design a architektura

09. října 2016 22:17
Offline 0zero7
Avatar
10770 příspěvků moje polička 10. října 2016 06:56

a jednu barevnou at nezeru 

Offline 0zero7
Avatar
10770 příspěvků moje polička 10. října 2016 06:57

Muze za to prosim Potrefenahusa, jsem si neprozretelne otevrela pintrest na pocitaci, doted jen na mobilu, slusnej mor toto

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 10. října 2016 07:01
Reakce na Potrefenáhusa:

...ách, další závislačka na pinterestu.?...

A Ozero7 taky...

Jsem rada, ze tu jsou "Pražané, co mi rozumějí..."

Offline Malvin
Avatar
1026 příspěvků moje polička 10. října 2016 07:38

Příští rok se stěhuji do nového a konečně vlastního (pominu-li, kolik toho ještě dlužím bance). Zatím přemýšlím nad zařízením a "duchem" bytu. Udělala jsem si papírový plán a vystříhávam si rozměry nábytku aj. Ale není to ono. Vím, že existují programy, které se dají zdarma stáhnout, ve kterých si můžete navrhovat. Nemáte někdo něco odzkoušeno? Prosím o jednoduché=intuitivní ovládání, pěkné barvy. 

Offline 0zero7
Avatar
10770 příspěvků moje polička 10. října 2016 07:54
Reakce na Malvin:

A Jaky styl se vam libi? Zadnej software teda neznam. Ale Urcite se nekdo najde. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33606 příspěvků moje polička 10. října 2016 07:54
Reakce na 0zero7:

Koupelny krásný!!!

Tak já mám dojem, že vkus se vyvíjí a i docela tříbí spolu s nakoukaným materiálem, já to vidím i s těma hadrama, jak teď nosím věci, u kterých mi ještě před pár lety přišlo, že fakt nikdy...

Offline 0zero7
Avatar
10770 příspěvků moje polička 10. října 2016 07:56
Reakce na Potrefenáhusa:

Co treba? V jakym smeru ze ne? Ze jako vystredni?

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33606 příspěvků moje polička 10. října 2016 08:01
Reakce na Malvin:

já znám od vidění archicad, a to rozhodně nechcete, obdivuju všechny, co se s tím naučí, ale to je fakt pro profíky.

Jinak mně se nejvíc fakt osvědčil papír a barevný čtverečky, jenže já si to stejně nepředstavím, dokud to nevidím fyzicky, a na to mi nestačí ani ten archicad, ale aspoň člověk vidí, že sem se mu sedačka vedle stolu teda fakt nevejde.

A na kuchyň mi přijde dobrej plánovač Ikea, ale je to taky trochu k vzteku :-D

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33606 příspěvků moje polička 10. října 2016 08:07
Reakce na 0zero7:

no já jsem třeba dost odmítala slim džíny nebo mrkváčovitý boyfriendy, jelikož jsem módu 80's ještě zažila na vlastní kůži a přišlo mi to hrozný. A teď mi ty moje starý džíny (rovný, ale širší) přijdou jako strašný retro a vůbec se v tom necítím. 

Nebo chelsea boty se mi nejdřív moc nelíbily, přišly mi strašně pánský a celý takový divný a špičatý, a teď se mi zdaj jako jedny z nej bot. Tomsky mi přišly hrozný, jak zafačovaná noha a jaký jsou super

Offline Malvin
Avatar
1026 příspěvků moje polička 10. října 2016 08:09
Reakce na 0zero7:

A Jaky styl se vam libi? Zadnej software teda neznam. Ale Urcite se nekdo najde. 

Svoji představu mám. A spolu se asi neshodneme , neb bílý interiér se mi líbí jen na obrázku. Potřebuji k životu barvy. Ložnice bude ve starorůžové a k tomu uvažuji o doplňkové barvě zlaté nebo šedomodré. Na stěnu za postel chci tapetu, tak bude záležet, jakou vyberu, jaké doplňkové baryv tam převládnou. A v obyváku s kuchyní bude hlavní barva světle hnědá. Tady to finální řešení ještě hledám. 

Offline Lola
Avatar
97 příspěvků moje polička 10. října 2016 08:14
Reakce na 0zero7:

Ja myslim, ze neni, kdyz clovek vezme v potaz, kolik casu tam stravi, je to minimalne tak dulezity jako kuchyn. Jakou planujete? Jsem strasne zvedava! 

