkodobě pronajímány a podle toho taky to chování nájemníků bohužel vypadá.

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 10. října 2016 14:04
Reakce na Setare:

Poradite segre, ne? 

tak o tom žádná, jen to nebude pak moje koupelna :-) no, musím si připomínat, kolik je s tím starostí :-)

Offline Lamicka
Avatar
13336 příspěvků moje polička 10. října 2016 14:16
Reakce na Potrefenáhusa:

Ten material se jmenuje corten. Kdybych stavila dum, chci sklo, beton a corten :).

Online Potrefenáhusa
Avatar
33662 příspěvků moje polička 10. října 2016 14:23
Reakce na Lamicka:

ten rezavej plech? Mně by asi stačil jenom beton  :-D

a dřevo

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46035 příspěvků moje polička 10. října 2016 14:27
Reakce na Candance:

ja byla spokojena ve velkem byte v centru, maly bytovy dum se spolecnou zahradou, nebo teda ta velka terasa. druha fajn moznost je maly dum ve meste s mini zahradou, tak bydlime ted. do haciendy za mestem s nutnosti neustale vozit deti atp bych nesla. znami se takhle po par letech stehovali zpet, i kdyz postavili opravdu nadherny dum...

Offline Malvin
Avatar
1032 příspěvků moje polička 10. října 2016 14:33

Mně by vyhoval  byt Terezy Kostkové. Velikostně a ta terasa. Vybavení nehodnotím. Ta terasa!

https://www.novinky.cz/bydleni/jak-bydli-vip/415472-jak-bydli-herecka-tereza-kostkova-v-prazskych-vysocanech.html

Offline Candance
Avatar
5342 příspěvků moje polička 10. října 2016 14:33

My planujeme dum na okraji, ne moc velkeho mesta. Ale je to okraj a stadion na brusleni (kam dcera dochazi) je na druhe strane. Jsme ted zvyknuti v centru a ja otevrene priznavam, ze z centra nechci. Takze sledujeme i domy v centru. Ale to bych pravdepodobne bourali a staveli novy - leda by nam vazne vyhovoval.

Proste premyslime, sledujeme a rozhodujeme se. 

Takto se rozhodla kamaradka s manzelem. Chteli vetsi byt, porad nic, zacali stavet na vesnici a uz ted beduje, ze jsou cely den pryc a pak vecer jedou domu. Navic se hned po zacatku stavby uvolnily asi 3 vyhovujici byty a dalsi se zacaly stavet.

Offline Lamicka
Avatar
13336 příspěvků moje polička 10. října 2016 14:35
Reakce na Potrefenáhusa:

Ano, corten je ten rezavej plech. Je to docela drahy material (nebo byl). Mame doma jen betonovou sterku a stejne se me navstevy ptaji, kdy to omitneme. Dum bych chtela z pohledoveho betonu, stacil by mi strop :). S tim drevem v koupelne bojuji, mame dubovy masiv, neco jako na poslednim obr., spatne se to v koupelne udrzuje. Nedavno jsem tam postavila lak na vlasy, bylo tam trochu vody, hned to zcernalo. Mam dubovou desku v kuchyni, napustenou olejem a brousenou do hladka, ta je super. 

Offline Garfie
Avatar
23882 příspěvků moje polička 10. října 2016 14:36
Reakce na Potrefenáhusa:

Ta prostřední fotka připomíná moji vysněnou koupelnu v plánovaném domě :-) Jen jsem chtěla tu "rozdělovací" zeď delší a sprchu otevřenou, bez těch skleněných dveří. Z domku sešlo, ale pořád o tom sním, jen nevím, jestli bez toho skla nebude ve sprše pořád zima. 

Online Potrefenáhusa
Avatar
33662 příspěvků moje polička 10. října 2016 14:39
Reakce na Lamicka:

my máme v koupelně dřevěnej stolek pod umyvadlem z nějaký exotiky (teak to ale myslím není) a pořád je dobrej, nevidím na tom nic za caa 6 let.

Možná by to chtělo fakt nějakou exotiku, ta to vlhko snáší dobře

Offline Lamicka
Avatar
13336 příspěvků moje polička 10. října 2016 14:44
Reakce na Potrefenáhusa:

Asi jo. My jsme tehdy chvátali před narozením miminka, už se mi nic nechtělo, ale chtěla jsem odkladovou plochu, tak to manžel vytvořil sám ze zbytků dubové spárovky. Vypadá to hezky, ale trpí to.  

Offline Hankie
Avatar
15 příspěvků moje polička 10. října 2016 14:47
Reakce na Malvin:

Jeste me napadl program Floorplanner. Uz si ho moc nepamatuji, ale urcite k nemu byla i databaze nabytku...