design a architektura

09. října 2016 22:17
Offline rozarka
Avatar
3978 příspěvků moje polička 26. března 2019 11:45

Potrefenáhusa Myslím ty prvky,který jsou jakože zdobné. Kulatá okýnka u dveří,frézovaná dvířka u linky,plus úchyty..Strop mi v těch vlnách přijde hrozně těžký. Možná to na fotkách vypadá,jako by byl hrozně nízko. Zajímalo by mě,jaký to má vliv na akustiku v místnosti.

Offline brrr
Avatar
10015 příspěvků moje polička 26. března 2019 13:14

Poslední dva dny trávím pojížděním po příměstských oblastech Ostravy. To je šílené, co jsou si lidé schopni postavit, ale mnohem šílenější je kde. Představuju si, jak lidé šetří, aby si pak postavili nějaký domeček pár metrů od čtyřproudovky nebo skládky,...

Offline Garfie
Avatar
23936 příspěvků moje polička 26. března 2019 18:10

brrr Vidíš, to já si vždycky řeknu-takové hezké bydlení a chudákům tady časem vyrostla čtyřproudovka nebo skládka...:-) že by to mohlo být naopak mě nikdy nenapadlo. 

Offline brrr
Avatar
10015 příspěvků moje polička 26. března 2019 18:43
Mi to teď přijde do očí bijící, všude rozlezlé katalogové domečky v místech, kde by je člověk nečekal. Mám pocit, že v těch příměstských oblastech už dávno došly parcely. A další věc je fakt, že ti lidi moc netuší, co vlastně s tím pozemkem, takže to bývá plot potaženy takovou tou zelenou plachtou, trampolína (bazény jsou ještě schované), občas keříček.Žádné stromy, kytka, záhony, vlastně pusto.
Offline Garfie
Avatar
23936 příspěvků moje polička 26. března 2019 20:13

brrr Aha, tak já spíš mluvím o té staré zástavbě, která je často na neobvyklých místech. S tímto se moc nesetkávám, ale těmi "novostavbovými" zahradami ála park dost trpím :-) A když jezdíme ke tchýni, za jednou vesnicí je takový úplně typický dům-bungalov jako popisuješ, stojí doslova uprostřed pole, nic kolem není, ani jediný strom, vůbec nic, jsou tam jako na dlani, vždycky si říkám, kdo tam asi žije a proč.

Offline andulka01
Avatar
10695 příspěvků moje polička 26. března 2019 21:02

brrr No splnili si sen o vlastním domku. Oba vyrostli v paneláku, makaj ve městě, aby vydělali na hypotéku. Do domku přijížděj večer, mají dvě auta aby to aspoň trochu zvládali (takže daj ještě tak osmičku měsíčně za phm), k tomu víkendy s přáteli v jejich sociální bublině. Na zahradu čas není, bohužel většinou ani nevědí co s tou zahradou dělat. Žila jsem v tomhle režimu dost dlouho, zahradu, i když jsem se fakt snažila, jsem za dvanáct let nedokázala dák dohromady. 40 km od Prahy, což je vlastně teď blízko, ale je to prostě hoďka tam a zase hoďka zpět.

Online Potrefenáhusa
Avatar
33721 příspěvků moje polička 26. března 2019 21:08

andulka01 no akorát furt mi je divny, proč si v tom daným městě ty lidi nekoupej za stejný prachy domek v zástavbě, cena asi o dost nižší a kvalita bydleni imho nesrovnatelně lepší 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 26. března 2019 21:09

andulka01 je to jak píšeš, ale hodně mě překvapuje že si tohle postaví i místní, ne "naplaveniny".. bungalov uprostřed čtvercového pozemku, okolo trávník orámovaný tújkama, bazén vedle silnice. časem tam začnou stejně přistavovat různé boudy a sázet rajčata jak jsou zvyklí...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 26. března 2019 21:11

Potrefenáhusa myslím, že "domek v zástavbě" bude mít nižší cenu leda v případě, že ještě jednou tolik vydáš za rekonstrukci, aby byl "jak novej", ne?

jinak já jsem za řadovku ráda, ty čtverečky v čtverečku nesnášim, ale zas na druhou stranu se sousedama to máme stejně jak v paneláku...

Offline Mrakoplas
Avatar
8806 příspěvků moje polička 26. března 2019 21:15

Ja sa hlavne cudujem, ze im tam nechybaju stromy. Zo vsetkych novostavieb v nasom meste, ktore som pei kocikovani presla skrz, ma jedna! zasadeny strom (nie tuje). Akoby tym ludom tie stromy vobec nechybali, ja to fakt nechapem.

