design a architektura

09. října 2016 22:17
Offline coralline
Avatar
2158 příspěvků moje polička 17. ledna 2019 19:37
Reakce na 0zero7:

ja jsem nezazila ze bych v koupelne kdy mela zimu, tak toto mi unika... 

​Jsi asi nikdy nebydlela v bytě, kde jsi byla v zimě ráda, že pokoj vytopíš na 20 °C a koupelna byla bez topení

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 17. ledna 2019 19:41

Garfie no, ja jsem k tomu v mem byte prisla fakt nahodou (chtela jsem puvodne tu trubku, ale to neslo) a jako jo, nestezuji si  v koupelne je dost teplo i tak, ale toto je prima. Ta stena tak hezky temperuje a obcas se "hadame", kdo u ni bude stat  a pokud se nikdo zrovna nesprchuje, casto tam lihavaji kocky, takze to mluvi za vse. 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 17. ledna 2019 19:46

jinx já se nijak netajím a nikdy jsem netajila tím, že bydlím v hnusné ruině, kterou upřímně nenávidím. bohužel její oprava se odkládá už 15 let na příští rok, letos už jsem i stěhovala věci, a opět se to zřejmě odkládá na další rok, protože její oprava bude tak strašná, že se toho všichni bojí. hádám, žes v domě bez střechy nikdy nebydlela, já už dvakrát, a potřetí se mi do toho prostě fakt nechce, dokud nebudu mít jistotu, že mám tolik peněz, abych v tom domě, který je zakrytý plachtou nebo igelitem, nemusela zase bydlet celý rok a za bouřky ten igelit přidržovat. to mi ale nijka nebrání mít zcela konkrétní představy, jak bych chtěla bydlet, až na to konečně dojde.

já mám dva kohoutky vyzkoušené na vlastní kůži z anglie jako hrozně nepraktické, a zima mi je, prostě jak se namočím, tak pokud nemám uzavřenou sprchu, je mi v ní zima, i když koupelna je jediné místo v domě, kam netáhne průvan a topí se v ní dokonce asi na 25 stupňů.

a taky je to jediná rekonstruovaná a dokončená místnost v domě, takže si ze sprchy můžu sáhnout na žebřík pro vyhřátý ručník.

Offline 0zero7
Avatar
10798 příspěvků moje polička 17. ledna 2019 19:49

coralline nebydlela, proto samo nevim jaky to je. Nastesti :)

Offline coralline
Avatar
2158 příspěvků moje polička 17. ledna 2019 19:52

0zero7 Upřímně závidím. Já jsem zmrzlina a sedávala jsem tam v křesle nalepeným na topení. Už jsem naštěstí pryč.

Offline Josefa
Avatar
příspěvků moje polička 17. ledna 2019 22:49
Reakce na jinx:

Jiná Realita tak zrejme majitele teto konkretni koupelny maji jednoduse uplne jine, nez tve ceske standarty, topeni a zimu, uz jsme si vysvetlily, takze zadny skutecny existujici problem, kohoutek samomixovaci taky nemam, ani u umyvadla, mam krasne a jsou, svete, zbor se, dva a je to ve vysledku uplne jedno, zadneho diskomfortu jsem si nevsimla, opet fabulace... Hledas problemy a mouchy, kde nejsou. A vlasnte strasne by me zajimala tva koupelna, vlastne bydleni vubec. 

​Vážně? Myslime to same - dva samostatné toky teple a studene na umyvade ti nevadi? To pokazde napoustis do umyvadla nebo se myjes rovnou studenou? Ja myslela, ze to je jen historicka nutnost tam, kde je výrazně horší kvalita teple, a nema se to vubec promichavat. Ze to nekdo udela dobrovolně me fakt prekvapuje.

Offline Setare
Avatar
942 příspěvků moje polička 17. ledna 2019 22:53

Josefa Ale to nejsou dva toky, jenom dva kohoutky, ne? Nebo mi něco uniklo? 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 17. ledna 2019 22:58

Setare jj myslím že jinx má klasický kohoutky. že je to krásnější to nepopírám, ale termostatická baterie do sprchy je myslím uplně nejlepší světovej vynález hned po.. vlastně uplně nejlepší:D

Offline continuity
Avatar
33834 příspěvků moje polička 17. ledna 2019 23:06

Asi je to o zvyku, ale na sprse mam ternostatickou baterii a diskomfort pocituji uz i kdyz cestuji a tam jsou pakove. Dva kohouty jsou mozna dizajnove, ale za mne je to dost ustupek funkcnosti. navic s tema detma a teplou vodou, ktera ma 55 stupnu, mam na vsech pakovych zarazky, aby se neoparily.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33824 příspěvků moje polička 17. ledna 2019 23:39

continuity mne jde teplota vody nastavit na kotli, vlastne to jde na ty karme taky - tak, aby nejteplejší voda byla ta, kterou se chce člověk osprchovat. Oparit se tím nedá. 

Podle mě ty baterie jsou o zvyku, v Praze mám v kuchyni takovou, kterou se zatim všechny návštěvy strasne zlily (včetně mě parkrat zkraje) a já si ji nemohla vynachválit, protože když se to člověk naučil, šlo to krasne. 

