Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 15. června 2020 21:51

viktorka_od splavu Tak já myslim, že karla asiatka hrát nebude, ale třeba nějakej bond by mi žíly trhat fakt neměl..

Offline barbucha blogger
Avatar
30598 příspěvků moje polička 15. června 2020 22:23
Reakce na crazydaisy:

Za zvlášť zábavný považuju obsazení afroameričanů do rolí šlechty

​Já to nepovažuju za zábavný ani trochu, protože je to podvod a přepisování historie a vymývání mozků. Tedy v dílech, který se jako historický tvářej... do scifi ať si zabudujou tvůrci co jen je napadne.

Je to prostě lež a Pocahontas byla jen jedna (a ještě ani ne Afroameričanka) - proto je dodneška známá.

Bude obor historie prohlášen za pavědu a ten, kdo bude trvat na svým, za rouhače? Něco podobnýho už tady bylo, takovej Darwin by moh vyprávět...

Mimochodem i v Africe existovaly (a existujou) místní královský rody a rodinně spřízněná šlechta. To by jako materiál pro film nestačilo? 

Je mi líto dětí, který vyrostou na tomhle politicko a rasově korektním galimatyáši. Ty už z dějepisu nebudou vědět vůbec nic, celou minulost a identitu svejch národů můžou vypustit. Až na dědičnou vinu, samozřejmě!

Online viktorka_od splavu
Avatar
46073 příspěvků moje polička 15. června 2020 22:24

Ounz tak mě by netrhalo žíly ani jedno, až tak mě to nebere, ale v obou případech se ptám, proč?

Offline dzizisketa
Avatar
7462 příspěvků moje polička 15. června 2020 22:27

viktorka_od splavu

TTak zrovna Bond je popkulturní prodejní artikl, žádné vysoké umění ani historická postava, pokud produkce zjistí, že Bond jiné barvy pleti nebo pohlaví se jim vyplatí, těžko proti tomu něco namítat. 

Offline continuity
Avatar
33707 příspěvků moje polička 15. června 2020 22:29

barbucha hele mě to přišlo divné i v Zaklínači, fantasy, která se odehrává ve středoevropském středověku by mohla trochu respektovat místní reálie. Přitom kniha ve velmi, velmi antirasisticka, je to tam hodně akcentované, např. Zaklínač sám mnohokrát různé druhy bytosti zachraňuje, ač by je měl zabíjet, protože jsou to taky živi inteligentní tvorové, se svymi problemy. Ale dnešní popkultura si z toho vybere akorát ty různé barvy pleti. 

Offline crazydaisy
Avatar
2667 příspěvků moje polička 15. června 2020 22:47

Pod pojmem kulturní obohacení si teda představuju pestrost a ne přepisování dějin, zakazování knih a uměleckých děl, boření soch té jedné bílé rasy. Já jsem si vlastně až donedávna nějaký rozdíl (ať rasový nebo národnostní) mezi lidmi vůbec neuvědmovala, ale až teď, díky tomuto šílenství. 

Online viktorka_od splavu
Avatar
46073 příspěvků moje polička 15. června 2020 22:56
Reakce na crazydaisy:

 Já jsem si vlastně až donedávna nějaký rozdíl (ať rasový nebo národnostní) mezi lidmi vůbec neuvědmovala, ale až teď, díky tomuto šílenství. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30598 příspěvků moje polička 15. června 2020 23:08

continuity 

Já Zaklínače neznám, právě nejsem moc na fantasy apod., protože ty úchylky od reality, historie a tak dále dost špatně snáším... nebo nemam dostatečnou fantazii, jsem přízemní tvor... prostě dávám přednost skutečnosti nebo ověřený historii, a proto mě taky tak šíleně serou tyhle snahy o její přepisování.

Tím neříkám že všechno, co se kdy událo, je hodno následování. Ale kurnik šopa stalo se a dějiny jsou dějiny, a já nechci vidět královnu Margot nebo královnu Alžbětu, kterou hraje Whoopi Goldberg nebo jiná černá hvězda, anžto by mě ranila mrtvice

Offline continuity
Avatar
33707 příspěvků moje polička 15. června 2020 23:16

crazydaisy no asi tak, já to vůbec neřeším, ani žádné sexuální orientace, já jsem asi sociopat, ale mě příliš nezajímá s kým žije kolega od vedle a ani partnerské problémy me šéfové. Ta, ač heterosexuální, to s náma zhusta probírala a přišlo mi to až trapné. co s tím nám jako dělat, že ona má doma tichou domácnost? Zato když mi kolega vykládal jak byli s přítelem na Novém Zélandu, tak mě to dost bavilo. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30598 příspěvků moje polička 15. června 2020 23:26
Reakce na dzizisketa:

viktorka_od splavu

TTak zrovna Bond je popkulturní prodejní artikl, žádné vysoké umění ani historická postava, pokud produkce zjistí, že Bond jiné barvy pleti nebo pohlaví se jim vyplatí, těžko proti tomu něco namítat. 

​Máš pravdu, že jde jen o prachy, resp. návštěvnost. Producent stojí o návštěvnost obou (hlavních) etnik, to je jasný.

