Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline razorblade
Avatar
8175 příspěvků moje polička 24. října 2017 11:02
Reakce na siouxsie:

Pokud vim, tak lidi, kteri sreenshoty pana frantiska poridili, ho uz nahlasili a predali to pcr. Policajti proverovali uz mensi prohresky na fb

Offline siouxsie
Avatar
688 příspěvků moje polička 24. října 2017 11:05
Reakce na Mutziputzi:

jenže oni se doteď jen hecovali ve své bublině. mám pocit, že otevřené ataky mimo bublinu + stupňující se hecování nemusí být moc radostné kombo

macko.pu
Avatar
24. října 2017 11:07
Reakce na Mutziputzi:

František je zapšklý, neúspěšný, hloupý trotl, jediný co můžeme doufat, že jenom štěká

... ináč, v tomto sa mi muci páčiš, ten tvoj pragmatický postoj, zbytočne komentovať takého idiota, idiotov 

Offline Sweet Potato
Avatar
34825 příspěvků moje polička 24. října 2017 11:08
Reakce na jinx:

Obávám se, že zrovna tímhle Frantu neohromíš, Kintera, Bottega...cožeeee?

Online viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 24. října 2017 11:09
Reakce na Lilly_Ku:

tjo na ctenarku d-fense bych te netipla!

Offline siouxsie
Avatar
688 příspěvků moje polička 24. října 2017 11:11
Reakce na razorblade:

tak ráda bych se nechala uklidnit!  ale sestra, kterou jsem před pár posty zmiňovala jako fanatickou voličku SPD, žije s přítelem-policajtem. vůbec nechci paušalizovat, ale tý husí kůže se nějak zbavit neumím...

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 24. října 2017 11:11
Reakce na Sweet Potato:

Tak to bylo v nadsazce samozrejme. Nezna a ani nepozna a chran buh, aby se me cesty nekdy s timto protly. 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 24. října 2017 11:11
Reakce na Mutziputzi:

asi si dnes sedím na vedení nebo neumím číst.

pochopila jsem to tak, že píšete, že pokud chce nemocnice čerpat benefity (nevím ale za co), tak by za to nebo pro to taky měla něco udělat (=nedivit se, že musí nakupovat v chráněné dílně nebo vymyslet místo pro postižené).

zaměstnávání handicapovaných ale je často nemalá komplikace, třeba firma jako my jim musí místa v podstatě uměle vytvořit, aspoň jedno, tak, aby kombinací toho místa, zaplacením tvrdé měny a odebíráním náhradního plnění od firem, od kterých by jinak pravděpodobně nebrala (protože jsou lepší možnosti), ale musí, protože nemá na výběr, splnila zákonnou povinnost.

v této problematice z vlastní zkušenosti nevidím pro firmu jediný benefit, pokud je to manuální typ firmy. navíc neustálé nové zákonné úpravy, nově vyrukovali s nějakým systémem uveřejňování faktur, včera mi volal dodavatel NP, že se ohledně toho musíme sejít. takže další byrokracie pohřbívající kdysi dobrou myšlenku.

nějaká daňová úleva to maximálně tak vyrovná na nulu. benefit z toho ale nebude. je to byrokracie a umělý systém. firmy náhradní plnění různě překupují a přeprodávají a v podstatě kdoví kolik handicapovaných skutečně zaměstnají. 

třeba to mají nemocnice jinak, fakt nevím. 

chápup tu myšlenku, která za tím je, ovšem (a to vás opravdu nechci vařit) bohužel moje zkušenost (opět ) není nijak pozitivní, nemám pocit, že by šlo o bohumilný systém. časem z toho příležitost vytvořila prostý byznys (proto taky podle všeho stát vyrábí novou byrokracii v zájmu ho omezit).

z mého pohledu každý umělý systém vždy narazí na tu samou hranici.

píšu vám to jen proto, že mám pocit, že s tím systémem nemáte praktickou zkušenost. fakt nemám potřebu nikoho smažit, nebo vařit ani péct 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 24. října 2017 11:11
Reakce na siouxsie:

Opravdu nebezpečný jsou chytrý lidi s podobným názorem, já ve finále ani Okamurovi tu jeho radikálnost nevěřím, od něj je to kalkul, na ten lapne podobný neschopy a pitomce a chvíli si to budou užívat než jim dojdou prachy, teda Tomiovi. Pak přijdou další samozřejmě a zase dokola.

