design a architektura

09. října 2016 22:17
Offline Garfie
Avatar
23623 příspěvků moje polička 10. října 2016 09:06
Reakce na Potrefenáhusa:

Haha, vy jste já!! (s těma hadrama myslím)

Odkaz na vlastní Pinterest asi nedáte, co? 

Offline Garfie
Avatar
23623 příspěvků moje polička 10. října 2016 09:09
Reakce na Bledule:

Myslím, že je větší, než náš obývák. V takhle velké koupelně bych se asi cítila divně, tak jako zranitelně. Asi jsem moc přivyklá té naší 140x120cm.

Pamatuju si, jak ke mě kdysi dávno přijela na návštěvu kamarádka-Japonka, ještě jsem bydlela v poměrně malém bytě v centru (takový ten s čtyřmetrovýma stropama) a byla úplně vyřízená z toho, že koupelna je normální místnost :-) a pak stála v kuchyni a říkala-"celý můj byt je takhle velký!!!" :-D 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33446 příspěvků moje polička 10. října 2016 09:21

tak přidávám pár koupelen, já kdybych dělala koupelnu teď, tak by se mi líbily ty cementový ornamentální dlaždice na podlahu a k tomu bílou a dřevo

jinak myslím ty volně stojící vany mají v Americe dost velkou tradici

Offline Bledule
Avatar
4676 příspěvků moje polička 10. října 2016 09:23
Reakce na Garfie:

Když se dívám na "Hledáme bydlení v zahraničí" tak se vždycky směju, jak je američanům všechno malé. Asie pro ně bývá hodně velký kulturní šok.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33446 příspěvků moje polička 10. října 2016 09:24
Reakce na Malvin:

Mně přijde, že ty barvy se dost rychle okoukají a taky se tomu pak musí přizpůsobit všechno zařízení, a to se může časem omrzet, kdežto ta bílá je strašně variabilní, můžete to doplnit, čím chcete a stárne to tak nějak pomaleji.

Ale tenhle dojem může bejt i tím, že se mi to, co dává 0zero7, fakt vždycky hodně líbí

Offline Bledule
Avatar
4676 příspěvků moje polička 10. října 2016 09:27
Reakce na Potrefenáhusa:

Jak je u těch van na nožičkách řešený odpad, aby to vypadalo hezky?

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33446 příspěvků moje polička 10. října 2016 09:29
Reakce na Bledule:

Jo, tohle mi přijde vždycky vtipný na mých oblíbených stránkách Apartment therapy - jak zařídit malý byt, jak žít v malém bytě a nakonec ten byt má třeba 90m2.  Nebo jak zařídit malou koupelnu....jako my třeba máme koupelnu fakt maličkou, protože bydlíme ve starým činžáku, kde koupelny původně vůbec nebyly, takže se tam kromě vany (a nevešla se ani normální, jen rohová 120) a umyvadla nevejde už vůbec nic :-D Pračku máme v sousední komoře.

Offline Lamicka
Avatar
13300 příspěvků moje polička 10. října 2016 09:29
Reakce na Potrefenáhusa:

S tím souhlasím. Vlastní zkušenost. Vše máme doma v bílé, šedé, černé, dubová podlaha. Líbil se mi barevný koberec, po dvou letech mě začal hrozně rušit. Stál dost pěněz, tak si ho ještě necháme, ale příště jedině neutrální barva.  

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33446 příspěvků moje polička 10. října 2016 09:29
Reakce na Bledule:

Offline Garfie
Avatar
23623 příspěvků moje polička 10. října 2016 09:32
Reakce na Bledule:

A naopak, Japonci jsou úplně vyřízení u nás, myslí, že jsme všichni hrozně bohatí-ty velké domy, pozemky....:-D

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33446 příspěvků moje polička 10. října 2016 09:33
Reakce na Bledule:

trubka do země prostě

mě to neruší

Offline Dadoo
Avatar
11569 příspěvků moje polička 10. října 2016 09:34

Všechny koupelny jsou úžasný! Strašně se mi líbí celobílé a pak ornamenty na podlaze. Přesně jste mi vyhmátly můj vkus :-)

Offline Bledule
Avatar
4676 příspěvků moje polička 10. října 2016 09:34
Reakce na Garfie:

My nejsme bohatí, nás je jenom míň!

