design a architektura

09. října 2016 22:17
Offline Allania
Avatar
172 příspěvků moje polička 11. října 2017 14:43

Se mi v noci zdálo, že rekonstruuji starou dílnu postavenou z cihel, s těmi velikánskými tabulkovými okny, uvnitř litinové sloupy a otevřený prostor...to byla krása. Ráno jsem si to podle toho snu načrtla a jo, v tom bych dokázala bydlet. Byl tam žlutý ušák a přes celou jednu stěnu obrazová galerie až pod střešní trámy, železné schodiště do takového vysutého patra, kde byla ložnice a z postele byl výhled na tu stěnu s těmi obrazy. 

Asi bych to tu neměla tak často číst a čumět pořád na nějaké baráky a byty.

Offline Janulik03
Avatar
16648 příspěvků moje polička 11. října 2017 14:45
Reakce na Allania:

Uplne to vidím. už teraz sa mi to páči. 

Offline baltik
Avatar
4425 příspěvků moje polička 11. října 2017 14:52
Reakce na jinx:

uff, uz si to nepamatuju presne, jak mi to doma neproslo, pustila jsem to z hlavy, mam pocit, ze 50 - 80 tis.

zkusim se doma podivat do starych mailu a dohledat

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 11. října 2017 14:55
Reakce na baltik:

Dekuju, to budes hodna. 

Offline 0zero7
Avatar
10773 příspěvků moje polička 11. října 2017 16:59
Reakce na jinx:

No presne, vymenis za ten co jsi chtela nejvic a je to. Nezapomen nam ho pak postnout sem :)

Offline 0zero7
Avatar
10773 příspěvků moje polička 11. října 2017 17:03
Reakce na jinx:

Jeste k tem obrazum a umeni celkove, to je na tom prave dobry, ze to je postupny proces, szijes se s prostorem napred. Ja mam v loznici dve cernobily fotky z Vogue z roku myslim 1973 a jednu z nejakyho movie magazinu z 50 let (to byl poklad jeden za$1 nekde ve frcu, kamosce co v tom jede jsem udelala fakt radost) a uz rok obcas dumam jestli dam neco na protejsi stenu nebo ne, az se to vyvrbi, tak to zrealizuju.

V predsini mam babicku ve svatebnim nekdy ze zacatky 40 let snad v desne starym ramu, to je taky fajn.

Offline 0zero7
Avatar
10773 příspěvků moje polička 11. října 2017 17:27

vidim ze tema obrazu mas v malicku, tak se optam na nejake tipy, pripadne teda kdokoliv jiny - jedinou volnou zed mame nad posteli v loznici, protoze mam trochu obavu aby to nedopadlo jaktakovy ty prababickovsky loznice s velkym svatym obrazkem nad celem postele:-) nijak me to nepali ale casem bych tam neco chtela, jen nevim jestli jeden velky (viz obava vyse:-) nebo vic mensich, tam je zas potiz jak zacit, muselo by se to poridit naraz pac jeden dva maly obrazky by se tam ztracely. zed je bila 4 m dlouha po stranach jen bile police

Ja na to mam sicer skoly, ale to teda nezarucuje vkus, ze jo :)

Myslim, ze to co tam das musi tobe a manzelovy hlavne sedet pocitove. Jestli mas obavu, ze neco velkeho bude moc, zkusila bych treba vic vetsich grafickych listu nebo litografii. Co se hodnoty tyce, daji se koupit dila zesnulych umelcu, kde to pujde jenom nahoru (pardon teda pokud je to moc velka kalkulace). Zalzi jaky mas vkus, nekdo rad klasickou grafiku Anderleho a Kulhanka. Me osobne se ibi vic moderna nebo jednodussi veci delane "lehci rukou".

Vladimir Suchanek byl hodne popularni jednu dobu, Tomas Hrivnac miva fajn akty, to se muze do loznice hodit, nektere veci od Sukdolaka jsou fajn, kdyz bych chtela neco fakt barevne nekam specificky. Libi se mi i nejaky veci od Roucky. Ivana Lomova, SLiva a Born, to je takova vtipna klasika, ale asi ne do loznice :)

Fakt zalezi, co se vam libi, slepoticky od Zoubka jsou krasny, maminka jich ma par doma a vypada to fajn. Grafika je urcite dostupnejsi. Ja bych se nebala ani valkoplosne malby (ale ja jsem uchyl na velky format).

Mela jsem dva roky Krticku na malbu, jeho veci se mi libi taky

Je to ale fakt strasne individualni :) Hlavne je z ceho vybirat!

Offline 0zero7
Avatar
10773 příspěvků moje polička 11. října 2017 17:29
Reakce na dzizisketa:

Ja mam koberecky dva, kazdej bezpecne podlozenej plastovou podlozkou na miru, takze klouzani na drevene podlaze nehrozi. To by byla nocni mura teda.