Určitě chci vyměnit všechnu keramiku a baterie + sprchovou zástěnu. Nad obklady váhám: máme je laděné do jemné pastelové starorůžové, a s bílými a černými doplňky to dělá takový japonský dojem. Ty postované bílé koupelny se mi velice líbí, ale tady je brutálně tvrdá voda, co dělá nánosy vodního kamene úplně všude 

A jelikož se to nikdy nedá vyčistit úplně dokonale, tak zatímco ten růžový vodní kámen v tom slušně zanikne, na bílých se bojím, že by to za chvíli vypadalo silně jetě. Takže zatím zastávám jasný a nekompromisní postoj, že nevím co chci, ale nedám pokoj, dokud to nedostanu!

Offline 0zero7
Avatar
10770 příspěvků moje polička 10. října 2016 08:14
Reakce na Potrefenáhusa:

Aha. Jj. To uplne chapu. Ja jsem byla vzdycky Spis ten progresivni tlacic Veci co prejdou casem z extravagance do normalu. V Evrope teda. Tady je to strasne casual :)

oooh. Videla jsem krasny spicaty Chelsea trochu na podpatku. Musela jsem odejit!!

Offline Bledule
Avatar
4685 příspěvků moje polička 10. října 2016 08:15
Reakce na 0zero7:

Koupelny krásné, takový čisté a lehké. Hrozně se mi líbí ty bílé obdelníkové kachličky.

Jen u té první fotky se mi nelíbí ta samostatně stojící vana. Teda ona samotná je krásná, ale je pod ní taková malá škvírka, takže mám pocit, že se pod ní bude držet voda a špína.

Ovšem ty opletené taburety, to je něco!

Offline 0zero7
Avatar
10770 příspěvků moje polička 10. října 2016 08:17
Reakce na Malvin:

Jasne. Libit se to musi vam! A myslim, ze barvy jsou Fajn a daji se udelat suprove. Me se Moc bile zda sterilni pak UZ taky. Potrebuju TED domu novy koberec a police. Koberec vzor cerno bily a police cerne. Mam MOC bile momentalne :)

Offline Bledule
Avatar
4685 příspěvků moje polička 10. října 2016 08:18

Jedna česká inspirace.

Offline Malvin
Avatar
1026 příspěvků moje polička 10. října 2016 08:19
Reakce na Potrefenáhusa:

já znám od vidění archicad, a to rozhodně nechcete, obdivuju všechny, co se s tím naučí, ale to je fakt pro profíky.

Jinak mně se nejvíc fakt osvědčil papír a barevný čtverečky, jenže já si to stejně nepředstavím, dokud to nevidím fyzicky, a na to mi nestačí ani ten archicad, ale aspoň člověk vidí, že sem se mu sedačka vedle stolu teda fakt nevejde.

A na kuchyň mi přijde dobrej plánovač Ikea, ale je to taky trochu k vzteku :-D

Tak zůstávám u svého archaického postupu, papír, nůžky. Jen nakoupím barevné papíry.

Offline 0zero7
Avatar
10770 příspěvků moje polička 10. října 2016 08:20
Reakce na Lola:

To mam Taky!!! Ruzovej vodni kamen. Zmetek! Mam bilou kuchyn a tam cajk. V koupelne ve sprse jsem mela bily kachlicky v minulym byte a dobry. Co nejaka seda? To ma ted a je to celkem ok. Zitra vyfotim. 

To by se mi libilo v kombinaci se stredne svetlym drevem. 

Offline 0zero7
Avatar
10770 příspěvků moje polička 10. října 2016 08:22
Reakce na Bledule:

Ta taburetova koupelna je mega! Krasny ty francouzsky okna. 

Bily subway tile kachlicky mam v kuchyni a jsou super :)

Offline Bledule
Avatar
4685 příspěvků moje polička 10. října 2016 08:50
Reakce na Malvin:

Kdysi dávno jsem taky stříhala čtverečky a obdelníčky. Pak jsem postoupila a vytvořila jsem zjednodušený papírový 3D model obýváku. Byla to děsná piplačka, ale já jsem taková hračička.  

Výhodou 3D modelu je, že vidíte nejen jestli to tam vleze, ale jak to bude každý kus vypadat v prostoru, dřív ,než začnete šoupat s těžkým nábytkem.

Nezkoušela jste Sweet home 3D? Neviděla jsem, jak vypadá, ani jak se s ním pracuje ale dá se stáhnout free. Já mám starší vezi 3D Architect, ale není zdarma. Já, naprostý laik jsem se s tím naučila pracovat docela rychle.

Offline Bledule
Avatar
4685 příspěvků moje polička 10. října 2016 08:56
Reakce na 0zero7:

Myslím, že je větší, než náš obývák. V takhle velké koupelně bych se asi cítila divně, tak jako zranitelně. Asi jsem moc přivyklá té naší 140x120cm.