Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 01. června 2017 14:45
Reakce na Jiná Realita:

Jak to muze vubec nekoho napadnout...? To je k bliti 

Offline zelene.oko
Avatar
556 příspěvků moje polička 01. června 2017 15:06
Reakce na Karja:

Trapný to je, ale je to fakt. Zatím to vypadá tak, že zaměstnanci na to kašlou (včetně mě), nebo se lehce schovávají a studenti to mají v paži.

Amun
Avatar
01. června 2017 15:12
Reakce na Jiná Realita:

Priserne, tohle fakt muze udelat jen totalni zruda. Myslim si, ze pachatele nikdy neodhali, a pokud ano, nic se mu nestane... Hnus, co chodi mezi lidmi.

Offline Karja
Avatar
35806 příspěvků moje polička 01. června 2017 17:07

No jo, ale to už je tvůj osobní problém, zda těm tam neurvalci nechávají samotnou či nikoliv, to můžeš sama vyřešit. Aneb pamatuji si na knížečku v 5. třídě ZŠ s názvem "Můj kamarád bere drogy, co mám dělat" a spolužačka odpovídá učitelce "brát je taky".Ne sranda, jako s tim jde něco udělat, ale říkat cizím, že ti hulí do ksichtu/do oken ve veřejném prostoru moc nejde:-D

Offline Karja
Avatar
35806 příspěvků moje polička 01. června 2017 17:11
Reakce na zelene.oko:

No, já jsem chodila v Praze na hnojárnu a jako wtf, však to je kampus velkej pomalu od náměstí Suchdola až do Lysolajů:-D Se nachoděj. Natož na kolejích, fakt chudáci, pokud to bude někdo kontrolovat, tak o to víc se bude kouřit vevnitř a dalších pro ostatních mnohem nepříjemnějších prostorách než předtím. Už uplně vidím ty kuřácký kabinety, z ústní zkoušky bude teď člověk smrdět víc jak z hospody:-D.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 02. června 2017 08:57

Proč???

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 02. června 2017 09:07
Reakce na zelene.oko:

Trapný to je, ale je to fakt. Zatím to vypadá tak, že zaměstnanci na to kašlou (včetně mě), nebo se lehce schovávají a studenti to mají v paži.

což bude ale trvat jen tak dlouho, než si bude první student stěžovat.

Offline zelene.oko
Avatar
556 příspěvků moje polička 02. června 2017 09:17
Reakce na Jiná Realita:

Ano, s tím počítám, že se přitvrdí. Ale stejně mi to přijde ve venkovním, rozlehlém areálu trochu absurdní.

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 02. června 2017 10:00

jo a taky je dobrý když se zvedne celej stůl a odkráčí ven na cigáro a čék tam zůstane sedět sám

No jo no. To máš těžký. Dřív si nekuřáci stěžovali na kouř, ale stejně chodili do kuřáckejch hospod (i přes možnost výběru). Kvůli zábavě s těmi vyvrheli. Nyní si prosadili ten zákaz, a budou si buď stěžovat na to, že u stolu seděj sami, nebo půjdou za kuřáky před hospodu (a zase si budou stěžovat na smrad)... Tak co teď?

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 02. června 2017 10:17
Reakce na barbucha:

ja si nestezovala jako kurak a nestezuju si ani jako abstinujici:-) klido jdu taky no problem:P mne vsecky tydle vymysly prijdou uplne absurdni, to predevsim

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 02. června 2017 10:26

Právě. Je to absurdní.

Offline Lilly_Ku
Avatar
4127 příspěvků moje polička 02. června 2017 10:35
Reakce na barbucha:

nic, ja si nestezuju, zakaz koureni v restauracich mi nevadi. je to omezeni ze stejne oblasti jako treba pravidla pro reklamu na chlast v tv. 

jinak vtipny je, jak novinky hned prikvacily s tim, jak bude pribyvat "jako hub po desti" (urcite) kluboven: https://www.novinky.cz/domaci/439616-klubovny-pro-kuraky-se-kontrol-neboji.html

Offline Malvin
Avatar
1032 příspěvků moje polička 02. června 2017 10:36

Já bych celý protikuřácký zákon řešila jinak. Majitel podniku by si sám určil, zda bude podnik ne/kuřácký. A pokud máspolečnost zájem, aby bylo co nejvíce těch podniků nekuřáckých, tak by kuřácké podniky musely platit nějaký pooplatek (% z obratu). Stejně bych řešila i zavírání obchodů o svátcích a nedělí. Chceš mít otevřeno a vydělávat, zaplať. 

Edit. Jsem celoživotní nekuřák a kouř mi vadí. Jen stát v MHD u kuřáka mi zvedá žaludek.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 02. června 2017 10:42
Reakce na Malvin:

V obou případech jde i o zaměstnance, samozřejmě se dá říct, že i oni mají možnost volby, ale...

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 02. června 2017 10:44

Jinak já jsem ráda za každou podobnou restrikci, ten posun je hrozně znát, s použitím zde použitého pojmu vyděděnec vnímám, že před 50 lety jím byl nekuřák, teď je to naopak, zdražování a zákazy prostě maj smysl.

Offline Malvin
Avatar
1032 příspěvků moje polička 02. června 2017 10:56
Reakce na Mutziputzi:

Přesně je to možnost volby i pro toho zaměstnance. Za ochotu pracovat v kuřáckém podniku by si mohl vyjednat vyšší plat. Když pracuji v obchodě, který má otevřeno i o víkendu, tak musím počítat s tím, že někdy vyjde směna i mne. A zase si můžu vyjednat více peněz (což je už dáno i nějakým zákonem). Pokud zaměstnavetel nebude mít pracovníky, neotevře. Pokud jsou lidi ochotni u něj pracovat, tak jim ta výše platu a práce vyhovuje. 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 02. června 2017 10:59
Reakce na Malvin:

No ne právě přesně, některé kategorie zaměstnanců, tyhle dvě zrovna určitě, to s tou možností volby nemaj tak jednoduchý, příplatek za budoucí rakovinu mi nepřijde o moc lepší než prodání ledviny.  

Offline Malvin
Avatar
1032 příspěvků moje polička 02. června 2017 11:13
Reakce na Mutziputzi:

Dnes je takový nedostatek zamestnanců na těchto nižších pozicích, že si opravdu vybírat mohou. 

Offline Kokoska
Avatar
28256 příspěvků moje polička 02. června 2017 11:18

V mnoha zemích světa zákon proti kouření platí a funguje to. U nás to taky bude fungovat, jen by mě zajímalo, jestli třeba Francouzi nebo Italové kolem toho taky museli tak remcat, dělat z toho drama a protestovat.