design a architektura

09. října 2016 22:17
Online Potrefenáhusa
Avatar
33668 příspěvků moje polička 11. října 2017 11:33
Reakce na Lilly_Ku:

filc neznám, v ikee maj takovou myslim síťku

Offline Zina
Avatar
5847 příspěvků moje polička 11. října 2017 11:34
Reakce na Potrefenáhusa:

Tak všechno k sobě nepůjde, to je jasný, ale zas na tématický pokojíky to tayk nevidím, už jen ty olejomalby samy o sobě si tu zatím moc neumím představit. Mišmaš se mi líbí  u ostatních, ale sama nevím, jestli by mi v tom bylo dobře, i kdyby mi to někdo, kdo má pro to cit, vytvořil.

Zatím to není úplně aktuální, ale až na to přijde, tak si možná ještě ráda někde v Hornbachu koupím velký G .

Online Potrefenáhusa
Avatar
33668 příspěvků moje polička 11. října 2017 11:41
Reakce na Zina:

 podle mě nevypadá moc dobře, když jsou ty obrazy fakt nahodile, jakože by spolu měly ty rámy aspoň někde lícovat.

Třeba tohle se mi líbí barevně moc (ten kelim ), ale ty obrazy bych zarovnala

Online Potrefenáhusa
Avatar
33668 příspěvků moje polička 11. října 2017 11:46

ale evidentně si s tim nikdo zas až tak hlavu neláme :-D

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 11. října 2017 11:52
Reakce na Potrefenáhusa:

jj síťka, pche;-)

no, ty obrazy nemusí být zarovnaný uplně, ale musí se v tom oko přichytit aspoň místy na nějakou linii. líbí se mi to hodně, ale nemám teď bohužel ani místo ani ty obrazy:-(

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 11. října 2017 11:52
Reakce na Potrefenáhusa:

 podle mě nevypadá moc dobře, když jsou ty obrazy fakt nahodile, jakože by spolu měly ty rámy aspoň někde lícovat.

Třeba tohle se mi líbí barevně moc (ten kelim ), ale ty obrazy bych zarovnala

hodně špatný je imho to vertikální zarovnání, to na mě nepůsobí dobře

Offline Lamicka
Avatar
13338 příspěvků moje polička 11. října 2017 11:59
Reakce na Potrefenáhusa:

Spoluzakuv tatinek byl umelec, meli obrovsky dum precapany umenim, obrazy vsude mozne posbirane, jeho tvorbu, sochy, sklo... On vzal tu vec, rozhlidnul se a nekam to proste soupnul. Mel pro to cit. Chtela jsem u nich vzdycky bydlet :) 

Offline Janulik03
Avatar
16660 příspěvků moje polička 11. října 2017 12:02
Reakce na dzizisketa:

A preto sa pod volne položené koberce dáva protišmyková podložka. 

Edit. Tak vidím, že idem po funuse, ale tá sieťka sa mne osvedčila najviac. Filc nebol až taký ideálny. Toto drží ako ďas. Ani bežecké nálety kočiek to nehne.

Offline MaeGandal
Avatar
1602 příspěvků moje polička 11. října 2017 13:05

nad pověšením obrazů přemýšlím už nějakou dobu. Bydlíme dlouho, ale obraz nemáme pověšený ani jeden. Ten jediný, co byl, jsme sundali při malování. Takže mám taky nějakou inspiraci na gallery wall.

Do dětského pokoje jsem to udělala tak, že jsem si v Ikea na zemi skládala různé rámy, než mi vyšlo něco, co se mi líbilo, pak jsem si to vyfotila, a teď jen pověsit.

Offline Ounz
Avatar
19820 příspěvků moje polička 11. října 2017 13:05
Reakce na Potrefenáhusa:

No..cokoli, vzdala sem to po půl roce ( nepřilepila sem, měla sem strach, že by si nabil čumáček  )

Offline andulka01
Avatar
10654 příspěvků moje polička 11. října 2017 13:26

Ad obrazy: Gallery wall myslím byla docela populární v 70. letech, měli jsme, samozřejmě. Mix grafiky a pár obrazů.

Teď máme docela dost grafik, od autorů i vlastní. Malé zase půjdou do nějaké kompozice. Velké jako Born nebo Kolář mají samostatné exponované zdi. Opravdu velký Čepelák je v malířských štaflích. To vše doplněno máminými malbami. Zatím není pověšené vše, taky nad tím docela tápeme.

A pak jsou v archivu moje kaligrafie a typografické kompozice. Jenže - teď to bude vypadat, jako bych si to přivezla z bydlenkovskýho obchodu :-) protože jsou to fakt plakáty s pár velikými písmenky (jen ručně udělané). Tak to holt pověsim až to vyjde z módy...

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 11. října 2017 13:42

Mně se ty skládačky obrazů  podle nějakých mustrů - hlavně aby to všechno bylo zarovnané - strašně nelíbí. Je to takové podivné vítězství formy nad obsahem a působí to na mě chladně a neosobně. Mám ráda trochu "zdánlivého" chaosu, míchání autorů, stylů, rámů...

Online Potrefenáhusa
Avatar
33668 příspěvků moje polička 11. října 2017 13:46
Reakce na domenica:

já nemyslim otrocky, ani přesně geometricky, ale přijde mi, že jsou to věci, který v obecný rovině docela fungujou. Stejně jako třeba zlatej řez.

Offline Lilly_Ku
Avatar
4127 příspěvků moje polička 11. října 2017 13:56
Reakce na andulka01:

nojo, chce to se chovat anticyklicky 

v byte mam dlouhou a tmavou chodbu a dost jsem premyslela o velkych zarovkach s betonovou objimkou treba, jak je to ted v mode. jenze tim, ze to tady je fakt v kazdym baru, toho uz mam plny zuby a rozmyslela jsem se, ze misto toho dam nejaky svetla s origami.

Offline Lilly_Ku
Avatar
4127 příspěvků moje polička 11. října 2017 13:56
Reakce na Potrefenáhusa:

taky si myslim, plus teda kdyz dva delaji totez...

Offline Lilly_Ku
Avatar
4127 příspěvků moje polička 11. října 2017 14:01
Reakce na 0zero7:

fotila jsem to rano, takze je to tmavy a rozmazany, alepro predstavu... hrozne se mi libi, jak je na velkym formatu fakt videt kazdej malinkej detail. jinak je to berlinska Kotbusser Tor.

Offline baltik
Avatar
4426 příspěvků moje polička 11. října 2017 14:23

ja bych chtela obraz od Petra Maliny, ale nez jsem se rozhoupala, jsou ceny pres prijatelnou mez

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 11. října 2017 14:26
Reakce na baltik:

To se mi libi, jak se cenove pohybuje? 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 11. října 2017 14:27
Reakce na baltik:

moc pekny..

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 11. října 2017 14:29
Reakce na baltik:

Ten bych chtěla taky.