Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 31. května 2017 21:03
Reakce na Kokoska:

:-) můj tatínek vranu jedl a říkal že byla hořká

Offline continuity
Avatar
33610 příspěvků moje polička 31. května 2017 21:08

tak peceny holub no.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 31. května 2017 21:09
Reakce na continuity:

tepelná úprava se zapovídá:D

Offline Kokoska
Avatar
28254 příspěvků moje polička 31. května 2017 21:10

Tatínek je zhýčkaný fajnšmekr, Kudrnovým na Starém Bělidle se hořká nezdála :D

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 31. května 2017 21:12
Reakce na Dadoo:

"Podle ní je to ale super, protože nesmrdí, vykouří míň a s ostatními vyděděnci venku u cigára pokecají."

No já ti nevim. Smradu se dá předejít výběrem hospody... (mimochodem úplně nejvíc mi zasmrádly šaty v již dávno nekuřácký hospodě, z kuchyňskejch výparů - fakt nekecám). Dále jestli chce někdo vykouřit míň, nikdo ho přece do konzumace nenutí (ergo je to na jeho vlastním rozhodnutí)... a "vyděděnci" je ten správnej výraz, kterej mi tak leze na nervy: proč bych se měla cítit jako vyděděnec, konzumujíc něco, co mi stát radostně A LEGÁLNĚ prodává?

Nevidím v tom logiku.

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 31. května 2017 22:52
Reakce na barbucha:

"Naopak do hospod přijdou i ti, kteří dřív, právě kvůli smradu a kouři, nechodili. A že takových je.."

No, musela jsem si hned zapálit  Hele brouku, víš že už teď jsme měli víc nekuřáckejch, než kuřáckejch hospod? 

Odhlédnu-li od zdravotních, kosmetických i olfaktorických  hledisek, tak jediná otázka zní: Když má nekuřák právo na návštěvu všech, veškerých provozoven (kde nebude obtěžován kouřem, ačkoliv by mohl být jednoduše varován nálepkou), jak k tomu přijde takový vegetarián, kterému se navaluje již při pohledu na zlovolně zahlušené zviřátko na talíři spolustolovníka?! Někdo by řek, že může navštívit jinou restauraci, ale není to vlastně špatně?

No, ono to není úplně to samý. Pokud se vegetariánovi navaluje z pohledu na flákotu, tak je to čístě jeho problém. Zdravotní riziko to pro něj nepředstavuje (vyjma tak možná hypertenze ze stresu ), ovšem nekuřák musí to cigáro spolustolovníka dejchat taky. Mně se jako nekuřákovi při pohledu na zapálený cígo nenavaluje, ale cejtit ten kouř v plicích mi příjemný není. Tohle bagatelizování až zesměšňování těch důvodu PRO zákaz mi trochu vadí. Musím ale zároveň říct, že jsem to nikdy nijak extra neřešila. Z pár návštěv hospos si rakovinu určitě nevypěstuju. Vadily mi akorát opravdu zahulený podniky, kdy tou místností sotva projdeš a už ti smrděj hadry. Já vlastně ani nevím, jak to vnímaj kuřáci, ale nekuřákům načichlý oblečení děsně smrdí.

Každopádně si myslím, že to, jestli je hospoda kuřácká nebo nekuřácká, by mělo bejt čistě věc majitele. Ten si určuje svoji cílovku. Jako nekuřákovi mi ten zákon "nevadí", ale je to blbost. Zastávky a dětská hřiště dávají smysl, soukromý podniky ne.

Offline Ounz
Avatar
19821 příspěvků moje polička 01. června 2017 08:38
Reakce na Kokoska:

Když ze stromu spadne mrtvá vrána, může ji frutarián sežrat?

A co když ze stromu spadne soused 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 01. června 2017 08:47
Reakce na Ounz:

nebo hnízdo  

Offline Kokoska
Avatar
28254 příspěvků moje polička 01. června 2017 08:52
Reakce na Ounz:

Existují frutariáni-kanibalové?

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 01. června 2017 09:02
Reakce na Kokoska:

 to už jsem někde zachytila, ale ze stromu vlašstovčí nespadne, protože si je dělají jinde, tak snad číňani umí i polévku z drozdích hnízd nebo třeba stračích 

Offline Ounz
Avatar
19821 příspěvků moje polička 01. června 2017 09:16
Reakce na Kokoska:

Tak jednou se řeklo, že co spadne ze stromu... 

Offline zelene.oko
Avatar
556 příspěvků moje polička 01. června 2017 09:17

Já vykouřím denně dvě cigarety a s tím omezením souhlasím. Ovšem musím přiznat, že mě lehce zaskočilo včera, že si nelze již zapálit na půdě univerzitního kampusu, tzn. venku, kde se můžu od ostatních (dospělých) lidí "odstavit" do ústraní.

Offline Kokoska
Avatar
28254 příspěvků moje polička 01. června 2017 09:25
Reakce na Ounz:

V tom případě Děti, ochutnejte Styblíka!

Offline Ounz
Avatar
19821 příspěvků moje polička 01. června 2017 09:28
Reakce na Kokoska:

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 01. června 2017 13:16

takové zrůdy by měli ukazovat v kleci na náměstí.

http://brno.idnes.cz/diskuse.aspx?iddiskuse=A170601_090133_brno-zpravy_krut

Offline Ounz
Avatar
19821 příspěvků moje polička 01. června 2017 13:44
Reakce na Jiná Realita:

    

Offline Karja
Avatar
35805 příspěvků moje polička 01. června 2017 14:16

Hrůza, takovej krásnej ptáček. A ještě ve svahu, v přírodě, jo to mohlo někoho fakt hrozně štvát. Děsný

Offline Karja
Avatar
35805 příspěvků moje polička 01. června 2017 14:21
Reakce na zelene.oko:

Přesně, pokud se nemůže kouřit v univerzitním kampusu, tak je to trapný. Přiznávám teda, že jsem články četla zběžně a nevím, co na tom je pravdy. Pokud ano, tak se to stejně nebude dodržovat a nedivim se.

Jako nekuřákovi mi kouření v hospodě maximálně vyhovovalo, teď mě bude akorát tak štvát, že místo toho aby si lidi vykuřovali v hospodě, do které jsem nemusela vlízt mi budou kouřit pod oknem bytu nebo na ulici, kam vlézt musim. Nezávidim nikomu, kdo bydlí v bezprostřední blízkosti s hospodou, to bude hlaholu. My jí naštěstí máme "jen" ob dva domy.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 01. června 2017 14:43
Reakce na Karja:

jo a taky je dobrý když se zvedne celej stůl a odkráčí ven na cigáro a čék tam zůstane sedět sám