Aktuální česká politická situace

29. října 2014 09:07
Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 25. ledna 2018 12:26

Mutziputzi Ty jsi věčná optimistka.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 25. ledna 2018 12:27

Sweet Potato a ba ne, sem nasrana, tomu se da verit

Offline 999
Avatar
17615 příspěvků moje polička 25. ledna 2018 12:33

Sweet Potato Já se taky přepnula do sebezáchovného módu... Mám jednu dost ošklivou vzpomínku, kdy mě politika málem zabila. Když Jiří Paroubek vyhrál volby, byly jsme z toho se ségrou úplně hotový... A tak jsme od volebního studia v televizi šly do naší oblíbené hospody, že tam tu frustraci budeme sdílet s ostatními. A ono to všem bylo úplně fuk. Jedli, pili, pohoda... A to pro nás byla ta poslední rána, tak jsme ze žalu vypily každá asi půl flašky slivovice... Dneska se tomu teda smějeme...:-).

Offline razorblade
Avatar
8197 příspěvků moje polička 25. ledna 2018 12:36

Mutziputzi muj zivot ovlivni uz to, jak budu muset nekolik tydnu sledovat, jak se ty jeho priznivci budou vsude naparovat jako nadlidi. to mi zas bude na bliti (ne, ze mi neni uz ted)

Offline Just me
Avatar
135 příspěvků moje polička 25. ledna 2018 12:44

Ono je to ještě horší než jsme myslela. Psal Kmenta, že  pokud prezident není schopný vykonávat svou funkci, zastupuje ho premiér nebo vicepremier, a může ho zastupovat do konce voleního období, pokud se tedy nevypíšou nové volby. To jsou teď vysoké hry ...

Offline moninika
Avatar
1033 příspěvků moje polička 25. ledna 2018 12:54
Reakce na razorblade:

Mutziputzi muj zivot ovlivni uz to, jak budu muset nekolik tydnu sledovat, jak se ty jeho priznivci budou vsude naparovat jako nadlidi. to mi zas bude na bliti (ne, ze mi neni uz ted)

​Přesně z tohoto je mi dopředu taky blbě.

No co, v sobotu si jdeme převzít nové auto, tak budeme mít buď dvojitou radost nebo aspoň z něčeho radost...

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 25. ledna 2018 13:00

Just me Je to tak, a proto mi vzhledem k současnému politickému uspořádání oproti minulým volbám není jedno, jak to o víkendu dopadne. I když samozřejmě počítám i s variantou, že to nemusí dopadnout.

Můj sebezachovny mód funguje tak, že si budu moci v následujících pěti letech říct, že tentokrát jsem proti tomu udělala maximum. 

Offline Mína
Avatar
243 příspěvků moje polička 25. ledna 2018 14:16

wendulka 

Má rodina a přátelé Zemanovými sympatizanty nejsou ani nikdy nebyli, ale co se týče širšího okolí, také jsem se snažila diskutovat, argumentovat, přesvědčovat. 

V roce 2013 jsem se z výsledku prezidentských voleb zhroutila, teď to nedopustím. Náš národ bude mít prezidenta, jakého si zaslouží a pevně věřím, že těch, co si zaslouží Zemana, je míň.

Offline Kokoska
Avatar
28388 příspěvků moje polička 25. ledna 2018 14:21

Dadoo Moc nechápu, proč tyhle poslední duely nemůžou být v klidu ve studiu, mít nějakou kulturu projevu. To bučící obecenstvo, to je něco neskutečného. Jsem zvědavá dneska, tam by mělo být lidí míň.

Offline domenica blogger
Avatar
7986 příspěvků moje polička 25. ledna 2018 15:21

Kokoska 

Protože to je přání Zemana. Na komerčních tv, mu to náramně svědčí - nejsou tam žádní připravení a schopní moderátoři (protože to ve skutečnosti žádní moderátoři nejsou) sezvou se křiklouni jako do Kotle Jílkové...  To, že dnes bude debata ne ČT, kde by to určitou úroveň mít mělo (kdyby jen v tom, že se budou pečlivě sledovat délky proslovů), to je vlastně kompromis a od začátku přání Drahoše.

Debaty jsem vynechala, nejen proto, že jsem byla mimo ČR. Na dnešní duel se ale podívám.

Offline domenica blogger
Avatar
7986 příspěvků moje polička 25. ledna 2018 15:22
Reakce na Just me:

Ono je to ještě horší než jsme myslela. Psal Kmenta, že  pokud prezident není schopný vykonávat svou funkci, zastupuje ho premiér nebo vicepremier, a může ho zastupovat do konce voleního období, pokud se tedy nevypíšou nové volby. To jsou teď vysoké hry ...

​​No asi tak. Dobře mi z toho není a můj obávám se, že výsledek volby prezidenta může životy ovlivnit i fatálně. Představa, že když Zeman ve funkci třeba umře, ústavní moc spadne do rukou Babišovi a toho drží u moci neofašisti a komunisti...

