design a architektura

09. října 2016 22:17
Offline Lilly_Ku
Avatar
4130 příspěvků moje polička 10. října 2017 09:52
Reakce na dzizisketa:

to je moc pekny (co to?)

akorat ja mam celkem tmavej byt, takze domu bych si to dat nemohla, ani nic podobnyho, vypadalo by to jak cerna skvrna na zdi, bohuzel :(

Offline Janulik03
Avatar
16697 příspěvků moje polička 10. října 2017 10:11

Ja zas mám doma obraze netere, postupne, ako študovala na umeleckej škole. Je krásne vidieť ten vývoj. Teraz si rada pozerám výtvory jej spolužiakov a keby som mohla , polovicu z toho vykupim.

Teraz sa už venuje ilustrácii a vidím, že sa jej už celkom začína dariť a ilustruje teda väčšinou detské knihy, tak sa teším, až mi pripraví svoje dielka pre malého do izbičky. Ved koho už mám podporiť, ........

Offline Gatita
Avatar
7164 příspěvků moje polička 10. října 2017 11:50
Reakce na Lilly_Ku:

Rady se hodí, já celkem bojovala se zařízením obývacího pokoje, pořád to nějak nebylo ono, nepohodlné, čtecí kout beze světla, nedaly se natáhnout nohy, nesourodé barvy, nábytek ze dvou různých domácností, do toho nějaké památeční mužovy kousky nábytku po babičce, které tu tak nějak samoúčelně postávaly.... prostě hrůza. Ale už jsme to skoro dotáhli, trvalo to přes rok, než jsme si vyjasnili, co je špatně, a co s tím.

 Máme tu ještě jednu celou velkou bílou stěnu, která není obložená nábytkem a nic na ní zatí nevisí. To místo úplně křičí po obraze, ale zatím nemám odvahu. Ale popravdě, barvy určitě zohledňovat budu...

Online Potrefenáhusa
Avatar
33729 příspěvků moje polička 10. října 2017 13:59

zas ale teda mi přijde, že člověk nežije v katalogu, musim říct, že já asi u toho bydlení nejsem moc schopná zohledňovat ještě barvy. Spíš mi někdy strašně dlouho trvá, než věc dosedne na to místo, kam patří, v současný podobě bytu žiju už 7 let a furt jsou ještě některý věci, co nedosedly. Naopak třeba jídelní stůl byl úplně na první dobrou.

A ty začátky si strašně ráda připomínám, ještě z valný části nezařízenej improvizovanej byt s minimem různě posbíranejch věcí...

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 10. října 2017 14:07

Toto vlákno je mor. Ja už by som chcela zariadovať svoj byt. Namiesto toho tu sedím v tomto provizóriu a strašne ma to štve. 

Offline andulka01
Avatar
10705 příspěvků moje polička 10. října 2017 15:10

Jak se tu trochu odsuzuje všechno bílé a IKEA, tak se musím k něčemu přiznat. Byt starší dámy v měšťanském domě postupně zařizujeme jen bílým nábytkem a nakonec téměř vše v sérii Liatorp. Ale prostě se to tam fakt hodí. I sedačka je IKEA, i ratanová křesla, kuchyně i osvětlení. A vůbec si tam nepřijdu jak v katalogu. Byt je vymalován světle kávovou malbou, ta bílá se tam skvěle hodí. Doplňky jsou v malé míře světle hnědé a modré a samozřejmě normální obrazy a grafiky ze starého bytu.

Asi si dovedu představit, že se pozve designer nebo že bychom sháněli po kusech, ale opravdu to teď nevypadá nijak špatně ani levně. Je to světlé, opticky vzdušné a pohodlné. Není to ani provánc ani severský minimalismus.

Online Potrefenáhusa
Avatar
33729 příspěvků moje polička 10. října 2017 15:16
Reakce na andulka01:

já se přiznám, že bych ty modelový ikea pokojíčky obšlehla s chutí vždycky úplně celý, je vidět, že jim to dělá nějakej architekt, kterej tomu asi rozumí.

