Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline stes
Avatar
7356 příspěvků moje polička 16. června 2020 06:03

dzizisketa ja myslim, ze se jim to vyplati jen proto, že Bond jako černoch bude prostě jedinej povolenej nejčko. Na bilyho nedostanou penize. Je to silenost. Autor ho stvoril jako belocha a tečka. Je takovej problém vytvorit jinou postavu, ktera by byla cernoch?? Není, ale proč, že. Když se běloši dobrovolně  pranyruji. 

Offline stes
Avatar
7356 příspěvků moje polička 16. června 2020 06:11

Potrefenáhusa ty upozadeny cikany.. S tim tedy velice nesouhlasim. Máme cast rodiny na Kladně a jezdime tam mnoho let xkrat do mesice. A upozadeny tam nejsou ani o fous. Nechci vyvolavat debatu, tenhle prispevek nebudu dal rozvadet, abych si nevykoledovala, ale ten, kdo zije ve stejnem místě kde oni, je jako na okraji v koute fakt nevidi. 

Offline dzizisketa
Avatar
7452 příspěvků moje polička 16. června 2020 07:19
Reakce na continuity:

A k té Alžbětě, to mi přijde podobné, kdyby Buckinghamský palác nahradili tvůrci třeba orientální architekturou. To taky můžou, je to umělecká licence, ale koukat na to prostě nebudu. 

​Tohle se zhusta děje na divadle, hlavně v opeře. Tam divákům nedělá takový problém poznat, že nesledují dokument ani dobový záznam, ale jen nějakou hru. 

Offline dzizisketa
Avatar
7452 příspěvků moje polička 16. června 2020 07:24
Reakce na stes:

Potrefenáhusa ty upozadeny cikany.. S tim tedy velice nesouhlasim. Máme cast rodiny na Kladně a jezdime tam mnoho let xkrat do mesice. A upozadeny tam nejsou ani o fous. Nechci vyvolavat debatu, tenhle prispevek nebudu dal rozvadet, abych si nevykoledovala, ale ten, kdo zije ve stejnem místě kde oni, je jako na okraji v koute fakt nevidi. 

​Ale z celkového pohledu marginální jsou. Kolik znáš romských herců, zpěváků, spisovatelů? Filmů z jejich prostředí, co víš o jejich minulosti? Natožpak aby byli v kultuře v běžných vztazích s většinovou částí společnosti, jako jsou třeba často Afroameričané v USA nebo lesby a gayové jinde. 

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 16. června 2020 07:30
Reakce na Potrefenáhusa:

když já myslim, že my si to tady prostě neumíme představit, protože tu až na cikány, kteří jsou zticha někde zatlačený na okraji, žádný menšiny nemáme...že v tadytěch zemích, který maj za sebou otrokářství, kolonialismus, systematický decimování původního obyvatelstva, je ta situace naprosto jiná. 

Já se přiznám, že mě moc nevyhovuje žádnej zapálenej aktivismus a z pozice bílý většiny, která má pocit, že je to všechno v pohodě, tomu ani úplně nerozumim a všechny ty vyhlášení na insta mě celkem otravujou, ale fakt si myslim, že ty pocity jsou asi docela silný.

a fakt nechápu, proč by nemohl hrát Bonda černoch? No a klidně i tu Alžbětu, vždyť je to stejně imprese a umělecká licence, jaký přepisování historie? ...

​Díky, skvěle napsáno..

Online Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 16. června 2020 07:30

dzizisketa Na to ti určitě někdo napíše, ze jim nikdo přece nebrání ...

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 16. června 2020 07:33

Ounz tak mě by netrhalo žíly ani jedno, až tak mě to nebere, ale v obou případech se ptám, proč?

​A proč ne

Offline DruI
Avatar
3250 příspěvků moje polička 16. června 2020 08:00

A když herec na vozíku hraje Richarda III. tak vám to taky připadá divné? Ten přece taky ve skutečnosti na vozíku nebyl. A co ten nonsens, že mají všechny postavy v historických filmech dokonalé zuby? Vždyť tak lidi přece nevypadali! ;o)

Já myslím, že když se nejedná o dokudrama, tak na té podobě zas až tak nezáleží. Holt umělecká licence a stylizace. Pro sledování příběhu je stejně nejdůležitější hlavně pochopit kdo je kdo :o)

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 16. června 2020 08:48

Tohle je dost tenkej led a souhlasím, že pro nás v ČR je dost nepředstavitelný, jak to může bejt jinde ožehavý téma.

Idrise Elbu bych jako Bonda klidně brala, proč ne. Kdyby obsadili do role šlechty já nevím třeba ve Hře o trůny samé černochy, tak by mi to taky nevadilo. Pokud by byl film o Alžbětě ... tak by asi záleželo na žánru. Kdyby to měl bejt jakože historizující/dokumentární, tak oceňuju, když se to samozřejmě co nejvíc blíží skutečnosti, tj. včetně rasy, která teda pochopitelně praští do očí hodně. Kdyby to byla komedie/absurdní drama/pohádka/ já nevím, prostě cokoli, co se netváří jako seriózní vylíčení skutečnosti, tak může bejt Alžběta třeba modrobílá. 

Online viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 16. června 2020 09:43
Reakce na dzizisketa:

​Ale z celkového pohledu marginální jsou. Kolik znáš romských herců, zpěváků, spisovatelů? 

​covece to je zajimavy - ja nedelim umelce na bile a cikany, takze nevim. nicmene protoze iva bittova bydlela vedle moji kamaradky, tak bych neco dohromady dala-zase ale, proc?

