design a architektura

09. října 2016 22:17
Online Myrtila
Avatar
2950 příspěvků moje polička 11. října 2017 20:35

Vsunu se vam do debaty s dotazem: Podle ceho jste vybirali venkovni barvu oken?

Resime to v podstate od okamziku, kdy jsme zacali vytvaret projekt, a porad nevime. Mne se nelibi takova ta casta rezave hneda, k nasemu domu se ale nehodi ani seda nebo cerna. Budeme mit obycejny dum, jednoduche linie, obdelnikovy pudorys se sedlovou strechou, fasada bude svetla, strecha cervena. Cast domu bude oblozena drevem, ktere muze mit asi libovolnou barvu, takze to nam ve vyberu taky nepomuze.

Prevracime si to ze vsech stran, zvazujeme, jak se nam bude dohromady kombinovat barva oken, okapu, drevene casti fasady, plotu a vstupnich dveri (pokud by byla okna bila, dvere bile nechceme), Pinterest jsme peolezli zespoda i zvrchu... a porad nevime. Divame se i kolem sebe, jaka jsou kde okna, ale podle me moc baraku zrovna inspirativni okna nema.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46034 příspěvků moje polička 11. října 2017 20:45
Reakce na 0zero7:

jj mně šlo fakt spíš o tipy než že by mi někdo mohl vybrat co se mi líbí, to je jasný že musíme sami:-)

teda ale ty zoubkovy slepotisky jsou skvělý, to jsem vůbec neznala! děkuju

Offline luciole
Avatar
1090 příspěvků moje polička 11. října 2017 22:00
Reakce na Myrtila:

Co třeba modrá...

Offline Isca
Avatar
4452 příspěvků moje polička 11. října 2017 22:11
Reakce na Myrtila:

A co třeba vyjít z barvy fasády (včetně barevné teploty) a posunout se u rámů oken o několik (i víc)  stupňů nahoru nebo naopak dolů po stupnici  tmavosti? 

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 11. října 2017 22:24
Reakce na baltik:

dekuji jeste jednou.Dnes jsem si prohlizela jeho dalsi dila, je opravdu skvely. Ten typ dila, ktere me uplne vtahuje a tu atmosferu a dojem z nej vnimam fakt intentzivne, skoro fyzicky 

Offline moninika
Avatar
1033 příspěvků moje polička 11. října 2017 23:09

U těch reliéfních tisků pozor, prodává se celkem dost padělků 

Já je mám tady na obrázku v provizorních paspartách, jak jsem je po přestěhování dávala do nových rámů a ty velké rámy na kraji musí být aby zakryly stříňku s jističi.

Offline Lilly_Ku
Avatar
4127 příspěvků moje polička 11. října 2017 23:22
Reakce na brrr:

Nahodou oprene o skrine, o stenu nebo na komode muze byt dobry, je to takovy nonsalantni...

Online Myrtila
Avatar
2950 příspěvků moje polička 12. října 2017 04:15
Reakce na luciole:

To je moc pekny dum, barvou fasady a strechy je to presne to, co planujeme :) Akorat ta okna budou drevena (mela jsem to napsat uz predtim), tak bychom se radi drzeli prirozenych barev dreva, nebo pripadne te bile (u te zase resime, jestli ta okna az moc nesplynou s fasadou, a jestli neni skoda drevena okna natirat na bilo, takze budou uz z mensi dalky vypadat jako plastaky).

Isca: Fasadu chceme prave uplne svetlou, asi ne ciste bilou, ale treba smetanovou.

Offline Bledule
Avatar
4686 příspěvků moje polička 12. října 2017 07:19
Reakce na Myrtila:

Možná bych sjednotila barvu oken a toho dřevěného obložení. Taky mě napadlo, že my jsme kdysi měli stará kastlíková okna zvenku lahvově zelená a vypadalo to dobře.

Offline rasaNori
Avatar
7704 příspěvků moje polička 12. října 2017 07:46

Mají nám dělat nové dveře do domu, takže jsem se vrhla včera večer na sundání plastového obložení v předsíni, mají tam přijít i šoupačky na oddělení předsíně. Už chápu, proč tam to obložení bylo. Plus je ještě potřeba tu předsíň vyklidit že si nedám pokoj a nevyprdnu se na to...

Offline brrr
Avatar
9996 příspěvků moje polička 12. října 2017 08:39
Reakce na Lilly_Ku:

Nahodou oprene o skrine, o stenu nebo na komode muze byt dobry, je to takovy nonsalantni...

Nonšalantní by možná byly, kdyby se před nimi teměř neustále neválely hromady hraček, polštářů z gauče (domečky), atd. Možná by pomohlo zamknout pokoj

Online Myrtila
Avatar
2950 příspěvků moje polička 12. října 2017 10:13
Reakce na Bledule:

Zelena okna nas taky napadla, jen se bojime, ze s tema vsema ostatnima prvkama to bude moc velka divocina. Co jsem videla pekna zelena okna, tak obvykle byla hodne delena, ta nase budou rozdelena jen na 2 poloviny.