Offline 0zero7
Avatar
10773 příspěvků moje polička 11. října 2017 17:31

podložky dobrý, ale pod tyhle pletený nanic, ozkoušeno:-)

Ja mam i pod pletenym

Offline 0zero7
Avatar
10773 příspěvků moje polička 11. října 2017 17:32
Reakce na Zina:

Ta diskuze o obrazech mi jde docela do rány, protože tu mám pár podle mě neslučitelných kusů, který bych ráda měla pověšený (asi tři olejomalby od praděda + černobílou fotku babičky ve svatebním + nějaký zarámovaný drobný grafiky po mámě), ale zatím vůbec nevím, jak by to mohlo dohromady fungovat :-). 

Zalezi i co to je a v jakych ramech. Asi bych fotku babicky a olejomalby nemichala. Muzete zkusit primo v byte co a jak nebo je skladat na zemi alespon v dane mistnosti (zalezi i na svetle).

Offline 0zero7
Avatar
10773 příspěvků moje polička 11. října 2017 17:35
Reakce na Potrefenáhusa:

 podle mě nevypadá moc dobře, když jsou ty obrazy fakt nahodile, jakože by spolu měly ty rámy aspoň někde lícovat.

Třeba tohle se mi líbí barevně moc (ten kelim ), ale ty obrazy bych zarovnala

tohle se mi libi a poveseni me nerusi, myslim, ze to koresponduje se zbytkem mistnosti fajn.

Offline 0zero7
Avatar
10773 příspěvků moje polička 11. října 2017 17:37
Reakce na Lamicka:

Spoluzakuv tatinek byl umelec, meli obrovsky dum precapany umenim, obrazy vsude mozne posbirane, jeho tvorbu, sochy, sklo... On vzal tu vec, rozhlidnul se a nekam to proste soupnul. Mel pro to cit. Chtela jsem u nich vzdycky bydlet :) 

Taky mam par takovejch kamaradu s umelcema rodicema, bozi domy nebo byty. Obcas nas vzal domu nebo do atasu i nektery z profesoru na vejsce, to bylo taky bezva.

Offline 0zero7
Avatar
10773 příspěvků moje polička 11. října 2017 17:39
Reakce na MaeGandal:

Ty priklady mi prijdou takovy trochu usnazeny. Vcetne tech sablon, to bych asi nepouzivala vubec. Ale zalezi co chcete veset. Na te prvni fotce jsou hezke uzke ramy a ta velkoplosna grafika, nelibi se mi zaramovane moudro.

Offline 0zero7
Avatar
10773 příspěvků moje polička 11. října 2017 17:44
Reakce na Lilly_Ku:

Dikes, muze to byt zajimavy v interieru. Jsem zvedava jak vypada zbytek! :)

Offline 0zero7
Avatar
10773 příspěvků moje polička 11. října 2017 17:46
Reakce na baltik:

Malina je boziiii! Libi se mi od nej snad uplne vsechno. ach ach.

Offline moninika
Avatar
1033 příspěvků moje polička 11. října 2017 18:38
Reakce na 0zero7:

Já doporučuju se pro zážitek zůčastnit i nějaké fyzické aukce v galerii, stojí to za to. Některé grafiky jsem kupovala i třeba přes aukro, řada galerií tam má nabídku. Měla jsem z něj třeba toho Hřivnáče nebo Slívu.

A pokud jde o rostoucí cenu, mohu jen potvrdit. Moje srdcovka, věci od Zoubka, mi od pořízení slušně vyletěly nahoru. Pár jich prodat, tak mám na nové auto...

Offline 0zero7
Avatar
10773 příspěvků moje polička 11. října 2017 18:44
Reakce na moninika:

JJ to jsme chodivali s rodicema, je to fajn. Tady se to moc nenosi, bud prijdete a koupite nebo aukce v aukcni "sini" treba veci z domu zabavenych bankou atd, tak je obcas super nabytek! Ja mezi tim vyrostla, tak to mam rada i jako zpusob traveni casu, klidne i bez nakupovani. V Olo je skvela fakulta, i kdyz by se nezdalo a par fajn galerii. Neznam teda aktualni stav...

Offline moninika
Avatar
1033 příspěvků moje polička 11. října 2017 18:53

Já byla teda teprve nedávno na první, protože shodou okolností ji pořádala galerie  pár dní po tom, co jsem si u nich koupila sochu a tak se o ní dozvěděla. Podařilo se mi zároveň vydražit 4 grafiky do ložnice, tak jsem byla i účastník. A překvapilo mě, jaký byl zájem o věci, do kterých bych to netipla - hezká váza, ale 250 000, kus klacku omotaný hadrem... 

Offline baltik
Avatar
4425 příspěvků moje polička 11. října 2017 19:49
Reakce na jinx:

tak pardon, pamatovala jsem si to hodne blbe, bylo to 140 tis., galerie novotny, ale uz pred 4 lety

Offline brrr
Avatar
9996 příspěvků moje polička 11. října 2017 19:53
Má ráda spíš větší než menší obrazy, akorát je nemám kam dávat. Na stěnách máme všude dědu (amatér, ale ten citový vztah,že). Teď jsme podědili nějaké ostravské malíře že sedmdesátek min. století. Mám je ráda, ale jsou furt opřené o skříně, protože nevím, kam s nimi.