Offline andulka01
Avatar
10705 příspěvků moje polička 10. října 2017 15:32
Reakce na Potrefenáhusa:

No, mě úplně nesedí jak v střídmém interiéru září třeba žluté křeslo, což mají teď docela často. S tak výrazným barevným prvkem se neumím soustředit, pořád mám v koutku oka rušivý element i když to je třeba děsně designově úžasný :-) Ale ten katalog si dycinky s radostí prohlídnu.
Líbí se mi IKEA řešení malých prostorů, většina věcí je jednoduchých a pohodlných. Za mě ok :-)

Online Potrefenáhusa
Avatar
33729 příspěvků moje polička 10. října 2017 15:33
Reakce na andulka01:

no já krom katalogu ještě myslela ty jejich zařízený bytečky v obchoďáku

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 10. října 2017 15:35
Reakce na Potrefenáhusa:

jj tam mam taky vzdycky chut se nastehovat:-))

Offline andulka01
Avatar
10705 příspěvků moje polička 10. října 2017 15:36
Reakce na Potrefenáhusa:

cha, jo, dovedu si představit, že si tam někam zalezu s knížkou :-) No maj to vážně zmáklý, přesně takto to totiž fungovat má, žádné ohromující stěny nebo divnosedačky jedna za druhou, hezky útulnopokojíky a lidi nakupujou jak divý :-)

Máša
Avatar
10. října 2017 19:14

Strašně moc se mi líbí tadlencta postel a na druhé fotce lampa.

Offline Gatita
Avatar
7164 příspěvků moje polička 10. října 2017 22:17
Reakce na Potrefenáhusa:

zas ale teda mi přijde, že člověk nežije v katalogu, musim říct, že já asi u toho bydlení nejsem moc schopná zohledňovat ještě barvy. Spíš mi někdy strašně dlouho trvá, než věc dosedne na to místo, kam patří, v současný podobě bytu žiju už 7 let a furt jsou ještě některý věci, co nedosedly. Naopak třeba jídelní stůl byl úplně na první dobrou.

A ty začátky si strašně ráda připomínám, ještě z valný části nezařízenej improvizovanej byt s minimem různě posbíranejch věcí...

Nemyslela jsem to tak, že nic mimo barevné spektrum nesmí přes prah :-) To vůbec ne. Spíš nám strašně trvalo, než jsme si uvědomili, co se nám na stávajícím interiéru líbí/nelíbí a určili si nějaký jednotící prvek, který se tím jakoby prolíná. A to může být třeba i nějaká oblíbená barva. Nebo materiál. Jinak já také nepatřím k těm, co opovrhují nějakými vykřičenými styly, jde o to cítit se tam dobře. A mně se právě ten náš prostor hrozně nelíbil, nešlo mi tam relaxovat.

K tématu "obrazy" mě ještě napadlo, že nevypadá špatně nechat vytisknout pěknou fotografii na plátno. Někde jsem to viděla a říkala si, že si to musím zapamatovat:)

Offline Malvin
Avatar
1034 příspěvků moje polička 10. října 2017 22:39

Kamarádka rušila knihovnu, tak jsem si nasyslela spoustu příruček o zařizování bytu - ona už má splněno a mne to čeká . V jedné jsem narazila na téma, jak pověsit obraz.  

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 10. října 2017 23:13
Reakce na jinx:

paní tady prezentuje svuj nordic interier...cim to je, ze ac tam nechybi snad vubec nic, je to cele trochu... desive? Nebo prave proto, jak je to silene dotazene a neni tam nic vlastniho a je to jako z pinterestu? https://www.instagram.com/vladimirakrizova09/

Hele, ze to sem taham, ja ted docitem a tohle je teda desny. Taky mi to prijde tim vsim neosobni a studeny jak psi cumak. Asi snaha byla, ale dre to velmi, uff. Nema to zadnej charakter a do dobryho skandinavskyho stylu to ma myslim daleko, (jakoze co je bily (s cernou a drevem) je scandinavian uff) Nelibi se mi dost ta podlaha taky, vypada to jak lamino.

