design a architektura

09. října 2016 22:17
Offline MaeGandal
Avatar
1602 příspěvků moje polička 02. listopadu 2017 08:07
Reakce na continuity:

taky máme v pokoji nábytek na míru a předpokládám, že vydrží napořád. Skříně v masivu jasan. Zelené stěny, ty se dají kdykoliv přemalovat. Nahoru do skříní dávám ložní prádlom případně oblečení, do kterého doroustou, starší vyrostl a čeká to na mladšího, ať nemusím pořád na půdu. Děti mají všechno svoje, kam potřebují dosáhnout ve své výšce.

Stůl teda (kromě malého dětského) v pokoji nemají. ukoly si píšou v přízemí pod dohledem. Tam to zatím na změnu nevidím.

ad zašoupávání židliček, naše děti jsou očividně vycepované z jeslí. Bohužel to s věkem přejde.

Offline slniecko admin
Avatar
17613 příspěvků moje polička 02. listopadu 2017 08:34
Reakce na continuity:

Na rastúce stolíky nedám dopustiť. Dostali ho každý, keď išili do prvej, staršia je momentálne v kvinte a stále perfektne slúži. A vyvýšené postele by som im klíďo dala, len pri ich divokosti som sa bála úrazov navrch (sa mi zdalo, že to bežné množstvo je dosť, viac nepotrebujeme) a teraz, keď už majú o chlp viac rozumu (a pudu sebazáchovy) to už zas nechcú.

Offline MaeGandal
Avatar
1602 příspěvků moje polička 02. listopadu 2017 08:58
Offline Lilly_Ku
Avatar
4130 příspěvků moje polička 02. listopadu 2017 11:28
Reakce na Jiná Realita:

to kreslo vypada dobre, ale zkouselas v nem uz sedet? ja byla minulej tyden v ikea, hned jsem ho vyzkousela a neprislo mi uplne pohodlny... zdaleka nejpohodlnejsi je poang, ale to se mi nelibi designove a nehodi se mi, tak se vnem aspon dycky houpu u kamaradu 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 02. listopadu 2017 11:56
Reakce na Lilly_Ku:

zkoušela, a právě mi pohodlný přišlo, ale musím to ještě párkrát zkusit  samozřejmě i s podnožkou.

ovšem křeslu, které máme momentálně doma, se v pohodlí nevyrovná vůbec nic. bohužel v designu také ne, ve všech negativních slova smyslech  vypadá nějak takhle, jen místo kůže je na něm krutěbrutální barevný potah (který je zakrytý jednobarevným přehozem, aby to bylo aspoň trochu milosrdné...) aneb tak pohodlné a současně hnusné křeslo už nikdy nikde neseženu :) 

Offline Lilly_Ku
Avatar
4130 příspěvků moje polička 02. listopadu 2017 11:58
Reakce na Jiná Realita:

jak ti rozumim :D

Online brrr
Avatar
10055 příspěvků moje polička 02. listopadu 2017 12:35
Reakce na Garfie:

My máme taky obě děti v jednom pokoji, stůl na psaní úkolů je mimo. Připadá mi to takové klidnější, starší si může v klidu dělat úkol, mladší si hraje v pokojíku. Ale zatím máme školou povinného jen jednoho, uvidíme až jich budou dělat úkoly oba a hlavně, až těch úkolů přibude, zatím je to brnkačka.

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 02. listopadu 2017 13:38
Reakce na brrr:

Jo, tak to máme stejné :-) Já bych se taky chěla vyhnout takovému tomu "vypadni z mýho pokoje!!"  teď mi přijde, že jsou nucení spolu vycházet. I když v budoucnu se tomu asi nevyhnu, je to kluk a holka :-(

Online brrr
Avatar
10055 příspěvků moje polička 02. listopadu 2017 13:44
Reakce na Garfie:

My máme naštěstí dva kluky, tam to snad nehrozí. Starší občas navrhoval, že by chtěl vlastní pracovnu, ale to byly nějaké ojedinělé stesky. Teď má ten stůl, hlavně u něj dělá úkoly, zřídka tam něco vyrábí. Ale u nás se vyrábí a tvoří hlavně na zemi (a občas to odnese koberec nebo parkety), takže v tomto ohledu prostoru máme dost.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 02. listopadu 2017 19:40
Reakce na Jiná Realita:

A co to křeslo prostě nechat nově očalounit?? Čalouníci dokáží zázraky.

Skvělého křesla je škoda se zbavovat.

