design a architektura

09. října 2016 22:17
Offline andulka01
Avatar
10695 příspěvků moje polička 26. března 2019 22:22

Potrefenáhusa jo, a zároveň se seberealizovat. Si útěkem z města nepředstavujeme vstávat ve čtyři a jít podojit v kravíně (kterej neni náš), že... Všechny to tak trochu vidíme s těma měděnejma hrncema a úrodou meruněk v zlatavém světle ideální vesnický kuchyně, no.

Omlouvám se za dehonestaci venkovského snu. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33722 příspěvků moje polička 27. března 2019 06:23

andulka01 a tak nevim, zas ty seberealizace jsou ruzny, já třeba pracovně nijak zvlášť ambiciózní nejsem, nepracovat zrovna tam, kde pracuju, delala bych to klidně i na maloměstě, pokud bych to místo teda sehnala, což je ten dost zásadní problém. Ale moct dělat z domova, tak pohoda. 

Já vlastne nemám moc ambice ani s tou zahradou a potenciální chovaný zvirata bych nemohla zabíjet, takže to nepřipadá v úvahu. Asi mi na ten venkovskej sen stacej muskaty ve voknech...někdo v okolí tu má páva a v létě se ten řev nese hodne do dálky. 

Spis mi přijde obecně blby, jak jsou ty malý města takový chciply a možnosti zaměstnání omezeny. My tu nemáme krom zoufalý ošklivý cukrarny ani místo, kde by si mohl dat člověk dobry kafe...

Offline Bledule
Avatar
4686 příspěvků moje polička 27. března 2019 07:17

Objevila jsem byt Addamsových.  Musím přiznat, že se mi docela líbí kuchyň a ty sklěněné dveře. Nejhorší jsou ta plastová okna, ale s tím asi majitelé nemohli nic dělat.

Offline Sweet Potato
Avatar
34829 příspěvků moje polička 27. března 2019 08:01

Bledule  Dětský pokoj teda budou muset ještě doladit, takhle by to nešlo

Offline Bledule
Avatar
4686 příspěvků moje polička 27. března 2019 08:07

Sweet Potato A ještě to povlečení na posteli.

Offline Bledule
Avatar
4686 příspěvků moje polička 27. března 2019 08:10

Zajímavě řešená koupelna.

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 27. března 2019 08:20

andulka01 já to tak rozhodně nevidím  mě by tam nikdo nedostal ani za nic... ale nikomu to zase neberu ...

Offline dynda
Avatar
7262 příspěvků moje polička 27. března 2019 08:22

Bledule 

Addamsovi asi zabili docela zajímavý prostor...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 27. března 2019 08:25

andulka01 vsechny urcite ne

i kdyz pravda lehce zavidim tem lidem, kteri tam skutecne ziji - maji rodinu, pratele a praci. bez toho to nejde. a pokud to tak funguje, je ten zivot prece jen v jinem rytmu, i kdyz ty rozdily se cim dal vic stiraji.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 27. března 2019 08:26

Bledule mne se u addamsovyvh docela libi bydlet bych v tom nemohla teda:-)

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 27. března 2019 08:27

Českej venkov mě teda neláká, bavily-li bychom se o Itálii, tam bych věděla kam se vrtnout!

Online stes
Avatar
7353 příspěvků moje polička 27. března 2019 08:54

Bledule Tohle není jenom byt. Tohle je přepych, nejvyšší standard a životní styl, který si obvykle dopřávají jen známé celebrity a úspěšní majitelé firem. A Vy teď máte naprosto unikátní časově omezenou příležitost, získat tento luxusní byt jenom pro sebe. Jako své sídlo a přepych v kulturním srdci ostravského dění. 

 

Online stes
Avatar
7353 příspěvků moje polička 27. března 2019 08:54

zdojený příspěvek

 

Online stes
Avatar
7353 příspěvků moje polička 27. března 2019 08:55

Tak drahý to asi bylo..ale to je asi tak vše.

Offline Bledule
Avatar
4686 příspěvků moje polička 27. března 2019 09:02

stes ZDOJENÝ

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33722 příspěvků moje polička 27. března 2019 09:17

andulka01 vsechny urcite ne

i kdyz pravda lehce zavidim tem lidem, kteri tam skutecne ziji - maji rodinu, pratele a praci. bez toho to nejde. a pokud to tak funguje, je ten zivot prece jen v jinem rytmu, i kdyz ty rozdily se cim dal vic stiraji.

​obávám se, že to se tam ale člověk musí narodit....jinak je pro pražskou kavárnu celkem obtížný držet hubu a krok (a zdržet se i ksichtů)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 27. března 2019 09:19

Potrefenáhusa no vzdyt to pisu (mit tam rodinu=narodit se tam)

Offline andulka01
Avatar
10695 příspěvků moje polička 27. března 2019 09:32

Potrefenáhusa Obdivuju všechny, kteří to dokážou. Jen jsem si vyzkoušela, že bydlet plnohodnotně (s přáteli, vazbami na tu vesnici, s místní kulturou) a zároveň dojíždět do města za prací je dost mazec. Já to nezvládla, Praha mi strašně chyběla a mimo Prahu je moje profese fakt blbě placená (a na ičo prostě nemám koule, no). A teda taky k tomu hodně přispěla atmosféra mezi lidmi na vsi - žádná sousedská idylka a pokec na návsi. Novostavbaře nemaj rádi, čemuž se ani moc nedivim. A ta konkrétní ves samotná je prostě hnusná, to přiznávají i místní.

Jsou asi maloměsta, která si dovedu představit na žití, i jsem o tom v poslední době velmi vážně uvažovala. Ale přesně - sehnat tam práci v oboru je téměř nemožné. A to i když žádný zásadní ambice nemám.

Online stes
Avatar
7353 příspěvků moje polička 27. března 2019 09:33

Bledule šiš no jo

Offline Lamicka
Avatar
13349 příspěvků moje polička 27. března 2019 09:36
Reakce na Potrefenáhusa:

A nás třeba se stromem trochu prudí soused, ze mu stini okno, jsou kupodivu lidi, co maj to vedro v létě rádi...

​treba jsou to lidi, co maji radi svetlo  my tohle neresimu u domu (chalupa), ale v byte ve meste, kde mame pred oknem obrovskou lipu, ktera v lete brutalne pachne (to fakt uz neni vune), pul roku je z ni bordel, v lete mame v byte tmu... jak lipy miluju, tak tuhle bych porazila hned.