Offline Josefa
Avatar
příspěvků moje polička 17. ledna 2019 23:40

Setare viktorka_od splavu continuity aha, tak me asi zmatlo to "samomixovaci", co bylo na obrazku uz si nepamatuju. Dva kohoutky jsou v pohodě, spis o zyvku možná, uz jsem je dlouho nepotkala. Termostaticka je podle mych zkušenosti dobra jak ktera. To uz jsou tak nejak detaily. 

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 18. ledna 2019 05:13

Josefa mozna nejake zmateni pojmu, uz se to vysvetlilo, co mam. A ano, to co maji anglicane, to je krapet neprakticke, to bych si domu neporidila 

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 18. ledna 2019 05:17
Reakce na continuity:

Asi je to o zvyku, ale na sprse mam ternostatickou baterii a diskomfort pocituji uz i kdyz cestuji a tam jsou pakove. Dva kohouty jsou mozna dizajnove, ale za mne je to dost ustupek funkcnosti. navic s tema detma a teplou vodou, ktera ma 55 stupnu, mam na vsech pakovych zarazky, aby se neoparily.

​za me vubec, po chvilce uzivani uz ten pohyb delam obema kohoutky uplne automaticky a "svou" teplotu vody trefim prakticky okamzite. O zadny ustupek se nejedna, je to, pokud jde o prakticnost, prakticky totez. 

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 18. ledna 2019 05:18

Potrefenáhusa jj, v krasnych hotelovych koupelnach je obcas sranda 

Offline baltik
Avatar
4457 příspěvků moje polička 18. ledna 2019 06:34

mne se dva samostatne kohoutky vzdycky libily, dokonce jsem je prosazovala jeste doma pri rekonstrukci rodicovske koupelny, byla jsem ale prehlasovana bratrem, takze maji normalni pakovou

a vzpomnela jsem si na to letos v lete, kdyz jsme rekonstruovali kuchyn a podlahu v tom patre a museli jsme se presunout do suterenu, kde jsou v koupelne prave samostatne kohoutky a navic je tam jeste vana, ne sprchac

Musim rict, ze za cele 3 mesice jsme si na to nezvykla, pokazde kdyz jsem vodu zastavila, abych se namydlila, mi pak zase trvalo, nez jsme si ji znovu nastavila na spravnou teplotu a nakonec se mi jeste darilo si temi kohoutky pohnout snurou od sprchy, takze opruz nejvetsi, v duchu jsme se zpetne rodicum omlouvala

Je pravdepodobne, ze jinx ma nejake kvalitnejsi, kde to jde lepe, ale za me tedy dva kohoutky nai omylem a sprchovani ve vane taky des, takze za me jedine sprchac uzavreny sklenenymi dvermi a bez plastove vanicky na podlaze :)

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 18. ledna 2019 07:01

baltik jo, to je celkem pravdepodobne 

Offline Josefa
Avatar
příspěvků moje polička 18. ledna 2019 08:08

continuity me právě kohoutky nikdy nevadily pro sebe. Ale ted s mrskajicim se batoletem v jedné ruce bude pakova určitě rychlejší, zpet bych nesla :) ale musí to prostě hladce chodit jako všechno. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 18. ledna 2019 08:39

Potrefenáhusa jo, na kotli to jde, ale ty nepotrebujes teplejsi vodu nez je ta, kterou se sprchujes? vubec na nic, treba v kuchyni? nebo co kdyz spolubydlici ve sprse radeji horkou a pro tebe uz je to moc? pripadne pokud si spolubydlici napousti vanu, potrebuje vodu mnohem teplejsi nez je na sprchovani.. jako chapu ze nekde muze nastaveni na kotli plne vyhovovat, rozhodne to ale neni univerzalni:-)

jinx asi mas horkou vodu dalkove nebo ze zasobniku o standardni teplote? vetsinu zivota jsem mela prutokac a vyladit teplotu bylo hroznej opruz, nasi jeste porad maji takovy ten kdyz pustis malo, plaminek zhasne, kdyz moc, nestiha ohrivat a tece to vlazny.. no des. ale ty tvoje kohoutky jsou opravdu krasny

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 18. ledna 2019 09:02

viktorka_od splavu jj dalkove, zrovna byl odecet, ja tam muzu stat pul hodiny, zboznuju dlouhe sprchy... to bude! 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33824 příspěvků moje polička 18. ledna 2019 09:25

viktorka_od splavu v kuchyni na co? když potřebuju horkou, tak ji uvařim. Nejteplejší vodu na sprchování v domácnosti potřebuju já   To já furt prudim, že to teče moc studený :-) Vanu když už, tak napouštim taky jen já, ale mně koupání uplně ukrutně nebaví, takže žádný ležení, jen ohřát zadek a jít ( k tomu se sprchuju)

jinx já se taky ráda dlouho sprchuju a když si k tomu zavřu vanu, tak se málokdy sprchuju tak dlouho, aby ta vana byla fakt napuštěná, tak třeba to tak hrozný nebude, vono to sprchování, i dlouhý, mi fakt asi přijde ekonomičtější.

mně by asi velikostně stačilo něco takovýho, ale možná vysoký lidi by se do toho hůř skládali???