Offline Malvin
Avatar
1017 příspěvků moje polička 10. října 2016 09:35
Reakce na Bledule:

Kdysi dávno jsem taky stříhala čtverečky a obdelníčky. Pak jsem postoupila a vytvořila jsem zjednodušený papírový 3D model obýváku. Byla to děsná piplačka, ale já jsem taková hračička.  

Výhodou 3D modelu je, že vidíte nejen jestli to tam vleze, ale jak to bude každý kus vypadat v prostoru, dřív ,než začnete šoupat s těžkým nábytkem.

Nezkoušela jste Sweet home 3D? Neviděla jsem, jak vypadá, ani jak se s ním pracuje ale dá se stáhnout free. Já mám starší vezi 3D Architect, ale není zdarma. Já, naprostý laik jsem se s tím naučila pracovat docela rychle.

Zkusím ten Sweet home3D. Ten název zní slibně, že by to nemuselo být moc technické. Jinak v konečné fázi plánování dojde i na papírový trojrozměrní model. Teď je to i o té inspiraci, kam se vydám. Bohužel nemám neomezený rozpočet, tak musím dbát i na cenu. Kdyby ne, tak si nakoupím starý nábytek v antiku a nechám ho zrekonstruovat. Takový ten styl starý prvorepublikový advokát na penzi zkříšený s budoárem filmové hvězdy černobílých filmů.

Offline Bledule
Avatar
4676 příspěvků moje polička 10. října 2016 09:40
Reakce na Malvin:

Přesně můj styl!

Offline Candance
Avatar
5325 příspěvků moje polička 10. října 2016 09:51

Tema bydleni super - my ted stojime pred rozhodnutim. Stavet nebo nestavet. Ja dum vzdycky chtela, jenze uz moc nechci - manzel porad pryc, vim, ze my nic male nepostavime, nechceme kompromis, ale ja se o to starat nechci. A znam se, nasadim si vsude kytky, zeleninu a kdo se o to postara?

Deti maji trista krouzku, musela bych je vic vozit.

V byte to mam jednodussi, mame ho docela velky, ale zase prudim, ze mi chybi satna (velka abych v ni mela aspon bezici pas, nejaka komora na pracku a suseni pradla, velka terasa) atd.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33446 příspěvků moje polička 10. října 2016 09:51

Já jsem nedávno v Klánovicích narazila na tohle, jako líbí se mi to a přijde mi to dost zajímavý, i když sama bych na ten rezavej plech rozhodně koule neměla. Viděla jsem z toho postavenou i nějakou průmyslovou halu nebo sklad, tam mi to přišlo skvělý, ještě ve Vysočanech dům Ocelot v Ocelářské ulici (autor Petr Suske), to je v kontextu taky dobrý.

Offline Garfie
Avatar
23623 příspěvků moje polička 10. října 2016 10:10
Reakce na Candance:

Tak změňte byt-dá se najít velký s terasou...:-)

My žjeme v takovém "kompromisu", malý domek s pidizahrádkou na předměstí, často si říkám, že bych raději někde víc na vesnici, velká zahrada, velký dům...ale pak se mi zase zasteskne po bytě v centru města, kde jsem strávila celý svůj svobodný dospělý život....takže i když nejsem úplně spokojená, je to pro mě asi vlastně nakonec ideální volba :-) On má každý způsob bydlení něco do sebe, pro mě je nepřijatelné jen takové to klasické panelákové sídliště (snad se nikoho nedotknu, ale zkusila jsem to a opravdu ne). 

Ale já si myslím, že člověk by mě bydlení uspůsobovat, počítám, že během života se ještě přestěhuju podle aktuálních potřeb. 

Offline DruI
Avatar
3175 příspěvků moje polička 10. října 2016 10:14
Reakce na Malvin:

Možná byste, co se týká 3D programů, mohla zkusit Sketch up.

Jen, pokud jste v takovém programu nikdy nepracovala, připravte se na to, že vám bude chvíli trvat se s ním naučit pracovat a výsledné obrázky budou opravdu jenom pro představu rozmístění hmoty v prostoru.

Online nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 10. října 2016 10:14

krásné koupelnové inspirace... já snad začnu toužit po rekonstrukci :-)