design a architektura

09. října 2016 22:17
Offline Lamicka
Avatar
13347 příspěvků moje polička 11. října 2016 15:27
Reakce na Potrefenáhusa:

Nojo, to jsem cela ja... Neustale premyslim, jak se co bude udrzovat :-). Manzel chtel do koupelny male oblazky, ktere jsme posbirali ruzne po plazich. Neco jako v odkazu. Ja si hned predstavila, jak drhnu kazdy tyden tunu kamene :-D.

http://cdn.decoist.com/wp-content/uploads/2015/11/Half-wall-in-natural-stone-and-pebbles-on-the-floor-turn-the-the-small-bathroom-into-a-relaxing-hub.jpg

My mame male bile dlazdice v koupelne na chalupe, takove ty klasicke ceske 15x15 a nemam tam problem. Tvrda voda tam neni, tak to setru, prelestim, hotovo. 

Offline Lamicka
Avatar
13347 příspěvků moje polička 11. října 2016 15:27

Sakryš. Prosím, jak se vkládají obrázky z odkazu? 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33681 příspěvků moje polička 11. října 2016 15:29
Reakce na Lamicka:

tak tohle fakt snad jednou za čas vyvézt, vyhodit a vyměnit :-D

Ale jinak se dělá taková oblázková dlažba myslím

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33681 příspěvků moje polička 11. října 2016 15:30
Reakce na Lamicka:

stejně jako normální obrázek - ikona na liště a tam vložit odkaz do políčka zdroj

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 11. října 2016 17:21
Reakce na Lamicka:

Mozaika je v pohode, horšie je to s bielou podlahou, ma tu od začiatku tých krásnych bielych kúpeľní svrbí ruka to napísať.

Paradoxne to nebol problém, kým boli deti malé, to každý večer pri kúpaní preletela celou kúpeľňou taká tsunami, že bola roky bieloskvúca, zato teraz, keď sú už veľké a opatrnejšie, tak sa paradoxne zanáša, lebo sa našlape len po vlhkom, to rýchlo zaschne a je to trošku problém udržovať.

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 11. října 2016 17:28
Reakce na Potrefenáhusa:

Nie toto, ale normálne "oblázky" mám v druhej kúpeľni, ale nie na zemi, ale niesto dekoračného pásu. Dá sa to kúpiť normálne na sieťke ako mozaika a podobne sa to aj lepí.

dusty
Avatar
11. října 2016 18:52
Reakce na Lamicka:

 My sme kúpeľne rekonštruovali pred dvomi rokmi a do hornej som za vaňu a priečelie vane nechala urobiť takýto pás s "oblázky", sama som ich bola vyberať na štrkoviskách pri Senci. Som si predstavovala, ako to budem kombinovať s mušľami, sukulentmi a bohvie čím. Nadšenie mi vydržalo rok, ked na to padá voda a para, tak to tak matnie, furt to treba leštiť,  našla som tom dokonca aj pleseň - toto leto som to odstránila a nechala tam nalepiť dlaždice. Ľahko sa to udržiava a môžeš si tam položiť aj pohár so šampáňom, alebo šálku s kávou, ja totiž niekedy pijem kávu vo vani.

Kúpeľna má farbu bielej kávy plus kávový dekoračný pás, bielu hranatú sanitu a biele skrinky pod umývadlo a závesné skrínky. Podlahu máme tmavohnedú, bielu ani za boha, predchádzajúca bola bledomodrá.

Dolná je v zelenej kombinácii - svetlozelené obkladačky s dekoračným pásom obkladačiek  s mušličkami, podlaha zelená, o dva stupne tmavšia ako steny. 

Offline Lola
Avatar
97 příspěvků moje polička 11. října 2016 19:03
Reakce na dusty:

Ano, přesně tak: moji synové mají svou koupelnu v "indiánském" ladění a mají tam aranžmá z několika vlastnoručně nalezených kamenů a pokroucené suché větve. Tři kameny a větev osprchujete (případně vyměníte) velice jednoduše, ovšem ty oblázky, jakkoli jsou krásné, vydrží krásné opravdu jen na obrázku.  

Offline nellielovett
Avatar
5486 příspěvků moje polička 11. října 2016 19:07
Reakce na Lamicka:

Vložené foto byla jen inspirace. Obklady jsem brala 15x15, myslím.

dusty
Avatar
11. října 2016 19:14
Reakce na Lola:

Presne. Potom to vyzerá ako zabudnutý stavebný odpad.

