design a architektura

09. října 2016 22:17
Offline coralline
Avatar
2158 příspěvků moje polička 17. ledna 2019 19:20

viktorka_od splavu Já teda ty klasický igelitový závěsy taky moc nemusím. Ale rodiče mají takovej jakoby látkovej, nelepí se to na člověka, když o to zavadí. A já mám jenom sprchovej kout, takže o starost míň.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 17. ledna 2019 19:20

0zero7 

pro mě jsou tyhle modern koupelny fakt nepochopitelný. na první pohled jsou nesmírně líbivé, ale fakt na pohled. pro mě teda, někomu to asi vyhovuje, když se to tak staví.

sprcha, ve které je zima, pokud není koupelna vytopená na x stupňů (protože je otevřená do prostoru), sprcha, která jen valí vodu ze stropu, vana, která taky nemá sprchu do ruky. jako první mě napadlo, jak se tam sakra myje okno? dá se do vany žebřík?

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 17. ledna 2019 19:22

Jiná Realita  0zero7 jako na pohled krásný... ale hrůza

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 17. ledna 2019 19:25

coralline netuším co to je za materiál, prostě taková pevná tlustá látka (bavlna teda ne, je to umělý), už jsme to tu s Karoleena (? myslím) probíraly, že ho peru na 60 v pracím prášku s něčím proti vodnímu kameni:-) a je pořád krásně bílej. igelitovej jsem snad v životě ani neviděla. kdysi jsem dostala krásnej barevnej s tropickýma rybama látkovej, ale ten někde zůstal při stěhování.. do jednobarevné koupelny by šel:-)

Online Garfie
Avatar
24035 příspěvků moje polička 17. ledna 2019 19:25

0zero7 Jo, to je hodně japonský. Kolikrát tam mají ještě i umyvadlo. Je zvykem nechávat věci venku. 

Offline Setare
Avatar
942 příspěvků moje polička 17. ledna 2019 19:26

coralline No ja vim, zastenu planuju do budoucna, ale ten byt pouzivam jednou v roce na dva tejdny, takze to neni zrovna top priorita, obzvlast kdyz manzel s nama jezdi jednou za pet let. 

Janulik03 Ja se taky radeji sprchuje ve sprchovym koute, lec to se nam v byte v bytovce nezadarilo, jsme radi, ze se tam vejde ta vana  

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 17. ledna 2019 19:27

Jiná Realita viktorka_od splavu  no a co vam brani stejny design udrzet a jen tam doplnit ty rucni sprchy? tak bych to udelala ja, plus podlahove vytapeni nebo vytapeni do steny a uplne skvele. Ja mam ve sprse zazdenou jednu trubku, neslo to vyresit jinak, ac jsem ji puvodne chtela mit priznanou. Nakonec je to ale skvele, prohreje to celou stenu, o kterou se muzu oprit, bozi. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 17. ledna 2019 19:27

Garfie a nejdřív pustí sprchu a pak vlezou do vany, předpokládám:-) no já bych teda bez ruční sprchy umřela, ještěže nejsem japonec:P

Offline 0zero7
Avatar
10798 příspěvků moje polička 17. ledna 2019 19:29

Jiná Realita HA HA, tak maj na to lidi ze jo... dalsi koupelna ma sprchu do ruky.... me se to libi, plus teda ja jsem nezazila ze bych v koupelne kdy mela zimu, tak toto mi unika... 

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 17. ledna 2019 19:29

Potrefenáhusa prakticky

jinx ehm, jisteze dokonaly neni zaves jako takovy, ale to ze ten prostor je kryty, a netahne na me kdyz se sprchuju. ale samozrejme chytej se ceho libo:-)

​me jen pobavilo jak nekoho, pro koho je vse bleee a problem a des a nevim co, uspokoji zaves. Ja to rikam malokdy, ale zaves ve sprse, to je fakt ekl. Kryty prostor ma tisic variant, zaves netreba :D