Offline siouxsie
Avatar
688 příspěvků moje polička 24. října 2017 11:15
Reakce na Mutziputzi:

ani já to tomiovi nevěřím a stejně to vidím jako těžký kalkul na prachy. myslím, že ho ta jeho sebranka převálcuje, jakmile zjistí, že je zbytečně inteligentní a nedostatečně radikální.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 24. října 2017 11:16
Reakce na siouxsie:

zbytecne inteligentni

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 24. října 2017 11:16
Reakce na Jiná Realita:

Tak snad to platí pro podnikatele obecně, proč předpokládáte, že tady vedu teoretický kecy, samozřejmě jsem s tím do styku přišla a samozřejmě si myslím, že je povinnost nějak integrovat osoby ZTP do hospodářskýho cyklu správná.

Pro vás je všechno špatně, to je zbytečná diskuze.

Online Gatita
Avatar
7147 příspěvků moje polička 24. října 2017 11:17
Reakce na siouxsie:

Tohle vlákno si už musím zakázat. O soboty mám depku a díky tomuhle vláknu se nejspíš přidá i panika.  Škoda, že  ty liberálnější strany před volbami nějak rozumně neakcentovaly téma migrace, pak stačí jeden, co vykřikuje, že se o to postará, a je vymalováno.

Mimochodem, dívali jste se někdo na reakce na zahraničních serverech? Koukala jsem na Die Welt a ti v tom mají také jasno, tam nás šmahem zařadili do bloku neliberálních demokracií konajících frontální útok na EU.  I když já si teda popravdě vůbec nemyslím, že by zrovna pro voliče vítězné strany byl postoj k evropské politice tak zásadní. Dikce těch článků je ale fakt děsná. A ty komentáře pod tím mě teda taky dost překvapily (pozn. mají o dost vyšší úroveň než komenty někde na idnes), tam se naopak většina čtenářů shodla, že čeští voliči mají rozum, že lepší autokracie než anarchie atd.... Tak a dost, od nynějška se budu zabývat je vláknem o nákupech a vaření. 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 24. října 2017 11:19
Reakce na Gatita:

Liberálnější strana rozhodně nemůže akcentovat téma migrace tak aby jala voliče SPD, to by si vykopali hrob jednou větou.

Amun
Avatar
24. října 2017 11:21
Reakce na razorblade:

on je opravdu realna osoba? :D jsem ho typovala na ryze smysleny profil, ktery jen viri vodu.

Offline Lilly_Ku
Avatar
4130 příspěvků moje polička 24. října 2017 11:21
Reakce na Gatita:

die welt je takovej blesk pro intelektualy... ja cetla celkem racionalni komentare (die zeit a faz), vcetne treba toho, ze narod, ktery zil dlouho v nesvobode, je citlivy na vlastni rozhodovani, proto euroskepticismus. to jsem myslim slysela na deutschlandradio kultur, minulej tyden davali celou serii poradu na tema cesky volby.

s celkovou urovni komentaru souhlas.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 24. října 2017 11:21
Reakce na Mutziputzi:

ja si zas myslim ze od toho prave platim ty dane, aby se stat, potazmo obec o ty handicapovane postaral, neze to hodi za krk firmam. ano myslenka bohuliba opet ovsem provedeni kulha. tak to budeme vic kontrolovat, zavedem dalsi ourad.. no nic

ps: "postaral" myslim obecne, nezeby nemeli pracovat kdyz muzou, ale ze by jim to

stat mel tedy umoznit, zprostredkovat, zjednodusit - ne se toho zbavit a zabyvat se opet akorat trestanim

Offline siouxsie
Avatar
688 příspěvků moje polička 24. října 2017 11:22
Reakce na Gatita:

depku mám setrvalou, i když panice nepodléhám. furt si říkám, že se nic nejí tak horký... ale horda fašizujících františků mně ty předpokládané trendy začíná korigovat 

macko.pu
Avatar
24. října 2017 11:22

... a mimochodom, vaše príspevky na vášho prezidenta (nech je akýkoľvek, a aj keby ste mali vo všetkom pravdu) nie sú moc ďaleko od hen tých, čo si budeme rozprávať

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 24. října 2017 11:23

A jak jim to umožní stát, kde?