Naopak se mi mic libi tvoje lampa (taky vaza a cerveny kolecko u topeni) cili charakter :)

kdyz srovnam teda tohle (doufam, ze to sem muzu dat?)

a tohle - tak myslim, ze skandinavskej design neznamena bila, cerna, drevo, seda, striktne. Ale spis lehkost v designu samotnem, svetlejsi barvy ano, ale v kombinaci s necim, co je "vase", nemyslim jen a pouze starozitnost po babicce, spis neco co se libi vam atd (klidne stul po babicce), jde hlavne o cit. A hodne svetla, oken atd.

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 10. října 2017 23:16
Reakce na jinx:

NO slecna food stylist je presne ono, co jsem se tak blbe snazila popsat, proste NETLACIII. ma to tam nahazeny a vypada to dobre, protoze ma pro to cit. Super ty cerveny debny misto stolu!

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 10. října 2017 23:23
Reakce na Potrefenáhusa:

já mám ráda tlustice, rostou celkem pomalu, daj se ostříhat nebo zbonsajovatět, nemusej se moc zalejvat a celkově jsou super.

Jak vypada tlustice?? to me zajima, jestli to moc nerozte, me prezila vanocni hvezda a asi z ni bude casem strom v mejch 50m2 uff. Nejak mi taky desne moc roztou vsechny, krom kafe, tomu se nechce.

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 10. října 2017 23:26
Reakce na Jiná Realita:

Jeste je fajn nakupovat origo grafiku, pokud nechces utracet vylozene za malbu original. Tiskne se vic kusu, tak to vetsinou je privetivejsi cenove. Mela jsem souseda v CZ  co sbiral grafiku a ten mel teda skvostou gallery wall driv nez nejaky gallery walls kdy byly v kurzu.

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 10. října 2017 23:37
Reakce na Lilly_Ku:

ja myslim, ze se to da. ruzny obrazy muzes sjednotit treba stejnyma uplne jedndoduchyma rameckama (prirodni nebo bile nabarveny drevo) a z obrazu ruznycch velikosti udelat takovou kolaz na stene, klidne v ruznych vyskach a poskladany vedle sebe... nebo muzes nad nejakou nizkou skrin dat bilou listu a na ni ty obrazy oprit, kdyz se okoukaj nebo se nebudou libit, muzes je snadndo vymenit.

uz jsem psala, nad gaucem mam teda velkou cernobilou fotku, original, cca 1,50 na metr, protoze na to misto jde videt primo ode dveri. je to vizualne dost exponovany, takze bych tam ani nic hodne barevnyho nechtela. ale mam jeste jedno misto za jidelnim stolem, je tak trochu za rohem, a tam prave chcu neco vyraznejsiho nebo i kombinaci vice veci, protoze to ten prostor snese.

fotku kate moss bych si teda dom nedala, no ale kazdymu jak je libo, mam zas plakat zpevacky seldy bagcan, to taky nekonvenuje kazdymu 

Ja myslim prave, ze ty gallery walls jsou zradny a je to velice rychle cesta do bydlekovskejch pekel, jakoze na prvni pohled ok, ale na druhej vubec. Samozrejme to jde udelat i dobre, asi bych se orpostila od stejnych ramecku, aby to nevypadalo jak ikea katalog.

treba tohle se mi nelibi vubec:

tady ta vpravo jo:

zalezi taky masivne myslim na tom co tam visi. Ja bych asi do gallery wall nesla a kdyby ano, dam tam nejaky grafiky a originaly.

A kolikrat je v tomhle pripade vice vice, jako ze to ma prost ekoule, ale neni to pro kazdyho teda...

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 10. října 2017 23:38
Reakce na Lilly_Ku:

JO a uka fotkuuuu!

ten predchozi pripevek nebyl adresovanej tobe, jen jsem vyjadrovala svoje pocity o gallery walls