Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 11. srpna 2022 11:20

Eau sucrée salée (Vanille + Fleur de Sel) (Sephora) - lehce zkaramelizovaný vanilkový cukr - vanilkový nikoliv vanilinový, protože syntetičnosti v ní není ani za mák. Není nijak přeslazená, protože znatelný slaně mořský nádech sladkost drží na uzdě. Pro mě milé překvapení - čekala jsem nějakou lacinou vanilku a ona povedená gurmánka (byť trochu jednotvárná) se solidní výdrží. Nelze si nevzpomenout na dávnou limitkovou extra povedenou vanilkovou řadu pod vlastní značkou Sephory.

Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 12. srpna 2022 17:18

Citron Noir / Black Lemon (L'Occitane) - mechově sametový sladkokysený citron, který začal postupně překrývat prach z najemno umleté nesladké skořice a kardamomu - v kombinaci s citronem je to až trochu divné. Po rozvonění ještě závany nasládlé pryskyřice a jemně zakouřeného a nepatrně oříškového vetiveru. Nejpovedenější je dojezd v podobě jemné a lehce hřejivé kořeněné ambry, ve kterém z citrusů nezůstalo zhola nic. Na poměry L ´Occitane velmi dobrá výdrž.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 12. srpna 2022 21:53

jerry tak jsem kvůli tobě vyzkoušela všechny Sephora Do not drinky a z papírků na ruku se dostal kosatec a právě vanilka. Já tam tedy cítím asi i ambroxan ale docela se mi líbila, taková letní ...

Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 12. srpna 2022 22:08

alibi 

Tak to mě těší, se nejsem sama. Tyhle letní vůně mi přijdou dost povedené - je sice určená spíš pro dorostenky, ale aspoň je to nasměruje jinam než k provařenému zelenému jablku od Donny Karan, všudepřítomné Chloe je-jedno-jaké nebo k LVEB.

Teď zkouším tu mandarinkovou a je to AA Mandarine Basilic (akorát tedy s mnohem delší výdrží). 

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 12. srpna 2022 23:32

jerry Aa mandarine b. není moje srdcovka , ale tato mandarinka by se dala. A úplně vidím, kterou by si vybrala švagrová - tu s maracujou. A koukala jsem že z regálu mizí právě ta :) 

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 13. srpna 2022 14:35

jerry 

S Citron Noir / Black Lemon jsi mě tedy dost nalomila!

/Ale díky za to!/

Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 13. srpna 2022 16:01

euridike 

Však vyzkoušej a uvidíš

Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 13. srpna 2022 20:07

Eau rafraîchissante (Mandarine + Matcha) (Sephora) - čerstvě rozkrojená a vymačkaná šťavnatá sladká mandarinka - tak autentická, že by sváděla až k vypití. Po rozvonění se objevil kyselý citron a mandarinka ztratila na sladkosti. Podoba s AA Mandarine Basilic je nepřečichnutelná, ale velkým bonusem je velice dobrá výdrž.

Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 14. srpna 2022 17:24

Cassis Rhubarbe / Blackcurrant Rhubarb (L'Occitane) - suše zelený květinový začátek se přetavil do autentické svěží sladkokyselé rebarbory s listy červeného rybízu. Po úplném rozvonění velice blízká Eau de Rhubarbe Ecarlate, navrch s občasnými závany suchých bylin. A na poměry L´Occitane nečekaně velká intenzita i dlouhá výdrž.

Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 15. srpna 2022 20:50

Les Classiques de L'Occitane: Eau d'Iparie (2016) (L'Occitane) - původní Eau d´Iparie patřila k mým velkým parfémovým láskám a hluboce jsem želela jejího konce. Z opětovného uvedení v podobě limitky jsem měla obavy - naštěstí úplně zbytečné. Pořád je to ta nezaměnitelná kombinace růže a sladké myrhy a suchého nasládlého kadidla v ledovém poryvu mátového vichru. A pořád ji považuju za jednu z nejpovedenějších vůní od L´Occitane.

Offline Biely kvet
Avatar
4027 příspěvků moje polička 15. srpna 2022 21:52

jerryUž je v predaji? Celkom ma láka podľa zloženia. A ten tvoj super popis!

Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 15. srpna 2022 22:18

Biely kvet 

Ona je už z roku 2016, ale u nás se objevila až teď. 

Offline Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 16. srpna 2022 10:13

jerry Cože cože????? KDE KDE KDE? Musím ji mít, to byla moje obrovská láska!

Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 16. srpna 2022 10:16

Luna 

Normálně v prodejnách L´Occitane. 

(A mají od dřívějška i Ambru - sice nové balení, ale obsah je stejný, jako máš na poličce)

Offline Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 16. srpna 2022 10:21

jerry No paráda, mrknu tam. Původní Ambry mám velkou zásobu, ta mě teď tak nepálí.

A jsem ráda, že se zas Iparie objevila, nic podobného jsem totiž nikde nepotkala.

Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 16. srpna 2022 10:41

Luna 

Je to limitka, takže je to zřejmě jen dočasné.

A s tou originalitou máš úplnou pravdu - taky nic podobného neznám.

Offline Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 16. srpna 2022 10:49

jerry To abych si zítra udělala výlet na nákupy

Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 17. srpna 2022 12:22

L'Eau d'Issey by Kevin Lucbert (Summer Edition) (Issey Miyake) - lehké svěží vodní květiny s ještě lehčím kokosovým nádechem - éterická vůně opalovacího mléka. Po rozvonění stejně tak lehké dřevo se sladkým květinovým pylem. S původní L'Eau d'Issey nemá ani tato odnož tradičně nic společného. Zapomenutelná limitka, která v propadlišti dějin zmizí dřív, než léto skončí.

Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 18. srpna 2022 12:29

A až se vydáš pro Iparii, zkus i tohle - v základu je Iparie jak vyšitá.

Rose Safran/Rose Saffron (L'Occitane) - orientálka v podobě rudé růže se sladce pryskyřičným šafránovým prachem - v této fázi připomíná Perfume Calligraphy Rose v kombinaci s Tea Rose od Parfumer´s Workshop. Po rozvonění suchá růže i se suchým dřevitým stonkem, zaobalená do ledové balzámové sladkosti, která jako by vypadla z Eau d´Iparie. Je to dobré, hodně dobré.. a velkým plusem je intenzita a výdrž.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 18. srpna 2022 13:01

jerry Díky za tip; mně L´Occitane už dávno vypadla z hledáčku, tak ráda vyzkouším.