Online Potrefenáhusa
Avatar
33721 příspěvků moje polička 26. března 2019 21:18

viktorka_od splavu hele nevim prave, my jezdime domu kolem takový zoufalosti sousedním městem prave taky mezi železniční trati, vypadovkou a polem a je to fakt peklo pekel, okolí i příroda hnusny jak pr*el (příroda není).

a co, tak starší domy nemusej bejt hrozny, holt mas nějakou dobu zalepenou vanu laminatem na lodě a tak co! Mne teda fakt především se*e to dojizdeni, to bych si dobrovolně nikdy nevybrala. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 26. března 2019 21:22

Potrefenáhusa já už si střihla ledacos, stěhovala jsem se asi milionkrát a za město už nikdy, nikdy, nikdy.. fakt tě lituju

Offline continuity
Avatar
33679 příspěvků moje polička 26. března 2019 21:23

Potrefenáhusa radovky u nas v zastavbe stoji asi 2x tolik nez ctverecek v ctverecku za mestem, navic clovek musi vrazit nejaky peniz do rekonstrukce. 

Mrakoplas ono hlavne zahrada, ktera se ma vypestovat na stavenisti, vyzaduje dlouhodobe planovani v radu let a opravdu dobre to zacne vypadat za dlouho (pokud to toho clovek nechce vrazit majland za vzrostle stromy) a spousta lidi takto dlouhodobeho planovani vubec neni schopna. 

Online Potrefenáhusa
Avatar
33721 příspěvků moje polička 26. března 2019 21:23

viktorka_od splavu a tak vono to je ve městě....jen holt ne v tom správným městě ... :-)

Online Potrefenáhusa
Avatar
33721 příspěvků moje polička 26. března 2019 21:30

A nás třeba se stromem trochu prudí soused, ze mu stini okno, jsou kupodivu lidi, co maj to vedro v létě rádi...

Online Potrefenáhusa
Avatar
33721 příspěvků moje polička 26. března 2019 21:34

continuity vono ty ceny asi jak kde, jak má člověk stesti i na co narazí, pro mě by asi ta novostavba na poli byla k nepreziti, kamaradka takhle bydlela nějakou dobu v řadový pidinovostavbe v hostivicich a bylo to strašný bydleni, vsechno nekvalitní plastovej aušus, byt malinkej, podkroví ve zkoseny střeše, od obou sousedů slyšet každý slovo 

Offline andulka01
Avatar
10695 příspěvků moje polička 26. března 2019 21:39

Potrefenáhusa Hele bacha, já vlastně byla chvíli spokojená, (teda nešla jsem z paneláku, to bylo o dost složitější) v domě za městem. Ale ubilo mě právě to dojíždění. Ta nemožnost se vrátit, jak jsem odjela z práce domů, už jsem nemohla jen tak na pivo nebo volejbal, přátelé tomu začali říkat prdelákov a přestali navštěvovat, kontakt nulový jak s Prahou tak s vesnicí. Vykořenění. 

Zas na druhou stranu, vy máte psy, to je docela bonus.

Online Potrefenáhusa
Avatar
33721 příspěvků moje polička 26. března 2019 21:44

andulka01 hlavně kočičku, ta si to užívá mocně  

taky je to teď jiný než ve 20, to už ty kámoši nejsou až tak prioritní jako driv. Prdelakov tomu teda říkám i ja :-)) Dojizdeni vopruz je hroznej, ale ne neresitelnej a spojení do Prahy je i bez auta. Ale já se teda (my všichni) máme v Praze kdyžtak kam vratit.

Offline andulka01
Avatar
10695 příspěvků moje polička 26. března 2019 21:53

Potrefenáhusa Hele kočku nepřipomínat, jo? Kočka je prostě the best. Na vesnici to byla poslední věc co mě tam držela (nekecám, kvůli Fusekli jsem o rok přetahovala). A tak nějak mám pocit, že i exmanžel má těch koček tolik aby si ten dům na venkově sám před sebou obhájil.

Mít se jak a kam vrátit je skvělý. Věřim na to, že ten útěk z města lze udělat, nám se jen holt nepovedl.

Online Potrefenáhusa
Avatar
33721 příspěvků moje polička 26. března 2019 22:13

andulka01 utek z města lze zrealizovat asi jedine sakumprask včetně zaměstnání v místě bydliště (nebo na dálku)