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 16. června 2020 09:55
Reakce na Potrefenáhusa:

a fakt nechápu, proč by nemohl hrát Bonda černoch? No a klidně i tu Alžbětu, vždyť je to stejně imprese a umělecká licence, jaký přepisování historie? ...

​Tuhle jsem viděla nějakej film o rugby v Jižní Africe... hrál tam dokonce Matt Damon, ovšem představ si, že kupodivu ne Nelsona Mandelu

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 16. června 2020 09:55
Reakce na nolita:

Potrefenáhusa souhlasim, mnohdy je to spis nevedomost a vlastne i neochota/nepotreba se zajimat.... pak je sice cloveku jednu, kdo jaky je ale taky mu dost unikaji a ma tendenci podcenovat ty problemy s tim spojene, protoze ON sam je nevnima... to taky neni zrovna idealni situace....

james bond za me muze byt naprosto kdokoliv, protoze je to proste jen konstrukt/fantazie, ktery prosel od puvodni postavy tolika zmenami, ze snad zustava jen to, ze je ve sluzbach jejiho velicenstva.... 

viktorka_od splavu možná tohle přečíst ještě jednou? 

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 16. června 2020 10:08

Ale čert vem ty filmy, je to věc názoru a vkusu každýho soudruha, pokud dá přednost Bazu Luhrmannovi a jeho Romeovi a Julii, prohánějících se s černými přáteli na motorkách... před pečlivě dobovým Zeffirellim. Například. Já osobně dávám přednost, aby se umělec držel původní předlohy (nebo aby si vymyslel něco novýho, původního), co už se mnou...

Taky by se mohla kapku zmodernizovat Beethovenova třeba Měsíční sonáta, no ne? Pár not uberem, pár přidáme, však komu se co stane? Nebuďme takový citlivky!

A vzpomínka na německýho umělce mě vede k úvaze, jak je zvláštní, že Židi ještě nezbourali pár soch Goetha, nepopuzuje je notoricky blond vyobrazovaná Lorelei... a ani myslím nebojkotují Wagnera. Že by to bylo tím, že holocaust nebyl až tak zlej? 

Offline Kokoska
Avatar
28311 příspěvků moje polička 16. června 2020 10:32

barbucha Bond ať si je klidně zelenej s růžovou hvězdou na čele, to je mi fuk. Ale v historickém filmu by měly postavy i reálie odpovídat té době, jinak to pro mě ztrácí dost na půvabu a požitku.

Já jsem teda i těžko snášela ty moderní scénické prvky, kdy jednou je dřevěná hrubě sbitá bedna královský trůn a za 10 minut na ní stojí odsouzenec jako na popravišti, přičemž v obou případech scénu doplňují dvě ohořelá břevna a kus plesnivého hadru. Ale budiž, divák holt zapojí fantazii, on stokilový Jeník a padesátiletá Mařenka v Prodané nevěstě taky úplně neodpovídají mým představám :D 

Ale když už se něco prezentuje jako historický počin, tak bych prosila tu historii pokud možno historicky dodržet.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 16. června 2020 11:01
Reakce na Ounz:

viktorka_od splavu možná tohle přečíst ještě jednou? 

​to uplne nevim proc. ze bych jako byla malo informovana? me tohle popravde moc nebavi, protoze na jednu stranu mam ty lidi podle tasy nejak selektovat, tridit, radit, smerovat, opatrovat, preferovat a pomahat jim. na strane druhe nemam delat mezi lidmi zadne rozdily podle rasy.. tak ted teda nevim. imho by uplne stacilo chovat se ke kazdemu jako k cloveku.

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 16. června 2020 11:02

Kokoska 

Taky bych prosila.

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 16. června 2020 11:17

viktorka_od splavu no ale teď momentálně stejnou startovní čáru prostě nemáme..takže nejen chovat se jako k člověku, ale skutečně i cíleně a vhodně podpořit a pomoci

Offline Kokoska
Avatar
28311 příspěvků moje polička 16. června 2020 11:20

viktorka_od splavu někdy to opatrování a preferování může i udělat zlou krev. Ještě když jsem byla na střední škole, dostaly dvě romské rodiny od národního výboru každá automatickou pračku. V té době automatka fakt nebyla úplně běžná věc v každé rodině. O tom se mluvilo hodně a dost s nevolí, zvlášť když jednu tu pračku hned prodali. 

Offline dynda
Avatar
7279 příspěvků moje polička 16. června 2020 11:21

Jennyfor 

Tak ona ta směsice různých lidí v Čechách není tak pestrá, ale když jsem dělala v Sydney, v kolektivu cca 40 lidí byli hodně mladý jihoamerický gay, čínský gay 40+, lesba z Makedonie, lesba z Austrálie, holka z NZ s domorodými předky, kluk 30+, který nějak odmítal dospět, určitě by na to byla diagnóza ... Mix národností, věků, sexuálních orientací, tlustí, tencí, šťastní, neštastní, vzdělaní, nevzdělaní. Ta realita za hranicemi prostě je taková. 

Online viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 16. června 2020 11:49

Ounz odlisnou startovni caru od jinych ma kazdy. jako fakt nevidim duvod tridit lidi podle rasy a automaticky tim predpokladat, ze maly cikan (kdyz se podrzim reality v cr) ma negramotne rodice, zije v chudobe, nemluvi cesky a necisti si zuby. prijde mi to dost hrozne.  stejne jako muze byt zanedbane, tyrane bile dite na tom zle, ale to je v pohode, protoze je bile? uff