Offline 0zero7
Avatar
10779 příspěvků moje polička 11. října 2016 23:04
Reakce na nellielovett:

To zni super, date prosim fotku jak bude hotovo? Uplne se na tu podlahu tesim!

Offline 0zero7
Avatar
10779 příspěvků moje polička 11. října 2016 23:06

potrefenahusa - ty koberce vypadaj zajimave, do urcityho typu interieru se to hodi paradne! K vam jak delany :)

Offline 0zero7
Avatar
10779 příspěvků moje polička 11. října 2016 23:25
Reakce na Lola:

nasla jsem fotku koupenly, myslel ajsem zhruba nejakou takovou neutralni barvu, myslim, ze je to prijemne a neokouka se to. Ja bych teda radsi mela bilou ze, ale i tohle se mi libi. Snesla bych to bez toho pruhu ze sklenene mozaiky, ale zas nebudu vymrcovat, ze jo.

Offline 0zero7
Avatar
10779 příspěvků moje polička 11. října 2016 23:40

Jeste to tady trochu zaplevelim, mistni esteti, jak se divate na takovy ty zarovicky, retezy, svetylka, nebo jak se tomu nadava. Ja to mela, pak jsem to sundala, ted jsem to zkusmo na naovym zase povesila, libi se mi teda jenom ty bily. Je to des a nebo ok? Me se to teda pozdava, ale jsem subjektivni, co se tyce svetla je to prijemne, nectu pri tom teda, mam i lampu vedle postele. Omlouvam se za rozestlano, zrovna jsem se chystala tam vletet.

A jeste pridam obyvak ted v pondeli, strasne si rochnim kolik mi tam jde slunicka, cely den, ze az ja magor na svetlo, jsem musela zatahnout zaluzii, abych videla na tenhle web. Kabely roztahany jsou od laptopu, zdejsi aktivita me donutila ho vytahnout po sto letech.

Offline Lilly_Ku
Avatar
4127 příspěvků moje polička 11. října 2016 23:48
Reakce na Potrefenáhusa:

OT: Tys byla v Diyarbakiru? to jsou slusne konciny, to by me nenapadlo .. :) ja byla minuly rok ve vanu a v hakkari navstivit kamaradku, tedy na mistni pomery kousek odtamtud a koberec jsem si malem privezla taky :D

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33681 příspěvků moje polička 12. října 2016 00:01
Reakce na 0zero7:

Já mám žárovky ráda, přijde mi to hezký, takový romantický a je to příjemný. Jednou jsem si koupila omylem barevný, který mi do tý doby přišly strašný a taky dobrý, ale ty si schovávám na vánoce, mám s nima obmotanou kredenc, ale jindy je nepoužívám. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33681 příspěvků moje polička 12. října 2016 00:06
Reakce na Lilly_Ku:

no jo. I ve Vanu a u Vanu. Už je to ale taky hezkých pár let. 

Offline Lilly_Ku
Avatar
4127 příspěvků moje polička 12. října 2016 00:10
Reakce na Potrefenáhusa:

Ses dobra, ze sis to zorganizovala. se tenkrat upejpala i kdyz mi ho ta kamoska opetovane nabizela, cela ta doprava se mi zdala komplikovana, a jak by se mi ted hodil do bytu. No nic :)

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33681 příspěvků moje polička 12. října 2016 00:18
Reakce na Lilly_Ku:

no on je docela malej a byl tenkrát novej, to ten arménskej je větší a s tim teda byla větší starost, na ten jsem sháněla i potvrzení, protože se nesmí vyvážet ze země koberce starší než, teď nevím přesně, myslím 70 let.  Ale byla jsem odhodlaná :-D 

(Není to teda žádnej uměleckej kus, je takovej dost jednoduchej, ale na nějakej ultrašpek jsem neměla peníze :-D )

Offline 0zero7
Avatar
10779 příspěvků moje polička 12. října 2016 00:24
Reakce na Potrefenáhusa:

Ja je chci videt prosim! Zni to super. Zarovky zatim necham, doufam, ze tu nekdo neomdli. mam loznici nebarevnou, jen neutral, tak myslim, ze se to snese, uvidime, jestli se nekdo jeste vyjadri :) trena Lion, pardon Jinx hehe