Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 24. července 2022 08:45

AlexQ 

Ne, ale bylo mi řečeno, že čistý parfém je starší šarže.

Zajímalo mě totiž, zda se mi změnilo vnímání, tak jsem se radši zeptala.

Offline AlexQ
Avatar
96 příspěvků moje polička 24. července 2022 10:10

wendulka Děkuji za info. Škoda... Kingdom byl nádherný. Mívala jsem edt i edp a náhradu jsem doteď nenašla :-(

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 24. července 2022 10:17

AlexQ 

...souhlasím - náhrada zatím neexistuje

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 25. července 2022 11:24

...tak jsem se "obětovala" a zkouším

Love Chopard

...delikátní nakyslost a prudký švih paží a vzduchem letí se stolu vzteky smetený

prach!...

...vlahý, navlhlý, lehce popelový, velejemně vláčně mazlavý až téměř - provzdušněně olejnatý.

A - nepíšu, jakou má chuť, že jo.?, ten prašný pohyb.

Takže -

ano,

růže...

...v dáli záhon,

lány růží, barvy nachové a magenta, ale pouze tmavých odstínů a samozřejmě jejich vůně - tmavá, temná,

plná(taková hodně koncentrovaná = já nevím, třeba třicet masivních květů v dlaních a v tom zabořený nos a právě velké množství růží na malinkém prostoru způsobuje až nakyslost...), 

osvěžená hladkou citrusovostí jen mírně nasládlých mandarinek rozmixovaných s pelargoniovými zubatými a hebce drhnoucími lístky a

sluneční jas, do převážně tmavých barev, dodává rosou trpytivý jasmín.

Píší, že prý i kakao...

...yes, jenže jen very dark pudr topený v pryskyřicích, jež mají zvláštní konzistenci,

konzistenci slin...

...jako když se s někým líbáte, a rty, ústa se nechtějí odpojit a sliny jak pavučiny,

cesty vášně vedou od jednoho k druhému...

Nee že bych ve vůni vnímala víno, ale když zavřu oči a přivoním si, vidím silné, červené suché víno, šero a siestu

pro dospělé...

Velmi proměnlivá, jak barvená sklíčka v kaleidoskopu. Na první dobrou by se řeklo, že vůně z růží. Ale když se člověk zklidní, soustředí, uvědomí si pružný, vláčně prachový benzoinový obláček s mohérovou nakyslostí z rodrcených hlav královen květin.

Je to dobrá vůně. 

(zajímal by mě názor milovnic růžových soliflorů, růžových vůní...)

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 25. července 2022 12:51

Miru Když ji vcelku chválíš (a jerry v recenzi také), určitě ji při nejbližší příležitosti vyzkouším.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 25. července 2022 13:51

Fleur 

...není téměř vůbec sladká, má v sobě pouze pravou/přirozenou sladkost z květů.

Kdybych ji měla vystihnout jedním slovem, tak

vážná...

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 25. července 2022 15:09

Miru Tak to ji vyzkouším stoprocentně!

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 25. července 2022 19:31

Madera de Naranjo (Angel Schlesser) - svěží a výrazně nahořklý petitgrain, zpočátku více zelený, se postupně "zahustil" do lehké a svěží citrusové chypre. Povedená (nejen) letní osvěžovačka, spolehlivý dodavatel energie...a za hubičku. A na výdrž si opravdu stěžovat nemohu. Velký poklad za malý peníz. A je to unisex.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 26. července 2022 01:05

...a takhle voní v noci -

Love Chopard

...černý hebký samet z tmavých růží, jež v sobě vězní hruškovu pracharandu a byť přezrálé, tak téměř nesladké, moučnaté broskve a

vy máte dojem, že vás v nose hladí hustý měkký, rudočerný plyš, utkaný z růží

(zmiňované ovoce nejsou sólisti, pouze zabarvují chuť tmavé růžové vůně a jejich ovocnost je také velmi tmavá, s minimem cukru),

prostoupený bezgravitační hebce prachovou máslovou pěnou

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 26. července 2022 09:00

Miru 

Přestaň mě provokovat s tou Love Chopard!!!

