design a architektura

09. října 2016 22:17
Online Potrefenáhusa
Avatar
33722 příspěvků moje polička 27. března 2019 09:40

andulka01 taky proto jsem psala, že nechápu, proč si někdo postaví hnusnou novostavbu na kraji hnusný vesnice na hnusným pozemku. My bydlíme v normální starší zástavbě uprostřed malýho města (takže zároveň na jeho konci, haha) a sousedský vztahy máme dobrý (včetně výletů, grilování a hospod, akorát teda je to spíš taková chlapská záležitost, já se moc nehrnu :-))

Mně teda intenzivně sere asi jen to dojíždění, že musim ty pražský akce fakt plánovat, ale zas třeba léto s dlouhejma večerma a procházky s čoklama v polích jsou boží. Nehledě na zrzavýho bytovýho tlustoprda, kterej vyráží do víru maloměsta, sotva se trochu setmí a nosí jednu myš za druhou. 

Online Janulik03
Avatar
16694 příspěvků moje polička 27. března 2019 09:41
Reakce na andulka01:

Potrefenáhusa jo, a zároveň se seberealizovat. Si útěkem z města nepředstavujeme vstávat ve čtyři a jít podojit v kravíně (kterej neni náš), že... Všechny to tak trochu vidíme s těma měděnejma hrncema a úrodou meruněk v zlatavém světle ideální vesnický kuchyně, no.

Omlouvám se za dehonestaci venkovského snu. 

​dedina nebol moj sen, ale niekedy sa to tak vyvrbí. 

Nie je síce velkomesto na dohlad, ale cca hodina autom, najbližšie mesto je 7 minut autom. 

 

Online Potrefenáhusa
Avatar
33722 příspěvků moje polička 27. března 2019 09:42

Lamicka asi se nedokážu vžít, mně přijdou stromy před okny krásný, v Praze jsme mívali krásnej velikej kaštan, sousedi ho porazili a teď tam praží nonstop slunce do oken a jako bonus výhled asi do 200 jiných bytů...

Online Potrefenáhusa
Avatar
33722 příspěvků moje polička 27. března 2019 09:43
Reakce na Janulik03:

​dedina nebol moj sen, ale niekedy sa to tak vyvrbí. 

​tak 

Offline Isca
Avatar
4455 příspěvků moje polička 27. března 2019 10:12

Sweet Potato Ale náhodou ten medvěd číhající pod černou postýlkou má něco do sebe :-) 

Offline Lamicka
Avatar
13349 příspěvků moje polička 27. března 2019 10:18

Potrefenáhusa kdyz my tam mame takovou tmu, ze si v lete kolikrat musim rozsvitit. Pred okny do vnitrobloku mame taky velky strom, ale jak je tam loznice, tak mi to nevadi. Ve vnitrobloku mame obrovske stromy, je to nadhera, ale strasi nas, ze jsou v havarijnim stavu a budou se muset pokacet :( ale vzhledem k tomu, ze vnitroblok vlastni asi 70 lidi, tak se nikdy na nicem neshodnou a zahradu financujeme a opecovavame svepomoci my, kteri tam chodime s detmi, tak k tomu asi nikdy nedojde. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34829 příspěvků moje polička 27. března 2019 10:19

Isca 

I trampolína je pěkně do barvy.

A dobrý je ten detail sady nožů: ”To máš na bratra? Vem si větší.”

Offline Isca
Avatar
4455 příspěvků moje polička 27. března 2019 10:24

Sweet Potato Jo, nože se tam tak pěkně nabízejí:-)

Offline andulka01
Avatar
10695 příspěvků moje polička 27. března 2019 11:12

Potrefenáhusa Tak teda žádnej tlustoprd už to dávno není :-) Atletickej, dobře stavěnej a úplně boží 

Offline Magráta
Avatar
7771 příspěvků moje polička 27. března 2019 12:17

Janulik03 to je u tebe? to je idylka! nádhera

já si na moje starý kolena asi umím představit, že žiju někde na Šumavě (nebo v Pohoří na Šumavě v Novohradských horách, i když tam je asi moc velký klid), ale bez dojíždění do práce do nějakýho města (takže stát se rentiérem nebo pořídit penzion)... ale asi ne v úplným stáří (doktoři daleko atp...)

Online Janulik03
Avatar
16694 příspěvků moje polička 27. března 2019 12:27

Magráta ano a pestujem levandulu na sirupy a suším rajčiny, len tie medené hrnce nemám, no 

Offline Samantha
Avatar
1754 příspěvků moje polička 27. března 2019 13:16

Janulik03 

No jo, v létě idylka... Ale co sníh v zimě ? 

Online Janulik03
Avatar
16694 příspěvků moje polička 27. března 2019 13:24

Samantha pche!  

a pohľad na našu dedinu z rozhladne

Offline Samantha
Avatar
1754 příspěvků moje polička 27. března 2019 13:25

Janulik03 

 A teď ještě do toho sněhu vylez  Pche

Online Janulik03
Avatar
16694 příspěvků moje polička 27. března 2019 13:28

Samantha nooo po tejto zime chlapi kupuju snežnú frezu.   Ale zas sa možme sankovat rovno vo dvore. Len Elza teda moc nadšená nie je zo zimy. 

Offline slniecko admin
Avatar
17583 příspěvků moje polička 27. března 2019 13:28

Janulik03 tak, ale tam kde bývaš ty, to je mimoriadne krásny kraj....

Online Janulik03
Avatar
16694 příspěvků moje polička 27. března 2019 13:29

slniecko no jo, ale tvrdý. 

Offline Samantha
Avatar
1754 příspěvků moje polička 27. března 2019 13:47

Janulik03 Ale krásný...

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 27. března 2019 13:52
Reakce na Potrefenáhusa:

Spis mi přijde obecně blby, jak jsou ty malý města takový chciply a možnosti zaměstnání omezeny. My tu nemáme krom zoufalý ošklivý cukrarny ani místo, kde by si mohl dat člověk dobry kafe...

​Tohle mi nejde do hlavy, sorry - ještě píšeš že dobrovolně by sis to místo nevybrala... to tě tam vezli svázanou do kozelce a doteď máš řetěz dosahující maximálně mezi sporák a dřez?  

Já myslela že ses přestěhovala schválně (ráda), a vždycky jsem se divila vzhledem k práci v Praze -  totiž to dojíždění by mi asi vadilo úplně nejvíc. Je to strašnýho promrhanýho času, kterej člověk může strávit daleko příjemnějc...třeba na gauči...  Dva tři roky zpátky jsem chvilku o něčem podobným přemejšlela, ale pak jsem si představila, že takhle jezdím denně a nejen na vejlet, a bylo po přemejšlení!

No prostě jen uvažuju, proč se stěhovat někam do prdelákova, když si pak musim stěžovat 

Online Potrefenáhusa
Avatar
33722 příspěvků moje polička 27. března 2019 14:01

barbucha hele a kde píšu, že bych si to dobrovolně nevybrala, to fakt někde píšu?????

a tak já jsem se nestěhovala do vzduchoprázdna, ale za někym a když mám volit mezi životem na pražským gauči a prdelákovem s přídavkem navíc, beru prostě ten prdelákov 

a doufám, že to nevyznělo jako stěžování, mě sere jen to dojíždění, jako pro pražskýho povaleče je ten venkov fakt trochu náročnej, ale chce to prostě nějakej ten benefit navíc  :-))