design a architektura

09. října 2016 22:17
Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 18. ledna 2019 10:00

nolita hele, ale co znám domácnosti, tak málokdo má doma kotel v pochozí vzdálenosti otočení knoflíkem.

představa, jak běžím do sklepa otočit knoflík pokaždé, když potřebuju teplejší vodu, taky není úplně pohodlná. a já ho nemám ani ve sklepě, ale dokonce ve vedlejší budově  což zas chápu, že až tak to taky má asi promile lidí.

ale tady v okolí to fakt málokdo má tak, jak se teď staví třeba novostavby, že má kotel někde na rohem, na chodbě nebo prostě dost po ruce.

Offline baltik
Avatar
4427 příspěvků moje polička 18. ledna 2019 10:01

Jiná Realita 40 stupnu je malo, kdyz v lete jedeme jen na slunecni ohrev a je zrovna nekolik dnu zatazeno, tak je pro me 40 stupnu na sprchovani nekonfortni, pomalu jako otuzovani, takze maji kotel urcite nastaveny na vic

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 18. ledna 2019 10:01

Jiná Realita myslim, že rozdíl mezi vytřením 30 nebo 60st. vodou je jenom v tvym dobrym pocitu hele

Offline 999
Avatar
17567 příspěvků moje polička 18. ledna 2019 10:03

Je to teda spíš do přiznání, ale nedávno jsem po vzoru Mutziputzi vytřela koupelnu vlhčenejma ubrouskama . Studenejma.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 18. ledna 2019 10:04

999 to je vynález století tydle ubrousky, neni se za co stydět!

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 18. ledna 2019 10:04

může být, co vím já, tak jsou kotle v předsíni nebo koupelně nebo komoře, takže no big deal... (mluvím o bytech i domech) kolikrát za den je potřeba přidat, že by to byl takový problém... nevím no, asi jinej živnotní styl ...  (druhá budova je už opruz, to uznávám ...)

Offline Ounz
Avatar
19831 příspěvků moje polička 18. ledna 2019 10:07

No, my který máme v podnájmu eletrickej bojler, my si žádným knoflíkem neotočíme (a děsně nás to sere) 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 18. ledna 2019 10:11

nolita na vesnici se dřív kotle hodně dávaly do sklepa a nemálo lidí to tak pořád má. někdo už přesunul, já doufám taky brzo přesunu, aspoň do toho sklepa :)

Offline continuity
Avatar
33673 příspěvků moje polička 18. ledna 2019 10:11

ja zadnej kotel nemam, jedeme na dalkove vytapeni :) 55C je horni hranice normy a je to fakt horke, neudelam s tim nic. mne to nevadi, mam to vyreseno temi bateriemi. kdyz se treba sprchuji a do toho zacne napoustet pracka studenou, tak mi na par vterin tece varici nez to na baterie zas nastavi. staci mi pockat, s pakovou bych musela cvicit nebo to akceptovat. 

a u rodicu maji kotel a tam mi ta termostaticka baterie fakt chybi, uplne staci, kdyz si nekdo pusti teplou v kuchyni a uz mi tece studena a to maji kotel moderni, zadna stoleta karma. 

Offline Garfie
Avatar
23936 příspěvků moje polička 18. ledna 2019 10:16
Reakce na Potrefenáhusa:

​Ehm...no napustim vodu do kýble a vytřu?

 Hele, jinak ty tvoje postovaný koupelny s minivanou jsou fakt hrozně typický v Japonsku, ale oni je mají hluboký a v minimu vody se okoupeš. Skoro si tam nenatáhneš nohy (nebo tak tak), ale zasto napustíš po krk, fakt je to super, myslím že lepší než ty naše dlouhé vany na položení (stejně to furt klouže, lehnout si tam více-méně nedokážu). 

Jinak já mám ve sprcháči pákovku a ve vaně dvě baterii, přijde mi to fuk. A na bytě jsme si udělali ultravychytávku, které žádná návštěva nerozuměla  Pět kohoutků v kruhu, už si sama přesně nepamatuju, jak to fungovalo 

Offline Garfie
Avatar
23936 příspěvků moje polička 18. ledna 2019 10:20

Mutziputzi Akorát to teda není moc ekologický (ubrousky myslím)  Ale taky s nima občas vytřu, i boty umeju....

A když už je řeč o sprchování, nesnáším rozpravy o úklidu....ale čím myjete to sklo? Mám čiré, ze dvou stran, jakože design... ale už lituju, znovu bych to neudělala. Zvlášť poté, co tady půl roku bydlela neteř.... 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 18. ledna 2019 10:22

Garfie Když vemeš jednim celej kvartýr?

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 18. ledna 2019 10:28

Mutziputzi hele ale zahráváš si... napřed to tvoje divnokoupání, a teď tohle ... že ty i pereš všechno max. na 30? 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 18. ledna 2019 10:30

nolita no samozřejmě...čili jasná místní humusačka roku

Offline Garfie
Avatar
23936 příspěvků moje polička 18. ledna 2019 10:30

Mutziputzi  tak to leda, ale musela bych s ním zvládnout opucovat i ty boty!!

Offline Ounz
Avatar
19831 příspěvků moje polička 18. ledna 2019 10:31
Reakce na Mutziputzi:

Garfie Když vemeš jednim celej kvartýr?

Offline 999
Avatar
17567 příspěvků moje polička 18. ledna 2019 10:34
Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 18. ledna 2019 11:27
Reakce na Potrefenáhusa:

​Ehm...no napustim vodu do kýble a vytřu?

 (koukej si v tom najit nejaky problem, hned!) 

Offline Lamicka
Avatar
13349 příspěvků moje polička 18. ledna 2019 11:37

Potrefenáhusa Jak jsi davala ty obrazky, tak my mame ve sprse spaletove okno do svetliku a lidi, kteri k nam prijdou na to vzdycky hrozne vtipne reagujou. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 18. ledna 2019 13:26
Reakce na Jiná Realita:

nolita na vesnici se dřív kotle hodně dávaly do sklepa a nemálo lidí to tak pořád má. někdo už přesunul, já doufám taky brzo přesunu, aspoň do toho sklepa :)

​ja jsem s kotlem ve sklepe spokojena a presunovat fakt neplanujem

Garfie mne se hluboka uzka vana zda dobrej napad do chvile nez se zamyslim jak se leze dovnitr a ven?