design a architektura

09. října 2016 22:17
Amun
Avatar
13. října 2017 16:38

Jinak ja mam prakticky dotaz. Da se nejak dopredu poznat, ze byt ma problemy s vlhkosti? Nas soucasny byt ma, a velke. Pritom je komplet po rekonstrukci, velky, casto vetrany. Pradlo, co nesmi do susicky, v nem schne bez prehaneni nekolik dni, rucniky v koupelne proste pres noc neuschnou, takze je menim jak v hotelu... Je to jeden z duvodu, proc se budeme stehovat, ale zajimalo by me, jestli se to da z neceho poznat predem.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 13. října 2017 18:43
Reakce na Amun:

co jsem tak slyšela od známých, tak se stačí poptat, jestli se na dům nedávo náhodou nedávalo zateplení. tedy v čechách. potom najednou nedělají nic jiného, než utírají vodu z oken.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45844 příspěvků moje polička 13. října 2017 21:00
Reakce na Amun:

asi jak píše JR. starej barák po rekonstrukci typu zateplení+plastový okna=jistota pobytu v igelitovým pytlíku:-( a totéž může nastat i u novostavby samozřejmě (vl. zkušenost). teď máme taky zatepleno (plasťáky teda ne) a v pohodě. nejsem profík takže nevím čímto

Offline rysamona
Avatar
831 příspěvků moje polička 13. října 2017 21:27
Reakce na Amun:

Plastaky a zateplení muže byt,  ale nemusí. Když je zateplení dobře udelane tak to neplechu nedela. .. resenim by bylo kouknout napr. Do rohu nebo za skříň jestli tam není nejak vlhceji. Možná vzít sebou vlhkoměr.  ale pokud se v byte treba dele nebydlí a jen se temperuje tak se vlhkost nemusi projevit vubec.

Offline moninika
Avatar
1033 příspěvků moje polička 16. října 2017 18:45

jinx Prosím tě, ty máš teď přehled :-), nevíš jestli mají někde v Praze (kromě Pavilonu) ještě ty lampy Jieldé k prohlédnutí? 

Offline Allania
Avatar
172 příspěvků moje polička 16. října 2017 19:23

Amun   Obecně je lepší kupovat byty na podzim nebo v zimě, kdy se projeví jejich neduhy. Velká vlhkost v domě má mnoho příčin a zateplení není jedna z těch největších. Staré domy dříve neměly žádné hydroizolace a jejich dodatečné zateplení nijak nebrání pronikání vlhkosti do nosných konstrukcí, zato brání jejich přirozenému vysychání. Před koupí si důkladně prohlédněte obvodové stěny u stropů, kde je věnec a vzniká tak tepelný most z důvodu odlišných materiálů. Prohlédněte i zdi za skříněmi, kuchyňskou linkou, ostění kolem oken. Pokud jsou někde mapy, tak máte zaděláno na problém.

Kamarádka měla opravdu vlhký barák, kde prádlo schlo týden a nakonec to vyřešili odvlhčovači a dodatečnou izolací spodní stavby.

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 16. října 2017 19:41
Reakce na moninika:

vim bohuzel taky jen o pavilonu a celkem i pochybuji, ze jsou nekde jinde (ale to je muj dojem, takze bez zaruky)

Offline moninika
Avatar
1033 příspěvků moje polička 16. října 2017 20:07
Reakce na jinx:

A nepamatuješ si prosím tě, jestli tam nemají k ošahání i tuto vysokou? A ty máš tu svoji  stolní v lesku nebo matu? Já teď potřebuju koupit jednu lampu a na tuto bych se celkem ráda podívala.

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 16. října 2017 20:21
Reakce na moninika:

ty jo, to mely byt lampy, ktere jsem puvodne mela mit i v kuchyni a koupelne a i nad jidelnim stoelm, ale pak jsem tam vybrala jine, protoze jielde se mi zdaly v realu trochu hrube a prestala jsem se jim dal venovat. Maji je tam vystavene v prizemi v takovem shluku, ktery si presne vybavuju, ale jestli tam je konkretne ta vysoka, to si uz fakt nevzpomenu.  Co si pamatuju je, ze tam meli cerne a stribrne. Ja ji mam cernou v lesklem provedeni. Tim jak je jen stolni, tak je celkem jemna a nic me na ni nerusi. A vybrala jsem si ji uplne nahodou v ramci jine expozice v prvnim patre, takze fakt nevim, co maji tam dole. 

Offline moninika
Avatar
1033 příspěvků moje polička 16. října 2017 20:26
Reakce na jinx:

Zapomněla jsem vložit fotku, chtěla bych vidět tuto, ale třeba v reálu to nebude nic moc. 

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 16. října 2017 20:30
Reakce na moninika:

jj, ja vim, kterou jsi myslela   Podle me bude trochu mohutna, to usuzuju na zaklade tech, co jsem videla... ale stejne, dokud to nevidis, tak proste nevis no... mne se libi ten zettel's 5, už jsem ho nolita naordinovala do predsine 

btw vtipne, asi vcera (?) jsem se presne na tenhle obrazek divala

Offline moninika
Avatar
1033 příspěvků moje polička 16. října 2017 20:36
Reakce na jinx:

To je ikonický kousek a hodně fotogenický, ale já bych asi nevěděla, co chytrého na ty lístky, aby to i dobře vypadalo 

No mrknu na ni a když se mi nebude líbit, tak to bude asi DCW, tu jsem našla i tady v jednom obchodě.

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 16. října 2017 20:40
Reakce na moninika:

no tak dcw muzu jedine doporucit  

Offline moninika
Avatar
1033 příspěvků moje polička 16. října 2017 20:42
Reakce na jinx:

To jsou ty tvoje? 

Offline moninika
Avatar
1033 příspěvků moje polička 16. října 2017 20:46

Hele já jsem teď čím dál tím víc nadšená z této vázy a svícnů a to jsem si v obchodě nebyla na sto procent jistá, jak mi to sem půjde. Tobě k tomu betonu by se to celkem šlo.. Lilie do ní pásnou úplně skvěle.

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 16. října 2017 20:55
Reakce na moninika:

jj, to jsou ty me  pekne, to je boconcept? ja ted mam vaz asi dost, ale kdyby nekdy...

Offline Ounz
Avatar
19775 příspěvků moje polička 16. října 2017 20:59
Reakce na moninika:

Okamžitě toho nech s těma lampama, začínám jednu takovou taky nutně potřebovat 

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 16. října 2017 21:04
Reakce na Ounz:

ehm, tolomeo znas? 

Offline Ounz
Avatar
19775 příspěvků moje polička 16. října 2017 21:11
Reakce na jinx:

Neznám. A přiznám se, ze ani pavilon sem neznala, ale už to tam projíždím a vím kam brzy půjdu  

tolomeo vygooglim

Amun
Avatar
16. října 2017 21:26
Reakce na rysamona:

Jiná Realita  viktorka_od splavu Allania  diky moc za reakce, tohle me vubec nenapadlo. Byt byl cerstve vymalovany, neslo nic poznat, a to jsme se stehovali v zime. Realitak samozrejme predem rozsvitil, zatopil, vsechno, netusili jsme nic... Ale az budeme kupovat, ten vlhkomer si urcite poridim. Je to hodne spolehliva metoda? Nebo staci, aby majitel vyvetral, a mate smulu?