A taky... sousedi ted davaji novou fasadu, bude ostre fialova  Trochu se bojim, aby tim vic i nas barak nevypadal jako z cirkusu, takze volime spis neutralni barvy.

Offline Janulik03
Avatar
16654 příspěvků moje polička 12. října 2017 10:20
Reakce na Myrtila:

Fialový barák prebije všetko na kilometer daleko. Vaše okná v tom prípade zaniknu v akejkolvek farbe. 

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 12. října 2017 10:40
Reakce na brrr:
Má ráda spíš větší než menší obrazy, akorát je nemám kam dávat. Na stěnách máme všude dědu (amatér, ale ten citový vztah,že). Teď jsme podědili nějaké ostravské malíře že sedmdesátek min. století. Mám je ráda, ale jsou furt opřené o skříně, protože nevím, kam s nimi.

Ehm....kombinácia niekoľkých amatérskych maliarov (včítane seba - ale svoje nemám na stenách, je mi to divné), nejakých profesionálnych, jedného galeristu a niekoľkých zberateľov v rodine za posledných pár generácií...asi tušíš o čom hovorím...no. Proste na stenách mám to, k čomu mám asi najemocionálnejší vzťah, predovšetkým z detstva, alebo dary od priateľov a rodiny - ani to len nie sú najcennejšie veci, zvyšok je uskladnený a občas niečo proste vymením.

Metóda vešania je - "tu sa mi to páči" a "sem ide natĺcť ikeový háčik" - holt humanitne orientovaná rodina, my tú vŕtačku aj niekde tuším máme, len nikto nevie kde. A keď sa z času na čas zjaví môj predsa len technicky zdatnejší otec, tak hasí dôležitejšie veci z hľadiska behu domácnosti.

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 12. října 2017 10:47
Reakce na Myrtila:

Okná sú drevené, či plastové? Ak drevené a časť domu bude neskôr obložená drevom, tak by som nechala priznanú pôvodnú farbu dreva.

Inak mi prijde fajn ten nápad so zelenou. Modrá by bola tiež pekná, ale sa bude príliš viazať na fialovú plochu u susedov.

Offline brrr
Avatar
9996 příspěvků moje polička 12. října 2017 10:49
Reakce na slniecko:

Nám hlavně chybí stěny, dost místa zabírají knihy, dětem do pokoje je strkat nechci (mají tam ostatně svoje díla). Docela vážně uvažuji o expanzi na schodiště.

P.S: Vrtačku si půjčujeme

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 12. října 2017 10:58
Reakce na brrr:

Ak si ju požičiavate, tak to znamená, že ju viete používať .

Expanzia na schodište je super, ak ste si istí, že to tam aj ostane.

My máme stien dosť, aj keď sme určitým spôsobom limitovaní strešnúm bytom, t.j. dosť plochy je šikmej....ja viem, že aj to s dá, ale ikeový háčik to nezvládne :-).

Tak navrhujem spôsob "trvalá expozícia" a "sezónne výstavy" . Proste zavesiť niečo a niečo občas pomeniť.

Offline Malvin
Avatar
1032 příspěvků moje polička 12. října 2017 15:10

Pro milovníky skandinávského designu se od 20.-30.10.2017 koná v Mánesu výstava 100 let finského designu a architektury. Vstup zdarma.

Offline dzizisketa
Avatar
7436 příspěvků moje polička 13. října 2017 13:17
Reakce na Myrtila:

Na styling "Tón v tónu" bych si dala pozor - zrovna včera jsem byla na semináři, kde bylo na příkladech barevnosti fasád ukázáno, že nejde o šťastné řešení. Naopak dobře působí v případě tří a víc barev na objektu kombinace teplých a studených odstínů.

Populární na oknech bývala taky zelená nebo zelenošedá, u Müllerovy vily žlutá - tam ale bylo původně zamýšleno nechat zarůst fasádu nějakou popínavkou, stejna tak na Rothmayerově vile. Taky je možné jen jen namořit, ne aplikovat krycí nátěr. Osobně se mi u staveb "vesnického" typu líbí už zmíněné modrá nebo zelenavá okna, ale záleží na spoustě okolností - počet a velikost oken k ploše fasády apod.

Online Myrtila
Avatar
2950 příspěvků moje polička 13. října 2017 16:29
Reakce na dzizisketa:

No, prave kvuli tomu vahame s bilyma oknama. V interieru by byly nejlepsi, ale zvenku asi nic moc... Ani jsme moc svetlych domu s bilyma oknama nikde nevideli. (A vseobecne se nam teda v terenu hleda inspirace hodne spatne, protoze ted ma vetsina domu barevnou fasadu a k tomu rezave hnede plastaky.) 

Na jednom hodne podobnem dome jsem videla okna okrova, nejdriv se mi ti nelibilo, ale cim vic jsme toho nakoukali, tim vic mi to pripada jako jedna z dobrych moznosti.