design a architektura

09. října 2016 22:17
Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 18. ledna 2019 09:27

Potrefenáhusa a jak si třeba myješ podlahu? já si na podlahu ještě dovařuju trochu vody v konvici, aby byla opravdu horká.

voda, kterou já potřebuju na sprchování, by teda opařila asi každého. když mám nízký tlak a je zima, zachraňuje mě jedině vařící sprcha :)

Online Potrefenáhusa
Avatar
33833 příspěvků moje polička 18. ledna 2019 09:30
Reakce na Jiná Realita:

Potrefenáhusa a jak si třeba myješ podlahu?

​Ehm...no napustim vodu do kýble a vytřu?

Offline Janulik03
Avatar
16735 příspěvků moje polička 18. ledna 2019 09:32
Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 18. ledna 2019 09:33

Potrefenáhusa dobře, přeformuluju dotaz: jak si v tak v podstatě studené vodě myješ podlahu? 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 18. ledna 2019 09:36

nebo cokoli, přepereš prádlo? nevím, na kolik mám nastavený kotel já, ale přestože snesu opravdu horkou vodu, tak tu nejvíc horkou ne, ale žít bych bez ní nemohla. používám ji na mytí skleněných lustrů, na kilometr čtvereční kachličkových podlah, já vanu nepoužívám, ale pokud se někdo koupe ve vaně, potřebuje na to přece teplejší vodu, než na sprchování, aby nebyla vlažná, ještě než tam vůbec vleze 

edit: prostě se mi zdá, že s vodou, která je nastavená tak, aby nejteplejší měla teplotu na sprchování, bych existovala mnohem méně komfortně, protože bych pořád ohřívala vodu v rychlovarné konvici.

Online Potrefenáhusa
Avatar
33833 příspěvků moje polička 18. ledna 2019 09:40

Jiná Realita prádlo v ruce neperu, proč bych to dělala? kilometry kachličkových podlah teda taky nevlastnim, v pražským bytě je dřevěná dubová podlaha, která se vytírá speciálním mopem s rozprašovačem, na ten zbytek mi nějak přijde, že padesátistupňová voda v kýblu stačí, nemám problém jednou za tejden uvařit konev vody a v tom kýblu to přitunit.

mně to přijde fakt strašně zbytečný a neekonomický, ohřívat pořád vodu na maximum a pak tu ohřátou domíchávat se studenou. To mi fakt přijde lepší si v těch pár případech, kdy potřebuju teplejší, tu vodu uvařit.

 

Online Potrefenáhusa
Avatar
33833 příspěvků moje polička 18. ledna 2019 09:41

Jiná Realita no a v tom je to kouzlo, že když si tu teplotu můžeš nastavit doma, tak si to nastavíš tak, jak ti to vyhovuje a neohříváš vodu zbytečně. Já aby mi tekla imrvere vařicí fakt nepotřebuju, a když, tak stačí otočit knoflíkem

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 18. ledna 2019 09:43

Potrefenáhusa ty se sprchuješ 50° vodou? potom mlčím a nic neříkám. ale tahle teplota už může teda člověku přivodit spáleniny  moje představa byla, že tam máš nastavených tak max. 40 stupňů.

Online Potrefenáhusa
Avatar
33833 příspěvků moje polička 18. ledna 2019 09:44

Jiná Realita tvl, já fakt nevim, mám tak horkou, aby mi nebyla při sprchování zima, což asi 40 nevim, jestli neni málo? A jelikož jsme se tu o tom včera bavili, tak jsem se ptala doma, kolik tam tak asi může bejt?

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 18. ledna 2019 09:48

Potrefenáhusa 

já radši končím debatu o vodě  fakt netuším. jen mi na mysli vytanula ta představa, jak mám na kohoutku při sprchování natočeno úplně doleva, dál to nejde, protože to je max., a vzpomněla jsem si, jak to takhle měli třeba u příbuzných na prázdninách a já jsem jim vždycky mrzla ve sprše, a taky při mytí nádobí, protože to bylo jen takový podle mě vlažný.

doufám, že z toho zas nebude flame na tři strany, nikomu to neberu, nechť si má doma každý jak chce teplou vodu, chtěla jsem se jen zeptat, protože mě to zajímá.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 18. ledna 2019 09:50

Potrefenáhusa 40 je málo, třeba nejteplejší bazén v Szechenyi v Budapešti má 40 st. a jako nic extra, ve vaně teda žádam vyšší teplotu

Online Potrefenáhusa
Avatar
33833 příspěvků moje polička 18. ledna 2019 09:52

Jiná Realita no abych to zopakovala, tak kouzlo je prostě v tom, že si to nastavíš, jak potřebuješ

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 18. ledna 2019 09:53

ale mám k tomu ještě teda takovou perličku (a o není rýpnutí vůči nikomu, pro jistotu, jen vzpomínka díky souvislostem):

příbuzná, kteří doma mají právě takhle nastavenou max. teplotu na kotli, se u nás jednou sprchovala, a když jsem se šla mýt po ní, tekla mi úplně studená voda. protože ona samým nadšením z té úžasně vařící sprchy vyčerpala všechnu horkou vodu 

Online Potrefenáhusa
Avatar
33833 příspěvků moje polička 18. ledna 2019 09:55

Jiná Realita asi má, chudák, někoho, kdo jí to doma škrtí...

Online viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 18. ledna 2019 09:56

radsi uz nic:-)

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 18. ledna 2019 09:56

Potrefenáhusa spíš jí do té doby prostě nepřišlo, že víc horká by jí byla komfortnější. ale fakt to není nic proti tobě ani nikomu, jo 

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 18. ledna 2019 09:57

viktorka_od splavu tys musela přeskočit to o tom otočení knoflíkem... :-)

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 18. ledna 2019 09:57

viktorka_od splavu já jsem strašná hausfrau, taky mám pořád doma plechy, mastné pánve, zadupané chodby, a bez té vařící by se mi špatně žilo, no.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 18. ledna 2019 09:59

nolita jo, prave:-)

Online viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 18. ledna 2019 09:59