Offline Sweet Potato
Avatar
34872 příspěvků moje polička 25. ledna 2018 15:40

domenica To jsou paradoxy, pane Vaněk.

A k té dnešní debatě, s omezeným počtem lidí v publiku, bez plakátů, s pevnými pravidly - to zas bude keců o stranné veřejnoprávní televizi.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 25. ledna 2018 15:47
Reakce na Mína:

 

Má rodina a přátelé Zemanovými sympatizanty nejsou ani nikdy nebyli, ale co se týče širšího okolí, také jsem se snažila diskutovat, argumentovat, přesvědčovat. 

To máš můj velký obdiv. Já dokážu diskutovat a přesvědčovat jenom, když vím, že to má význam, jinak na to nemám nervy.

V roce 2013 jsem se z výsledku prezidentských voleb zhroutila, teď to nedopustím. 

Náš národ bude mít prezidenta, jakého si zaslouží a pevně věřím, že těch, co si zaslouží Zemana, je míň.

​S první půlkou věty souhlasím na sto procent. Akorát v té druhé půlce bych já osobně "pevně věřím" raději zaměnila za "pevně doufám". Ale to je dáno tím, že jsem nucená žít v regionu, kde jedinci s odlišnou mentalitou a hodnotami, než jaké mám já, bohužel převažují. Tak doufám v ty zbývající.

Offline Just me
Avatar
135 příspěvků moje polička 25. ledna 2018 16:19

domenica právěže chápeme, pak by tu bylo už jen BABIŠOVO. Já ještě pořád věřím, že Drahoš může vyhrát. Ale ta urputnost Zemanových voličů a po tom, co převedli v debatě na Primě, mě děsí. Můj švagr volí Zemana. Proč? Imigranti, Euro a pražská kavárna.  Nic nevysvětlíte. No, pražská kavárna je nakonec i u nás doma.

Offline Just me
Avatar
135 příspěvků moje polička 25. ledna 2018 16:28

Malé odlehčení. 

Kdo porazí prezidenta Zemana? Každý, kdo do něj strčí.

Jen dva kandidáti mají šanci Zemana porazit. Jan Becher a Rudolf Jelínek

Z magazínu Dnes

Offline MP Marge
Avatar
5809 příspěvků moje polička 25. ledna 2018 16:35
Reakce na Lamicka:

moninika Ja se o Zemanovi nemuzu bavit s vlastnim tatou. Pro nej je Zeman clovek, ktery si nenecha od nikoho kazat. Pevna sila. Rozhodny clovek, ktery si vzdy stal za svym. Kdyz se politici nedokazou domluvit, tak je dokaze srovnat do late . Stejne nejvic obchodujeme s vychodem, do Ciny je potreba jit, protoze ekonomicky potencial. Za opozicni smlouvy udelal Zeman s Klausem nejvic prace, dokazalif se domluvit. Takze tohle tema uz doma neoteviram. Ze to je jinak, jeho priznivcum proste vysvetlit nejde. Moji nejlepsi kamaradky tatinek je cely zivot kovany pravicak, angazoval se v OF, pak ODS. Ted? Voli Zemana a neda na nej dopustit. Ma stejne argumenty jako muj tata. 

​To je uplne jako byste mluvila o mem tatinkovi!!!   

Offline černá káva
Avatar
1913 příspěvků moje polička 25. ledna 2018 18:54

Zřejmě je lidskou přirozeností moc nepřemýšlet, takže lidi nebaví debaty, nezamýšlí se nad argumenty,  zabírají na jednoduchá hesla. A snad, bohužel na ta útočná. Hodnotí to stylem- ten mu (jim) to nandal, to je člověk na správném místě.  Jenže i když si to umím snad i vysvětlit, tak je těžké se s tou jednoduchostí spoluobčanů smířit. Natož ji přijmout.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 25. ledna 2018 19:01

Kokoska Dnes by to mělo být v klidu.

Jasně daná témata, otázky bude klást Witowská a oni budou odpovídat jí. Na konci by se měli ptát i sebe navzájem, max tři otázky.

Jsem si jistá, že Witowská to určitě ukočíruje. Babiše rozebrala na součástky a z obličeje jí přitom nezmizel pobavený úsměv.

Každý kandidát si může přivést max. 30 hostů. Jiné diváci tam nebudou.

Ovar si nejspíš přivede dcerunku, někde jsem četla, že by ho měli přijít podpořit Troška, Ringo, Sobota, Hůlka.. sami vrcholní umělci, že.

S Drahošem tam určitě budou spolukandidáti. Jsem na to moc zvědavá, snad to se mnou nešlehne. Myslím jako radostí 

Offline saryvary
Avatar
27 příspěvků moje polička 25. ledna 2018 19:10

Ženy, neházejte flintu do žita, já věřím, že to dopadne dobře. Musí. Není pravda, že je jedno, jak to dopadne. Spojení Zeman - Babiš mě děsí a jsem si jistá, že by nám to nepřineslo nic dobrého.