Offline 0zero7
Avatar
10798 příspěvků moje polička 17. ledna 2019 19:29

jinx Mam v koupelne podlahovy topeni a super. taky nevidim problem. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 17. ledna 2019 19:30

jinx to jasně, ale jako příklad skvělého řešení, když je potřeba tam doplnit to a to a to.. :-) vyhřátá stěna je teda výbornej nápad, vytáhnout podlahovku i za vanu/sprchu by snad šlo

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 17. ledna 2019 19:30

jinx no mně nic,  já bych do toho nešla, nápad s tou sprchou není špatný, pro někoho, kdo je otužilejší než já, ale nechápu, jak nebo spíš proč to dělají lidi na západě, kde se tyhle koupelny jedou ve velkém.

mně to jen přijde ve srovnání třeba s českým standardem, kde je sprcha do ruky běžná, nebo aspoň posuvná růžice ve směru vertikálním, aby se dala snížit, okno je v dosahu člověka, v koupelně je nějaké madlo, na kterém je ručník, aby člověk nemusel běžet přes půl kouleny pro suchý, kohoutek je samomixovací, neskutečně nepohodlné.

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 17. ledna 2019 19:30

0zero7 

Offline coralline
Avatar
2158 příspěvků moje polička 17. ledna 2019 19:32

viktorka_od splavu My jsme ten igelitovej závěs měli, když jsem byla malá. Teda on to nebyl přímo igelit, ale něco podobnýho.

Setare Jasně, já tu zástěnu nemyslela instalovat kvůli občasný návštěvě, ale obecně, pro lidi, co nesnáší závěsy A nemusí člověk myslet na to, aby nevytopil koupelnu.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 17. ledna 2019 19:32

0zero7 no my nemáme v koupelně zimu, naopak když je tam moc vedro tak mi to dělá zle. jen čistě pod sprchou potřebuju mít ohrazený malý prostor, který si "ohřeju" horkou sprchou. a pak až jsem suchá otevřu a vyvětrám. když jsem ještě doma měla jen otevřenou vanu, tak jsem všem s uzavíratelným sprchovým koutem tohle teplý místo bez průvanu strašně záviděla. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 17. ledna 2019 19:33

coralline aha to ne, my měli jen normální vanu bez ničeho, jestli se tam kdysi dával igelit tak to mě naštěstí minulo

Online Garfie
Avatar
24035 příspěvků moje polička 17. ledna 2019 19:34

viktorka_od splavu Já spíš myslela to uspořádání, že je vana vlastně součástí sprchového koutu, ruční sprchu normální mívají a souhlasím, že bez ní je to dost pruda. U nich to teda často bývá takový velký umělohmotný výlisek,  který obsahuje i umyvadlo a to je fakt strašné. Ale Japonci se teda před vanou vždy sprchují a to dost důkladně, ve vaně se pak obvykle koupe celá rodina. 

jinx To musí být super! Já někde zažila topení za zrcadlem, takže se vlastně nikdy nezamlžilo, taky paráda! 

Offline Setare
Avatar
942 příspěvků moje polička 17. ledna 2019 19:34

0zero7 Tak tam by mi vadilo (krome absence ty rucni sprchy), ze ta voda bude strikat na tu vanu, i kdyz se sprchujes...vlastne mi to pri velikosti koupelny prijde docela blbe vyreseny, ta vana, obzvlast volne stojici, takhle za sprchou. Taky by mi asi vadil ten kohoutek na druhy strane, to mi prijde neprakticky, kdyz potrebujes upravit teplotu.

Jinak vana sama o sobe se mi libi dost. 

jinx Touzim po podlahovym vytapeni v koupelne a zavidim tu hrejici trubku ve sprse! 

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 17. ledna 2019 19:37

Jiná Realita tak zrejme majitele teto konkretni koupelny maji jednoduse uplne jine, nez tve ceske standarty, topeni a zimu, uz jsme si vysvetlily, takze zadny skutecny existujici problem, kohoutek samomixovaci taky nemam, ani u umyvadla, mam krasne a jsou, svete, zbor se, dva a je to ve vysledku uplne jedno, zadneho diskomfortu jsem si nevsimla, opet fabulace... Hledas problemy a mouchy, kde nejsou. A vlasnte strasne by me zajimala tva koupelna, vlastne bydleni vubec.