Offline continuity
Avatar
33834 příspěvků moje polička 02. listopadu 2017 23:23
Reakce na Garfie:

vyfotim ti to, ale az bude svetlo (a trochu uklizeno), mam tady ted na tyden rodice, takze trochu bojove podminky. takze mozna az pristi vikend, ale budu na tebe myslet. a ano mam je spolu, a dalsi pokoj nemame, takze se tam musi vejit. zas jsou to dve holky a nejhorsi obdobi nastalo ted, jeste maji relativne hodne hracek i si hodne hraji, ale potrebuji uz ty skolni podminky. 

stolky na uceni maji v pokoji, ja moc nevedu psani ukolu v kuchyni na stole (jedina vyjimka je sobotni pocitani matematiky, kdyz mladsi jeste spi). myslim, ze maji na mit svuj klid a ne k tomu chystani vecere a rozmluvy s manzelem. naucila jsem je to snadno, chodila jsem si tam sednou s nima. ted uz starsi pise ukoly v pokoji sama a mladsi zacla chodit do skoly, tak potrebuje trochu dohlidnout, ale princip je jasny. 

druhy stul jsem dlouho zvazovala kvuli mistu, meli tam predtim kuchynku, ale samy prisly s tim, ze ji nechteji, ze jim staci nadobi, tak je kuchyn na balkone a maji dva stoly. (jako vekou vyhodu vidim, ze ma mladsi svoje misto na uceni a suflik, ve kterym si sama hospodari, takto by byla u starsi jenom na navsteve. 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 03. listopadu 2017 00:06
Reakce na Dadoo:

to by nepomohlo. ono je fakt takové...brutalistní. obří. a má hnusné nožky. a navíc už se rozpadá ten vniřní molitan. leda nechat ušít komplet celý vnitřek do toho starého dřevěného rámu.

bylo to skutečně poctivé křeslo. masiv. ten molitan vydržel snad dvacet let intenzivního užívání.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 03. listopadu 2017 10:19
Reakce na Jiná Realita:

nahodou brutalistni kreslo zni hodne dobre:-) rodice si takhle nechali ocalounit (vcetne vyplni) starou sedacku sice za asi trojnasobek ceny co by stala nova, jenze tak ve vsech smerech vyhovujici (rozmery, pohodli..) proste nesla sehnat

Offline whiskas
Avatar
19572 příspěvků moje polička 03. listopadu 2017 11:30

Prosím o názor/zkušenost. Vybíráme dveře do domu, chceme bíle a ve hře je Prüm a Sapeli. Prüm rozšířil (konečně) nabídku vybraných modelů i o české normy, což byl v minulosti problém. Zdá se mi, že Prüm nabízí více odstínů bílé, ale netuším, je-li kvalita a rychlost dodání minimálně shodná. 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 03. listopadu 2017 11:33

a já navážu:

taky budeme muset měnit dveře, při rekontrukci, tak pokud máte inspiraci, sem s ní :) myšleno řešení zárubní, kliky...cokoli.

Offline whiskas
Avatar
19572 příspěvků moje polička 03. listopadu 2017 11:51

Náš předvýběr jsou tyto Prüm.

Offline whiskas
Avatar
19572 příspěvků moje polička 03. listopadu 2017 11:55

Případně Sapeli Lotos CPL hladké bílé, model 91.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 03. listopadu 2017 11:57
Reakce na whiskas:

Viac sa mi páčia tie prvé, ale skúsenosť so značkami nemám tak hodnotím len vzhľad. Na druhých sa mi nepáči to hranaté kovanie a sklo v kombinácii s pruhmi. 

Offline KonečněTady
Avatar
139 příspěvků moje polička 03. listopadu 2017 11:58
Reakce na whiskas:

My se rozhodovali také mezi PRUM a SAPELI. PRUM dveře mi přišly kvalitnější a hezčí, ale s našimi požadavky (chtěli jsme bezfalcové dveře) se dostali mimo náš finanční limit. Takže jsme nakonec vzali SAPELI. Cena byla minimálně o třetinu nižší. Máme je šestým rokem a jsme spokojeni. Dodávka byla rychlá a jedny dveře, které přivezli nakřáplé během pár dnů s omluvou vyměnili.

 

Offline whiskas
Avatar
19572 příspěvků moje polička 03. listopadu 2017 12:08
Reakce na paktofonika:

Kování si vybereme jiné a jde nám primárně o hladké, bílé dveře, prosklených bude minimum a byly by bez toho pruhu.