Nicméně lze s úspěchem pochybovat, že by Ian Fleming v padesátých letech vytvořil postavu hlavního agenta anglický tajný služby - černocha. A ne, nejedná se o historickou postavu, ale dneska už o klasický dílo (byť popkultury), zákonitě poplatný době vzniku. 

Pokud s tím má někdo problém, může přece napsat zcela nový, moderní příběh... a počkat si, jestli bude stejně úspěšný Ale je to samozřejmě víc práce, než ukrást někomu původní nápad.

Offline crazydaisy
Avatar
2667 příspěvků moje polička 15. června 2020 23:28

continuity já ani u svých známých nebo kolegů sex orientaci netuším a je mi úplně šumák. Myslím, že naše společnost je v tomto směru velmi tolerantní a to i starší generace a akce jako prague pride tomu dělají akorát mědvědí službu.

Offline crazydaisy
Avatar
2667 příspěvků moje polička 15. června 2020 23:30
Offline Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 15. června 2020 23:40

když já myslim, že my si to tady prostě neumíme představit, protože tu až na cikány, kteří jsou zticha někde zatlačený na okraji, žádný menšiny nemáme...že v tadytěch zemích, který maj za sebou otrokářství, kolonialismus, systematický decimování původního obyvatelstva, je ta situace naprosto jiná. 

Já se přiznám, že mě moc nevyhovuje žádnej zapálenej aktivismus a z pozice bílý většiny, která má pocit, že je to všechno v pohodě, tomu ani úplně nerozumim a všechny ty vyhlášení na insta mě celkem otravujou, ale fakt si myslim, že ty pocity jsou asi docela silný.

a fakt nechápu, proč by nemohl hrát Bonda černoch? No a klidně i tu Alžbětu, vždyť je to stejně imprese a umělecká licence, jaký přepisování historie? ...

Offline continuity
Avatar
33707 příspěvků moje polička 15. června 2020 23:43

A ještě se nemůže říkat vozíčkář, ale člověk pohybující se na vozíku. No potěš koště. Než to ze sebe vypravim, tak mu ten autobus ujede a s tím vozíkem ta fráze neudělá nic.

Než řešit toto by úřad ombudsmana mohl vydat příručku, jak se k takovým lidem chovat. 

Offline continuity
Avatar
33707 příspěvků moje polička 15. června 2020 23:48

Potrefenáhusa Bonda ať si hraje černej bílej, zelenej, je mi to fakt jedno, ani mě to příliš nebavi. Je ale dobré si uvědomit, že bond je z velké části nadsázka a parodie, tak aby to nebylo zas urážlivý. 

A k té Alžbětě, to mi přijde podobné, kdyby Buckinghamský palác nahradili tvůrci třeba orientální architekturou. To taky můžou, je to umělecká licence, ale koukat na to prostě nebudu. Já docela ocením, když se herec na tu historickou postavu alespoň trochu podoba. To je stejné jakoby hrál Hitlera vysoký modrooký blondak, asi bych se divila, co je to za parodii. 

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 15. června 2020 23:55

crazydaisy continuity No dyť, já to taky v běžným životě neřeším, je mi to jedno, každýho jeho věc.

Já se jen pozastavovala v prvním postu nad těmi seriály, že je to jako kdyby byl povinnej recept: vraž tam smíšené dvojice, z LGBT komunity od každého kus, přidej Turka a zamíchej. Plus ty svobodný matky, opuštěný otcové a tlustý, tenký a taky tam musí velet okrsku vostrá ženská.

Mě zajímá ten příběh, chci akci, děj, mám ráda kriminálky, vypláchnu si přitom hlavu, ale takhle z toho tou snahou o uplatnění všech požadovaných parametrů dělají už skoro grotesku.
Jo, ať to odráží skutečnej život, afroamerický Bond budiž, nemám názor, jen že to už začíná být na jedno brdo a často v těch novějších věcech tak nějak násilně naroubovaný.

Ale když si pustím něco staršího, teď to bylo něco z roku 2012, tak se úplně leknu, jak si tam dělají v dialozích srandu z etnické příslušnosti, ale takovou milou, oboustranné pošťuchování, to si myslím, že už by teď neprošlo.

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 16. června 2020 05:32
Reakce na Ounz:

dzizisketa jako že bys chtěla, abychom se dostali tak daleko, že půjde o herecký výkon a ne o barvu kůže (vyznání, sexuální orientaci a pod). Že zmizí takový to 'já sem tolerantní, černoši mi nevaděj, ale..' ? 

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 16. června 2020 06:02

Potrefenáhusa souhlasim, mnohdy je to spis nevedomost a vlastne i neochota/nepotreba se zajimat.... pak je sice cloveku jednu, kdo jaky je ale taky mu dost unikaji a ma tendenci podcenovat ty problemy s tim spojene, protoze ON sam je nevnima... to taky neni zrovna idealni situace....

james bond za me muze byt naprosto kdokoliv, protoze je to proste jen konstrukt/fantazie, ktery prosel od puvodni postavy tolika zmenami, ze snad zustava jen to, ze je ve sluzbach jejiho velicenstva....