Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 16. června 2020 11:59

viktorka_od splavu Ne podle rasy, a nebudu automaticky předpokládat nic, ale prostě určitý sociálni skupiny byly v minulosti zatlačeny na okraj a jsou pristě znevýhodněný. Podporu bych ráda dopřála i znevýhodněnejm dětem z ostatních rodin, kde bereš ten předpoklad, že je podle mě v pohodě, nechat tyrané dítě trpět? Odpusť si ty uff, to fakt neni potřeba. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 16. června 2020 12:06

Ounz pripada mi rasisticke tridit lidi podle ras a tim bych to asi ukoncila.

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 16. června 2020 12:08

viktorka_od splavu jenže seš úplně mimo. A když něco nechceš pochopit, tak asi těžký pak no

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 16. června 2020 12:12

Ounz nechci.

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 16. června 2020 12:14
Offline Potrefenáhusa
Avatar
33819 příspěvků moje polička 16. června 2020 12:17

viktorka_od splavu ale chápeš, tebe se to jako tý "nadřazený" "zvýhodněný" bílý rasy (hetero) nijak zásadně nedotýká, proto je ti to vlastně jedno a tvrdíš, že na barvě kůže nezáleží. Ale ty lidi se kvůli tomu evidentně cejtěj dlouhodobě šikanovaný a znevýhodněný - a ty jim tvrdíš, že je to vlastně jedno, protože ty sis ničeho takovýho nevšimla a že maj stejný možnosti jako kdokoliv jinej, stát se spisovateli, herci, doktory, čímkoliv 

no a v našem českým rybníčku, kde jsme si ty jiný odsunuli nebo vyhladili, si myslim, že se ta tolerance nedá úplně dobře trénovat v praxi, protože není na kom a že si spoustu věcí vůbec neumíme představit

Vždyť i MP Marge tu píše, jak vybíraj stát k žití podle zkousnutelnosti smíšenýho páru

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 16. června 2020 12:19

Potrefenáhusa Kéž bych jednou uměla tak hezky vysvětlovat, jako ty..

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33819 příspěvků moje polička 16. června 2020 12:20

Ounz ty jo děs, neumim vůbec

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 16. června 2020 12:23

Potrefenáhusa Umiš! 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 16. června 2020 12:35

Potrefenáhusa Ounz no vy nechcete pochopit me a podsouvate mi takovy blbosti akorat me nebavi to po stopadesate vysvetlovat, takze fakt cus

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 16. června 2020 12:43
Offline continuity
Avatar
33829 příspěvků moje polička 16. června 2020 12:48

Potrefenáhusa ale tuto identifikaci skupin, který potřebují podpořit, má dělat k tomu pověřený sociolog, který ví, co dělá a dodrží pravidla pro ochranu těch lidí. Já, jako běžný občan, udělám nejlépe, když lidi podle etnické prislusnosti třídit vůbec nebudu a budu se chovat ke všem podle stejných pravidel. 

Minule tu byl flame, jak si vůbec zaměstnavatel dovolí zjišťovat, jestli ma zena rodinu. Toto je za mě stejne: buď mi to dotčený řekne sám, se žádostí o podporu, nebo mi do toho nic není.

Pokud to chci aktivne řešit nadačních fondu je dost, lze přispět, podpořit je jako dobrovolník, cest je dost. Ale ta, na ktere zkoumám barvu pleti souseda, lékaře nebo herečky vede nedobrým směrem. 

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 16. června 2020 12:49

No on je trochu problém v tom, že (když zůstanu u nás a cikánů, protože o problémech černochů vím úplný h...) tak sice teoreticky u nás mají stejné možnosti, až na to, že je to stojí nepoměrně víc úsilí!

Mám kamarádku Romku, vyrostla se čtyřmi sourozenci v jedné místnosti. Dnes pracuje jako reportérka Českého Rozhlasu, všichni její sourozenci mají práci, ale opustila je maminka a její táta se strašně opřel do toho, aby "z nich něco bylo", jsou jeho projekt, řekla bych. Pokud je romské dítě chytré, ale doma nemá podporu, je to k ničemu.

Já mám v podnájmu Romy, mají šest dětí (dvě holky už jsou teda vdané a mají vlastní mimina), zrovna těsně před koronou jsem paní nutila, ať mladou (je v devítce) přihlásí na střední nebo aspoň na nějaký rozumný učňák. A ona mi říkala "ále, to je fuk, nás stejně nikdo nezaměstná, za chvíli otěhotní a skončí jako já, bude se starat o děcka". Ale utáhla jsem ji na to, že musí být nezávislá na chlapovi a schopná se sama uživit-a pak ať se rozhodne...a snad to přineslo nějaké ovoce, dcera v září nastupuje na obor kadeřnice. Oni prostě cítí předem neúspěch. 

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 16. června 2020 12:50

continuity Ale já tu přece nikomu neukládaˇ třídit lidi, kdes to vzala

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 16. června 2020 12:52
Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 16. června 2020 12:53

viktorka_od splavu Tak tady neni moc co vysvetlovat, ty ses definovala tim, ze ses prihlasila    k tomu, ze rozdily nevnimas... beres to jako pozitivum, coz ale rozhodne neni tak cernobile...

Potrefenáhusa to vystihla presne....

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33819 příspěvků moje polička 16. června 2020 12:54

continuity no takhle se to dá samozřejmě taky otočit a na týhle úrovni by barva pleti neměla samozřejmě zajímat nikoho. 

Spíš jsem to myslela tak, jak uchopit to, že se ty lidi cejtěj (a fakt jsou) dlouhodobě diskriminovaný a šikanovaný, protože v tomhle kontextu mi fakt ty vyjádření, že na barvě pleti přece nezáleží z úst někoho, kdo vůbec neví, která bije (a znova říkám, že si to myslim o většině přítomných včetně mě), přijde takový nešťastný 

Online dzizisketa
Avatar
7492 příspěvků moje polička 16. června 2020 12:55

continuity

AAkorát je fajn občas ta zjištění sociologů nějak reflektovat i v tom mém obecném životě, jinak je to úplně k hovnu, pardon my French. Ne se tvářit, jaký jsem tolerantní king, že lidi podle barvy čehokoli neškatulkuju a klidně je mám za sousedy nebo kolegy. Ale kolik úsilí museli vynaložit, aby se jimi stali, to je to gros. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34882 příspěvků moje polička 16. června 2020 13:05
Reakce na barbucha:

Hele ale s tou Agathou Christie to neni tak zlý - co těch Deset malých černoušků, ha?!

​Deset malých č. už ale dávno není Deset malých č.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 16. června 2020 13:08