/... to je zas TAK pěkně napsané... /

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 26. července 2022 09:10

euridike 

...kuju moc...

(sama jsem překvapená, podle mě, povedenou vůní. Zkoušela jsem před pár měsíci v Douglasu jiné vůně Chopard z této řady a mizerná intenzita a pár minutová výdrž, byť se mi i nějaké libily.

Tahle, na můj vkus, na mně drží krátce, ale s tím mám problém obecně, ke všemu ta horka... Ale myslím, že na většině lidí bude držet dobře)

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 27. července 2022 13:34

Miru

Diky za upozornění na Love generation Rock, je velmi nezvyklá tím tymianovym úvodem a potom se změní na voňavou gumu na mazání (pamětníci vědí :) nebo plastelinu, něco podobného jsem cítila v Alien. Takový skrytý poklad mezi opravdu obyčejnými kousky. 

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 27. července 2022 13:41

Mha 

... no a teď ještě Ty, Mlho...!

To si fakt musím přidat na seznam ještě Love Generation?! No musím, když píšeš o té voňavé gumě na mazání!

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 27. července 2022 13:46

Mha 

...já ji asi půjdu očichat znovu. Jak jsem zoufalec v hledání vůní pro sebe, tak sahám už po kde čem.

Ke všemu ta cena je legrační...

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 27. července 2022 13:49

euridike

Já se bála, že to nikdo nebude znát... Ale to tak pěkně vonělo, asi jediná školní věc, co voněla, zbytek pomůcek smrděl školským zapachem (cvičky, zaprášený krepovy papir a zpocené ruce)

A ona je to fakt cena úplně nepřiměřená, mě stála asi 150 korun. Ano, je to ostuda to tu přiznat, ale v rámci toho, že si všichni musíme odpírat kvůli energetické krizi by to šlo, ne? 

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 27. července 2022 13:52

Miru

Víš, pro nás je Tvé zoufalé hledání velmi výhodné a inspirující.

A bojím se toho dne, kdy řekneš, žes už všechno vyzkoušela/našla a dal už nic nepotřebuješ. 

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 27. července 2022 13:56

Mha 

...tak to určitě nenastane.

Jako kdybych měla zlatou kreditku, tak vím  o pár vůních, co bych si pořídila. Ale jelikož ji nemám, tak hledám něco podobného, ale levnějšího a to je asi nekonečný příběh...

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 27. července 2022 20:57

Orange Leaves Eau de Cologne (L'Occitane) - povedená variace na klasickou kolínskou 4711 - zelená a hořká, ideální na léto...vlastně ideální kdykoliv a kamkoliv. Škoda, že se už nedělá.

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 28. července 2022 22:50

Limão Siciliano (Phebo) - vychlazené Curaçao ozdobené spirálou z mandarinkové kůry. Poměrně rychle se však rozvoněla do suchého sena s trochou bylinkově nasládlého citronu, aby se vytratila po anglicku.

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 29. července 2022 15:24

Love Chopard vyzkoušena díky Miru , s níž se ztotožňuji v tom, že tahle vůně by byla dokonalá, kdyby šla víc do prostoru.

Začátek vůně mi připomíná rozvařování meruněk na džem ve fázi, kdy se na oranžové vřící směsi dělají bubliny, ale ještě se nepřidává želírovací cukr. Vůně je navinulá, pikantní, růže se schovává v té oranžově žhnoucí lávě, která je zprvu ovocná, poté kakaově pryskyřičná. V závěru je na mé kůži ale příliš sladký opar (byť pro milovnice intenzivních gurmánek to pořád bude dieta) a já jen lituji, že nevydržela déle v té podobě ovocné růže.

Typově mi připomíná Harem Rose a troufám si tvrdit, že by obstála i v konkurenci niche.